A magyar dolgozók gondolkodása miért ilyen megalázkodó sokszor?
Figyelt kérdés
bocsánat, nem provokáció, csak nem találtam jobb szót rá
csak nem értem mikor elvállalnak munkákat gombokért mert neki az is teljesen megfelel "ha a semminél több, máshol se adnak többet" és hasonló indokok.
persze a csodálkozás meg megy 32 évvel a rendszerváltás és 18 évvel az EU csatlakozás után, hogy miért nincs EU bér nálunk. mert megtehetik a cégek ha így gondolkodnak az emberek
2022. aug. 14. 10:36
21/22 anonim válasza:
"(Ez is egy magyar mentalitás, hogy már aki megszólal jogos dolgokért, a magyar végletekig kifordítja és úgy dobja vissza. Rettentően magas értelemre vall. )"
Akkor válaszold meg a kérdező nagy kérdését, te miért nem állsz ki sztrájkolni a jobb fizetésért?
22/22 anonim válasza:
Mert a magyar nép sohasem ment végig egy olyan hosszú és alapos demokratizálódási folyamaton, sohasem tanult meg kiállni a saját érdekeiért, mint mondjuk az USA vagy a Nyugat-Európa országainak lakossága. Nekünk mindig felülről mondták meg, hogy mit kell csinálnunk és a nép ehhez kondicionálódott az 1000 éves magyar történelem során. Ha lázadozni mertünk valami ellen, azt mindig (véres) megtorlás követte, így megtanulta a nép, hogy jobb bekussolni és elnyomásban élni, mint meghalni. És volt itt elnyomó nép meg diktátor uralkodó felettük bőven. A törökök, a Habsburgok, a magyar uralkodók zöme, aztán a közelmúlt történelméből Szálasi, Rákosi, Kádár stb. Magyarország sohasem ment végig egy hosszú és alapos demokratizálódási folyamaton, mint mondjuk az USA vagy a nyugat-európai országok jelentős része, így a magyar emberek, a magyar nép sohasem tanult meg kiállni a saját jogaiért, mert félt a retorziótól. Ezért mindig a meghunyászkodást választotta. Az emberek megtanulták, hogy ne szólj szám, nem fáj fejem, közben meg a háttérben csendben ment a susi-fusi, a megoldjuk okosban. A magyar emberek a mai napig nem értik a szolidaritás lényegét és azt, hogy egységben az erő. Ha képesek lennének összefogni és kiállni egymásért, bármelyik elnyomó, élősködő hatalmat képesek lennének elzavarni egy pillanat alatt. Ehelyett mindenki csak az egyéni kis egzisztenciáját, megélhetését félti és inkább csendben meghúzza magát, csak nehogy őt érje retorzió. És pontosan ezt az egzisztenciális félelmet, az összefogás és a szolidaritás hiányát használják ki a kormányok sorban egymás után, meg a munkáltató cégek is. Megtesszük velük, mert a magyar emberek öntudatlanok, nem állnak ki egységesen magukért, félnek, velük simán megtehetjük. Ha egy-egy embernek meg nagy a szája és lázadozik, azt kicsináljuk, őt is meg a családját is. Nincsen semmi érdekérvényesítő erejük és képességük az embereknek. És már akaratuk, meg bátorságuk sem. Pedig egységben lenne az erő, csak senki nem mer elől állni az elégedetlen csapat élén, így nincs aki vezesse a többieket. Szóval nagyon összetett dolog ez. A gyökerei a történelmi múltunkból ered és még mellé kapcsolódnak ezernyi szálon a különböző társadalmi, szociális és pszichológiai hatások. Félnek az emberek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!