Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kasszások/eladók! Milyen...

Kasszások/eladók! Milyen sztorijaitok vannak vásárlókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mikor KFC-ben dolgoztam volt egy srác aki bejött, hogy milyen kaják vannak, amihez strips jár. Elkezdtem sorolni, van ilyen, olyan, van 15-ös strips kosár stb. Jó, de a 15-ös strips kosárban mennyi van? Mondtam 15. Megkérdezte, hogy ez egyébként miért nincs a táblára kiírva.

Voltam kasszás máshol is. Jött a vásárló, hogy akkor itt a termék és itt van kettő 50%-os kupon, így akkor ingyen volt neki a vásárlás. Egyszerűen nem tudta megérteni, hogy kettő 50%-os kupon nem egyenlő egy 100%-os kuponnal.

Volt olyan is, hogy már elkészített csirkét akart visszahozni a vásárló. Nem ízlett neki, elfűszerezte véletlenül, cseréljük ki.

Ti is futottatok már bele hasonlóba?



2021. dec. 13. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem olyan volt mikor fagyizóban dolgoztam, hogy minden extrából kért a kedves vásárló, majd őrjöngött, hogy azt ki kell fizetni, mert ő azt hitte ingyen van.

Nem tudom miért hitte ezt, mert jól látható helyen, nagy nyomtatott betűkkel ki volt függesztve az árlista, tételesen leírva mi mennyibe kerül.


Pl. kért édes tölcsért, rolettit, pluszban több féle öntetet.


Ki volt írva ezek mennyibe kerülnek, ő meg azt hitte, hogy csak a fagyiért kell fizetni.Legalábbis ezt állította.

2021. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Könyvesboltban dolgozom, és átéltem már néhány érdekes szituációt. Ezek közül az egyik:


Középkorú hölgy befárad, kasszához lép:

- Jó napot kívánok! Valamilyen társasjátékot szeretnék vásárolni.

- Rendben, hát azok nálunk kicsit magasan vannak, úgyhogy hozok egy létrát és leadogatom a választékot. Milyen típusú játékra gondolt? Csak, hogy hátha szűkíteni tudjuk a kört.

- Nem igazán tudom. Megnézném a választékot, aztán majd kitalálom.

Létrára felmászok, leadom az elsőt:

- Hááát... ez nem egészen olyan, amilyenre gondoltam.

Visszateszem, leadom a másodikat.

- Na, és ez?

- Hmmm... ez aranyos, de ez se olyan, amilyet elképzeltem.

Leadom a harmadikat:

- Na, hátha majd ő.

- Áh, nem, nem ilyenre gondoltam.

Körülbelül tíz társasjátéknyi idővel később:

- Nos, attól tartok elfogyott a választék, többet már sajnos nem tudok mutatni.

- Nem baj, azért köszönöm szépen, hogy megnézte!

- De egyébként milyenre tetszett úgy körülbelül gondolni? Most már kíváncsivá tett.

Vág egy töprengő arcot, majd:

- Hát... igazából magam sem tudom.

2021. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Még diákként dolgoztam egy nagyobb szupermarketben kasszásként.


Rárakta a szalagra a termékeket, volt egy kuponja és azt is, de én nem láttam, és ahogy felemeltem az elvalasztót a legelőlre betett kupon be is csúszott a szalag alá.


Kiszedni nem lehetett, vezetőt kellett hívni, a vásárló szerint természetesen én voltam a rossz, a hülye, mert miért nem figyelek. Az nem jutott eszébe, hogy esetleg nem kéne a vékony papírból készült, könnyen szakadó kupont a szalag elejére tenni...

2021. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem vásárlóként van sztorim.


Felpakoltam a szalagra a cuccaimat, saccra olyan 20-25 ezerre lőttem be a fizetendőt.

Minden le lett húzva, majd a pénztáros közli hogy 45 ezer forint, én meg néztem mint a moziban... :D

Egyből mondtam hogy itt valami nem stimmel, én ennyiért nem vásároltam.

Nem is ezzel a részével volt gond hanem azzal hogy a mögöttem lévő srác tekintetéről simán látszott hogy "mi a fenét problémázik ez a szerencsétlen"


Mivel látszott hogy az egészet újból le kell húzni, ezért egy másik pénztáros odaszólt a mögöttem lévőnek hogy "jöjjön velem!"

Én láttam hogy neki mondja, de mivel nem reagált ezért csak visszakérdeztem hogy "én?"

Erre a mögöttem lévő rögtön ilyen nagyon gúnyosan: "háát nem is én!.." hát de! :D


Ez nagyon megmaradt bennem hogy ennyire gond volt neki hogy mertem szólni..



Egyébként mint kiderült a pénztáros 10db zsemle helyett a 2000ft-os macskatápomat ütötte be 10-szer, ezért lett 45e a végösszeg. másodszorra húszon valamennyi jött ki.


A pénztáros elnézést kért, én mondtam hogy semmi gond, aztán ennyi.

2021. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Eladóként különleges sztorim nincs. Vevőként viszont volt.


