Miért váltanak nehezen az emberek munkahelyet?
1. Mert az új munkahely bizonytalan. Lehet, hogy ott még rosszabb lesz a főnök, mint itt.
2. Mert nem mindenkinek van megfelelő képesítése és munkatapasztalata, és nem feltétlenül talál másik munkát, ami legalább ennyit fizet, mint a mostani.
3. Mert a főnök személyisége nem az egyetlen szempont a munkahelyen. Fontos hogy milyenek a közvetlen munkatársak, milyen maga a munka, mennyire rugalmas a munkaidő, mennyi a fizetés, milyen messze van a munkahely a lakhelytől, milyen beosztásban dolgozik az ember, útbaesik-e az óvoda/iskola (a gyereket munkába menet oda is vinni kell) és így tovább. Ha egy másik helyen jobb lenne a főnök, de minden más szempontból rosszabb lenne, akkor inkább marad az ember.
Mintha csak a párom írta volna ki a kérdést...
Fél évig voltam munkakereső, egyszerűen sehova se akartak felvenni. Végül találtam 1 helyet, ahol egész jó a munka, a fizetés is már teljesen rendben van, de a munka sok és nem adják ki a szabadságot. Egy napra elmehetsz, de kettő már ki van zárva, annyira kevés az ember. És a főnök is egy barom.
De örülök, hogy van munkám végre.
A páromnak olyan végzettségei vannak, hogy állandóan fejvadászok hívogatják telefonon, és majdnem minden hívás arról szól, hogy szebb és jobb munkát kínálnak neki, az előzőnél több fizetéssel.
Szóval neki még munkát sem kellett soha életében keresnie, mert a munka kereste meg őt. Így rohadt könnyű beszélni, és beszélni a másiknak, hogy "válts munkahelyet!".
Mikor egy fárasztó, idegtépő nap után hazaérek a home office-os barátomhoz, az első kérdése mindig az, hogy "miért nem hagyod ott azt a sz*r helyet már?"
Azért nem, mert nem akarok megint fél-1 évig munkanélküli lenni! És az sem garancia, hogy a következő helyen jó lesz a fizetés, szeretni fogom a munkát és a főnök egy cukiságbomba lesz.
Szerintem, mert egy igazán jó szakma nélkül, csak a szar munkahelyekre lehet könnyen bekerülni ahol nagy a fluktuáció.
Én azt nem értem inkább akinek van nylevtudás, szakma kb. mniden, hogy egy sokkal jobb helyet keressen és nem teszi.
A semmiből nehéz jót találni, de ha van valamid pláne ha jó, na akkor már erősen kérdéses miért nem.
11 és a többiek már elírták a főbb okokat.
Én is olyan vagyok (még, 30 évesen), hogy ha xar, akkor váltok.
De mondjuk aki gyerekkel van, lakáshitellel, az megint más és jobban meggondolja, mások a szempontok. Vagy ahogy írják, ki mennyire keresett munkakörben mozog, van-e lehetőség a lakóhely (és környékén), mennyi tapasztalata van/mennyire keresett. Nekem megérte eljönni, mert kb nettó 100-al kapok többet az előzőhöz képest a munkaerőpicaon, muszáj volt kockáztatnom.
De az tény, hogy egy új munkahely mindig kockázattal jár, és nem biztos, hogy jobb lesz.. Kevés az igazán jó munkahely. Idősebbek már nem igazán szoktak kockázatvállalóak lenni pl, és megértem. Tényleg stresszes a munkahelyváltás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!