A boltokban a kasszák hogy működnek?
Aki boltban dolgozik az eltudná nekem magyarázni hogy milyen rendszerre épül a kasszázás?
Van valamiféle adatbázis ahonnan lekérhetőek a termék ára? Ez a szoftver össze van hangolva a kasszával?
Nagyjából 12 gépelt oldal lenne.
Miért érdekel?
Még életedben nem voltál boltban?
A termékeken vonalkód van, ha nem, akkor kézi címkézéssel beárazzák (kisboltokra jellemző csak). A zöldségeket/pékárut kell csak külön kezelni, kóddal, vagy a mérés miatt.
Azt a 12 gépelt oldalt lelehet rövidíteni biztosan 1 oldalra is :D
A kecske a legszükségesebb tag ami csak lehetséges.
Ha a kasszánál vagy akkor mik vesznek körül? Van egy pénztárgép amiben a pénz van, de szokott lenne mellette egy monitor is, illetve egy szkenner. Akkor most beszkenneled a vonalkódot a pénztárgépbe? Vagy egy külön rendszerbe megy bele az info ami továbbítja a pénztárgéphez?
"A kecske a legszükségesebb tag ami csak lehetséges."
Ezt érti valaki? Mert én nem...🙁
Előttem szóló válaszolók ennyire nem értik a kérdést?
Kérdező, valahogy úgy van, ahogy sejted.
A pénztárgép maga jellemzően egy teljesen átlagos PC, legfeljebb olyan burkolata van, hogy ezt nem látod rajta.
Ehhez perifériaként van hozzákötve kézi vonalkódleolvasó (szkenner), a pénztárgép saját leolvasója, a szalag motorvezérlése és egyebek (pl. mobilos fizetésre alkalmas terminál, digitális mérleg, nyomtató ...).
Ezen a PC-n fut valamilyen operációs rendszer, ami sok esetben Linux (pl. a Spar hipermarketek Linux-alapú pénztárrendszert használnak), Windows, esetleg DOS, illetve akár egyedi kernel alapú rendszer is.
Ez egy belső ethernet hálózaton keresztül kapcsolatban áll a POS back office rendszerrel, ami pedig egy szerver. Ez fizikailag valahol az üzlet elzárt területén van.
Ezen fut tehát egy szerverprogram, ami megkapja a kasszás (vagy automatikus kassza esetén a vásárlót) által leolvasott vonalkódot, kikeresi az adatbázisból, és ha van találat, visszaküldi az egységárát. Hogy ezen kívül még mire képes, az nagyon változó, de a legtöbb ilyen rendszer eltárol minden egyes adatot a megvásárolt termékről, a fizetési módot, árumozgást figyel, leltárt kezel, kártyás és NFC-s fizetést kezel, számlát készít, pontgyűjtő kártyára írja a pontokat, stb.
Nagyvonalakban így néz ki a dolog.
Köszönöm szépen pontosan erre voltam kíváncsi.
Akkor ha jól értem van maga a fizetésért felelős rész, és van a leltári része.
Az elzárt helyen lévő szerver pedig ami egyesíti ezt a kettőt. Azt lehet tudni, hogy ezek pontosan hogyan képesek egymással kommunikálni? Ezeket egy cég adja, vagy utólag is kiépíthető?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!