Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eladói munka, túlgondolom?

Eladói munka, túlgondolom?

Figyelt kérdés

Sajnos egy ideje munkanélküli vagyok és egy olyan városba költözünk, ahol alig akad munkalehetőség. Bölcsész diplomával rendelkezem (nyelvészeti), de sajnos nem vagyok olyan kiemelkedő, így nem igazán alkalmaznak. Ahol találnék munkát az Budapest, de napi 4 órát nem tudnék utazni hosszútávon. (Szüleimtől is napi 3 óra volt az út és már elég.)


Városban, ahova költözünk, sok helyre keresnek eladót. Már azon gondolkozom, hogy jelentkezem. Eladói tapasztalatom nincs csak ügyfélszolgálati. (De az is inkább telefonos, online vagy back office-os. Illetve többb évig voltam fuvarszervező.) Én eléggé introvertált személy vagyok. És fizikálisan még sosem bántam pénzzel. Attól tartok, hogy elszámolom magam. Vagy kiidegelnek az emberek. Az már mellékes, hogy beosztás alapú és hétvégén is menni kell.


Sajnos, manapság 2 nyelvtudással is örüljön az ember (diplomával), hogy nettó 200 ezret megkapja. És még ezért utazzon órákat, mert nem mindenhol engedik akár a hibrid munkavégzést.


Esetleg, aki ilyen munankörben dolgozik, leírná a véleményét?


30N


2022. aug. 15. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedelem nem olyan nagy dolog. A legtöbb helyen a kasszába beütöd, hogy mennyi pénzt kaptál és kiírja mennyit kell visszaadnod.
2022. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Azt mondod Budapesten alkalmaznának nyelvészeti diplomával. Miért nem költözöl oda? Akár egy szobát bérelni? Életed végéig bolti eladó akarsz lenni?
2022. aug. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"egy olyan városba költözünk, ahol alig akad munkalehetőség"


De miért???


"Bölcsész diplomával rendelkezem (nyelvészeti), de sajnos nem vagyok olyan kiemelkedő, így nem igazán alkalmaznak."


Miért, szerinted mennyire kéne a bölcsész diplomával kiemelkedőnek lenned, hogy azzal alkalmazzanak?


"Ahol találnék munkát az Budapest, de napi 4 órát nem tudnék utazni hosszútávon."


Költözz közelebb!


"fizikálisan még sosem bántam pénzzel. Attól tartok, hogy elszámolom magam."


Egyszer meg kell tanulnod, nem olyan nagy ördöngősség. Pláne egy kisvárosban, ahol amúgy sincs más munkalehetőség. Figyelj oda és számolj alaposan. Ennyi a titok...


"manapság 2 nyelvtudással is örüljön az ember (diplomával), hogy nettó 200 ezret megkapja"


Az se mindegy, milyen diploma, milyen nyelvek, milyen környék.


Ha már van egy nyelvész diplomád, miért nem próbálsz meg a nyelvtudás, fordítás vonalra ráfeküdni?


Megpróbálhatsz, pl. Fiverr és hasonló oldalakon, vagy akár FB csoportokban is fordítási munkákat találni.


De ugye a két nyelv is csak Magyarországon a helyi viszonyok között különlegesség. Svájcban, Belgiumban, német-francia határ környékén, de még skandináv országokban is tök hétköznapi dolog, hogy a helyi 2-3 nyelv mellett beszél midnenki Angolul is, így mindjárt akár 3-4 nyelven is beszél szinte mindenki az országban.

Csak a magyarokra jellemző, hogy a senkit nem érdeklő anyanyelvünk mellett megtanulunk egy vagy két nyelvet és máris különlegesnek hisszük magunkat, miközben a kínai büfésen gúnyolódunk, hogy töri a magyart - csakhogy ő mindjárt kettőt is beszél a világ legnehezebb nyelvei közül és az egyikkel bárhol a világon tud boldogulni, míg a másik itthon se olyan sok mindenre jó...

2022. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem bonyolultabb a pénzt megszámolni, mint alanyt állítmánnyal egyeztetni...
2022. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!