Pl egyszer vettem a cba-ban 20 darab zsömlét s egy 18-20 éves körüli lány volt a pénztáros. Húzogatta le az árut amit a szalagra felpakoltam. Kérdezte mennyi zsömlét vettem. Mondtam húszat, mire hangosan elkezdett vihogni. Ezt kicsit soknak éreztem.


Vagy máskor nagyban vásárolok a kisboltban, kb 5 perce lehettem bent amikor odaszól az eladónő hogy lassan fejezzem be a vásárlást mert wcre akar menni. Jó a szükség nagy úr de hát na ez kicsit sok volt. Arról nem is beszélve hogy ahogy kijöttem ment ő is ki a barátnőivel cigizni.


Vagy a dohányboltban zárás előtt fél órával az eladó rám szólt hogy pakoljak már gyorsabban mert zárni szeretne. Akkor is kicsit leesett az állam. Ilyet nem mondunk egy vevőnek és még fél óra volt zárásig.

2021. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja meg még egy sztori. Én anno heti 15 natúr joghurtot vettem. Minden nap hármat megettem. Amikor bejött Magyarországra a Covid akkor valahogy mindenki belenézegetett a másik kosarába és így az előttem levő hölgy meg a pénztáros is tett egy megjegyzést hogy jó sok joghurtot vettem. Amikor elmagyaráztam nekik hogy nem halmozok tényleg ennyit megeszek egy hét alatt és jobb egy hétre bevásárolni mint kétnaponta boltba szaladgálni akkor gyorsan mondták hogy ja hát nem baj meg nem is azért mondták. Tudtam hogy azért mondták de covid nélkül is utálom ha kommentálják hogy mit vásárolok és mennyit.
2021. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is vásásrlóként van sztorim. Pár éve nyáron egy fiatal srác volt a pénztáros a Tescoban, aki diákmunkán volt. Rengeteg zöldséget vásároltam (karalábé, kígyóuborka, retek, répa.. stb.). Elég közvetlen volt a fiú és ahogy lehúzta a termékeket mindegyiket kommentálta és kérdezősködött, hogy ez milyen zöldség, az milyen zöldség. Az övön aluli ütés, amin a mai napig elmosolyodok akkor ért, amikor a kígyóubinál megkérdezte, hogy ez a kovászos uborka-e. Feldobta a napomat.
2021. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A csirkés sztoridról jutott eszembe:

Anno drogériában dolgoztam, egyszer volt egy csaj, aki a következő szöveggel hozott vissza a boltba egy KIBONTOTT, hiányos, nagy csomag Wc papírt, szó szerint idézem: "Kérem vissza a pénzem! Olyan kemény ez a papír, hogy véresre töri a seggem!" Így, mindenki előtt. :) Egyébként Zewa termék volt, nem valami gagyi, tehát nem a termékkel volt gond, csak az ő királyi "seggének" nem felelt meg. Lehet, hogy előtte bárányfelhővel törölte otthon vagy én nem tudom.

Meg sok olyan vásárló volt, akik azt sem tudták, milyen üzletben vannak éppen. (Vagy melyik bolygón.) Odajön hozzám egy pasi, azt mondja:

-Melyik sorban találom a kerti létrát meg a permetezőgépet? (Drogéria üzletben! :))

És akkor hiába mondtam neki, hogy ez egy drogéria, nem érti.

-Na jó, de akkor melyik sorban van?

-Nem árulunk kerti létrát, meg permetezőt.

-De miért nem?????

- :DDD

Egy idő után, mikor már nem volt kedvem magyarázkodni, hátraküldtem, hogy ott vannak az utolsó sorban a talicskák meg a traktor akkumulátorok mellett. És basszus, elment hátra megnézni!!! :D Jön vissza előre a kasszához, azt mondja:

-Nem találtam sehol.

-Hát akkor sajnos elfogyott - mondom neki.

És magában morgolódva kiment az üzletből, hogy rosszkor jött, hamarabb kellett volna jönnie.

Meg volt az a típusú vásárló, aki azt gondolta, hogy kínai piacon van és kötelező az alkudozás. "Nem lehetne olcsóbban?" "Ha hármat veszek, a negyediket odaadja ingyen?" "Nézze meg, ennek a babapelusnak a csomagolása egy kicsit meggyűrődött. Nem engedne belőle 30%-ot?" "Este 6 után féláron van minden?" Persze, féláron... :D Fizetünk is érte, csak vigyék! :)

2021. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 nekem erről a kézfertőtlenítő jut eszembe


Világ életemben használtam. Általában ebből a piciből elég sokat vettem havonta (kb 8-10 db-ot) persze nem feltétlen fogyott el mindig, de ez volt az átlagos mennyiség, amit vásároltam


Naa Covid idején a dm pl korlátozta, hogy maximum 5 db-ot lehetett minden termékből venni


A kasszás egyszer meg is jegyezte, hogy én is ennyire félek a covidtól? (Mert pont 5 darabot vettem)


Mondtam hogy nem, mindig ennyit vásárolok belőle


Nem hitte el, csak mosolygott, hogy "hát persze, most már én is"


Idegesítő volt eléggé

2021. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok, lehet elírtam és a rossmann volt, ebben már nem vagyok biztos
2021. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!