Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudom támogatni a kollégá...

Hogy tudom támogatni a kollégámat?

Figyelt kérdés
A kolléganőmnek elhunyt az anyukája. Rákos volt. Tudom, hogy nagyon kiborult, nem is jött pár napig dolgozni. Holnap fog jönni, és nem tudom hogy viselkedjek vele. Persze azon kívül, hogy részvétet nyilvánítok. Tudom, hogy segíteni nem tudok, ezen neki kell túllennie, de nem akarok tapintatlan lenni. Nem volt még tapasztalatom ilyenben. Próbáljam elterelni a figyelmét, és mintha mi se történt volna viselkedjek úgy? De félek ezzel megbántanám. Viszont gyászhangulatot se szeretnék, mert azzal se segítek neki. Magamból kiindulva (nekem is halt meg nagyszülőm) én ilyenkor annak örültem ha mehettem dolgozni, és senki nem éreztette velem mi történt, mert legalább elterelte a gondolatom és az élet ment tovább. Otthon meg gyászoltam, meg pár napig még sírattam őket. Remélem értitek mit akarok. Szóval röviden, ti hogy viselkednétek a kollégátokkal? Baráti viszonyban vagyunk, nem csak egy szimpla kolléga.
2021. júl. 14. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne viselkedj mesterségesen, ne akarj felvenni neked idegen stílust. Ne nevetgéljetek a kollégákkal, ennyit tehettek. És hogy viszonylag békén hagyjátok, nem ugráltatja senki.
2021. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilváníts részvétet, esetleg kérdezd meg, hogy akar-e róla beszélni. Ha igen, hallgasd meg, ha nem, akkor esetleg kérdezd meg, hogy tudsz-e valamiben segíteni. Kb. ennyit tudsz tenni.
2021. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hozd fel a témát,ilyenkor jobb ha feldolgozza magában a történéseket,idővel biztosan nem lesz annyira zaklatott.Próbálj meg segítőkész és normális lenni vele,ennyi a legtöbb amit tehetsz.
2021. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se emlegesd fel neki. Majd szóba hozza, ha úgy érzi, arra van szüksége. Én is csak a 2 kedvenc munkatársamtól fogadtam el vigasztalást, pedig alapjáraton nyitott személyiség vagyok.
2021. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!