Érdemes ügyvédhez fordulni ha fel akarok mondani a munkahelyemen?
Sokszor a cégeknek is megéri adni végkielégítést annak érdekében , hogy közös megegyezéssel legyen lezárva a dolog és nem egy azonnali hatályú felmondással. Pl feladatok átadása stb.
Illetve a kirugás is kikényszeríthető ha nagyon akarja a munkavállaló.
Akkor jár végkielégítés, ha megszűnik a cég és sok évet dolgoztál náluk.
Ha fegyelmivel rúgnak ki, nincs végkielégítés, ha felmondasz, akkor sincs.
Fölösleges az ügyvéd.
Kivéve, ha tudomásod van olyan szabálytalanságról, vagy bűncselekményről, amit elkövettek és bizonyítékod is van. Ilyen esetben az ügyvéd kicsikarhat a vezetőkből egy nagyobb összegű jutalmat. Nálunk ez történt az egyik kolléganő felhúzta magát és felmondott és ügyvéddel íratta meg és onnantól kezdve be sem jött dolgozni és kapott pár millió Ft jutalmat is a hallgatásáért. Itt csak nézünk nagyokat, hogy vajon mit tudhatott, mi mehetett a háttérben.
Utolsó példájában kicsit egzotikusabb volt a helyzet, az előtte hozzászólók írták meg az általános igazságot. Ha ki akarsz lépni, akkor nem kapsz végkielégítést (ügyvéd bevonásával sem), ha kirúgatod magad szintén nem kapsz, a felmondási idő pedig adott, amit közös megegyezéssel lehet változtatni.
Van olyan is, hogy a közös megegyezés akár hosszabb felmondási időt jelent, ami alatt mondjuk dupla fizetést kapsz, vagy amennyiben megegyeztek. Ha nehéz pótolni de a hiányod kritikus, ez az út is járható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!