Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen történt már...

Munkahelyen történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként elkezdtem dolgozni egy vállaltnál, irodai munkakörben, végzettségemnek megfelelően. A probléma az, hogy a főnököm, akitől a feladatokat kapom, nem igazán foglalkozik velem. Minden egyes projektet nekem kell elkezdeni, én viszem végig, a végén meg ő abból dolgozik, átdolgozza stb. A probléma az, hogy teljesen kezdőként sokszor olyan helyzetbe kerülök, amit iskolában nyilván nem tanítanak. A gyakorlat során kell elsajátítani. Itt gyakran hibázok. Kérdezgettem volt évfolyamtársaimat, hogy ők ezeket hogyan oldják meg. Elvileg kisebb-nagyobb instrukciókat kapnak a főnöküktől, ami alapján el tudnak indulni. Nálunk meg pont ez hiányzik. Ha nem sikerül egyből tökéletesen a feladat, rögtön le is szidnak. Utána mindig megtanulom, hogy kell csinálni a feladatot. Kétszer nem szoktam elkövetni ugyanazt a hibát. Csak azt nem értem, hogy itt miért nem lehet úgy, mint normális helyeken, hogy 3 mondatban összefoglalni a lényeget, utána meg simán megy már magától is a dolog. Az aprobléma, hogy előbb jön a feladat, utána a leszidás és csak a legvégén a magyarázat. Közben meg fordítva kellene lenni. Másnak volt hasonló? Elvileg ezen a helyen elég nagy a fluktuáció. Az elődöm a próbaidő utolsó napján mondott fel.
2021. okt. 4. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen igazad van. Nem véletlenül nagy ott a fluktuáció.
2021. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint "tekintély megalapozás" áldozata vagy! Attól érzi magát "valakinek" a főnököd, hogy nap mint nap szembesíthet a tapasztalatlanságoddal! Ez az ember hiába ismeri - vélhetően - jól a szakmát, nem ismeri a feladatát! Neki a feladata pont, hogy az irányítás, a "távkapcsoló nyomkodása" lenne! Meghatározza, hogy melyek az elérendő célok, az ilyen-olyan normák, majd a végén illene megkérdeznie, hogy van-e éppen kérdésed az éppen aktuális feladatrendszerrel összefüggésben. Ha akkor éppen nincs, akkor sem kellene hülyeként tekintenie egy olyan emberre, aki elakad a megoldásban és a folytatás helyes mikéntje okán ismét megkeresi, - hiszen nem az a dolga, hogy megoldja a beosztottjainak a napi szintű feladatait, de az irányításuk, a munkájukért felelősséget vállalni annál inkább az! Korunk jellemző hibájának tartom, hogy emberek irányítását bízhatják és bízzák is olyan emberekre, akiknek a szakmai képzettsége sok esetben nem kérdőjelezhető meg, de emberekkel bánni olyan szinten nem képesek, hogy emberiség elleni bűntett emberek közelébe engedni őket!
2021. okt. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megmondanád neki amikor megkapod a feladatot hogy magyarázza el mi a szösz ez?Lehet úgy van vele hogyha nem tudnád megcsinálni rendesen akkor mondanád neki de nem teszed.Néma gyereknek anyja se hallja a szavát.
2021. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már sokszor, ilyenkor az van, hogy nem a végén, hanem az elején szid le, elvörösödik, hadarni kezd majd olyan gyorsasággal ledarálja, hogyan kell megcsinálni, hogy azt sem leírni, sem átgondolni nem lehet.
2021. okt. 5. 08:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg kell neki mondani, hogy túl gyorsan beszél és ezért legyen olyan kedves az emberi agy számára emészthető tempóban kommunikálni! Nekem van egy kollégám, aki olyan stílusban beszél, hogy 10 másodperces szüneteket tartva "csomagokban" tolja ki magából - valami elképesztő gyorsasággal - az információt, HA HAGYJÁK neki, hogy így tegyen! Én megkértem, hogy legyen olyan kedves még egyszer elmondani, amit tudatni szeretne velem, mert olyan gyorsan beszél, hogy nem értem! Belátta a hibáját és azóta megpróbál figyelni arra, hogy ne kövesse el ezt a hibáját!
2021. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!