Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vissza tegezhetem a kollégámat...

Vissza tegezhetem a kollégámat vagy sem?

Figyelt kérdés

Érkezett egy új férfi kollégám ( 47éves). Az első perctől kezdve tegez engem(24éves nő vagyok). Én még mindig magázódok vele.

Szerintetek tegezzem vissza vagy maradjak a magázódásnál?



2022. febr. 17. 23:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nyugodtan magázhatod.


Én is elég nehezen tegeződök, nagyon furcsán érzem magam, ha akármilyen korosztályt csak úgy le kell tegeznem - akár fiatalabbakat is.


Az online világ persze más, de a személyes találkozások során még a tizenéveseket is nehezen "gyerekesítem".


48N

2022. febr. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Mivel munkatárs, és tegezz vissza
2022. febr. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Tegezd csak vissza. Mikor első munkahelyem volt, a 60 éves is mondta, hogy tegezzem, de megszólítás Erzsi néni. Tegezve is tisztelettel beszéltem vele és ő is így viselkedett.
2022. febr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Hiaba van leponrotva, csak mert nem tegezodne a leirasa alapjan fel vilaggal, 0052 nek van igaza.

Bunkóság not legetegezni. Az nem is tegezi vissza,de ez a bunko folytatja....

2022. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát, nálunk egészségügyben másképp van. Valakit egyszerűen nem tud az ember letegezni. Mindig magázom a főorvos urat aki a felettesem, és sokkal-sokkal idősebb 🤔 Ő persze mindig is tegezett engem, 20 éves korom óta dolgozom ott. Nem zavar amúgy, mert teljesen tisztelettel bánnak velem az idősebbek, függetlenül a csendőr pertutól, és na tényleg nem kicsit idősebbek. Pár orvoson kívül mindenkit tegezek amúgy, ezek a régi főorvosok, akik már 1000 éve vannak ott. Nem is tudnám tegezni őket. Gyakran hívnak angyalnak, tündérnek, a lelkiismeretes munkám miatt 🙂 Fura lenne azt mondani, hogy "figyelj már ne tegezz, meg hívj már angyalnak". Ilyen hülyeségért nem teszem tönkre a jó viszonyt.


Viszont volt egy főnővérem, aki pár évvel volt idősebb tőlem, és elmondta, hogy mivel nem kedveli a fiatalabbakat, nem engedi meg, hogy tegezzem. Persze ő tegezett engem. Aztán mikor csókolomot köszöntem neki mindenki előtt, akkor csak lesett 😅. Azóta már akaratom ellenére tegezem, bár már nem is a főnököm szerencsére.

2022. febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
82%
Én meg szoktam kérdezni, hogy tegezhezem-e 🤷🏼‍♀️. Általában azt mondják, hogy igen. Persze csak akkor, ha kicsit jobban ismerjük egymást. Akivel naponta csak két szólt váltok, azt természetesen magázom.
2022. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért a válaszokat olvasva... 🤦🏼‍♀️ Én 20 éves vagyok, de tanultam tiszteletet. És hiába jöttök most itt a szónak a fogalmával, meg olyan modoros. 40 év felettit már egyáltalán nem tegezek, ha nem beszéltük ezt meg, főleg nem főnököt. Kifejezetten tetszett, amikor tanárok magáztak diákokat. Azt jelentette számomra, hogy megadják az alap tiszteletet. Mondja el valaki, ha ezzel problémája van.
2022. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!