Hogy lehet feldolgozni azt, hogy ha egy munkatárssal nagyon jóban voltam, de miután ő elhagyta a munkahelyet, egyszerűen eldobott, csak kihasznált és ez lelkileg fáj?
Azonos neműek vagyunk. Ő volt az, akivel jól megértettük egymást, örültem a jelenlétének. Barátnak tekintettem, vagy ha nem is annak, de havernak igen. Nem mindenkivel tudok beszélgetni normálisan, meg van, akivel nem is beszélek.
Vele normálisan lehetett beszélgetni, miközben ment a munka.
Csak hát eljött az a pont, amikor ő elhagyta a munkahelyet. Aztán eltelt egy hónap, már meg se nézi, amit írok neki. De ma görgettem a Face-t, aztán szembejött, hogy a volt munkatárs érdeklődik egy esemény után. A face kiírta, hogy ez 4 perccel ezelőtt történt.
Itt jöttem rá, hogy egyszerűen már nem kellek az illetőnek, egyszerűen eldobott, mondván "nincs rád szükségem, kotródj innen!". Tehát, amit munkahelyen én jóérzésnek, meg haverságnak-barátságnak éltem meg, addig ő ezek szerint csak egyszerűen kihasznált, addig használt, ameddig érdekében állt. De akkor miért tett úgy, hogy mennyire kedvel engem? Miért beszélgetett velem? Miért nem *zarta le az egészet és volt el csendben magában? Miért éreztette azt velem, hogy kedvel?
Nehezen kötök barátságokat, introvertált vagyok, így munkahelyen is, ha valaki normálisabb és látom, hogy összhang van köztünk, akkor lehet, benne nemcsak egy átlagos munkatársat látok. Elkezdek kötődni hozzá, elkezdek örülni a jelenlétének, elkezd érdekelni, hogy mi van vele és hiányozni is tud. Van, hogy a munkanapot azért várom, hogy tudjak az illetővel beszélgetni, miközben a munkahely nagyon rossz számomra.
Nem mindenkit engedek be a bizalmamba, nem mindenkinek mondok magánéletemről kb. bármit is. Van, aki kérdezget erről-arról, de nem is mondok neki semmit se. Tehát az, hogy én bármilyen szinten kitárulkozzak, nem magától értetődő.
Lelkileg fáj, hogy aki fontos volt számomra, az egyszerűen eldobott, mint egy használt valamit, ami már nem kell.
Hogyan lehetne ezen a fájdalmon enyhíteni?
Kihasznalt? Kerdezo, attol meg, mert melohelyen beszelgetsz valakivel, az nem igazan nevezheto baratsagnak.
Lehet,hogy pont te akaszkodtal ra tulsagosan is es orul, hogy vegre megszabadult toled.
Az irasodbol sut a ketsegbeeses es egy kis abnormalitas is, ugyhogy el tudom kepzelni, hogy ez tortent.
#1: nem feltétlen akaszkodtam rá.
Mondjuk munkahelyen közösen rendeltünk kaját, amit én mással nem tettem meg.
Beszélgettem mással is, csak nem olyan mélyen, mint ezzel az illetővel.
A munkatársaid nem a barátaid, ember. Ne keverd a dolgokat.
Ezért eleve hülyeségek és kvára kínosak a céges csapatépítő programok. Normális ember különválasztja a munkáját meg a magánéletét, csak a baj lesz belőle, ha összekavarod.
Es csinaltatok programokat melohelyen kivul?
Na ugye.
Köszi a normális válaszokat.
Nem egyszer úgy érzem, hogy nekem le kéne tojni mindenkit a munkahelyen, csak letudni a munkát csendesen, meg nem szólalva, aztán kilépve a kapun, már "megszűnnének" számomra a munkatársak.
csak nem szokásom sehova se járni, örülök annak, ha nem kell menni sehova se, így barátot se nagyon tudok "szerezni".
Volt, hogy volt közös program.
Amúgy szerintem ez a fő probléma az ilyen "nincsenek barátaim" emberekkel.
Másoknak természetes, hogy emberek jönnek mennek az életükben, akár haverok, barátok, kapcsolatok is. És mivel van 3-5-10-100 kapcsolatuk, van ismeretségi körük, ezért kevésbé élik meg szélsőségesen az ilyesfajta változásokat. Egy beszélgetést, ismeretséget annak vesznek ami, és nem gondolják túl.
Míg a nincsenek barátaim emberek mindent azzal az egyetlen "barátjukkal" akarnak megélni, minden boldogságuk és örömük attól az egyetlen embertől függ. És ha valaki kettőnél többször beszél velük, akkor azt túlgondolják és túlzott érzelmekkel élik meg a nem létező kapcsolatot.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!