Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől leszek valakinek a...

Mitől leszek valakinek a semmitől unszimpatikus? Alig beszéltünk, mégis látszik rajta, hogy utál.

Figyelt kérdés

Egy hónapja új munkahelyem van, szerencsére mindenki kedves és aranyos velem, vannak, akik már első naptól kezdve nagyon bírnak engem és sokat szoktunk nevetni bent a melóban. :)

Szóval jó a társaság, jól érzem magam.


Viszont van egy nálam kb 8 évvel idősebb, fiatal srác, aki már a kezdetektől fogva kerül engem, ha kérdezek valamit, úgy tesz, mintha nem hallana engem, vagy kicsit flegmázik. Ha látja, hogy egy helyiségbe futottunk, direkt átnéz felettem, vagy "cuccog", látványosan sóhajtozik, amíg egy légtérben vagyunk.

Kicsit nehéz így vele, mert jövő héten például 4 napig egy helyre leszünk összezárva és vele kell dolgoznom.

Pénteken kimentem az erkélyre kávézni, és látom, hogy ő meg 2 kolléga épp alattam cigarettázott.

Mikor föléjük értem, és nézegetve az erkélyről nyugisan ittam a kávém, egy pillanatra összefutott a tekintetünk (de aztán egyből félre is néztünk mindketten).

Majd pofátlan módon hallom, hogy sutyorog valamit alattam a két másik embernek ("sshhmhshmshm, a f*sz0m"), mire az egyikük hangosan felnevet, hogy "jól van na, mikor én voltam új, akkor engem is utáltál! Haha!"


Egyből leesett, hogy rólam beszélt.


Tudom, nem lehet mindenkinek megfelelni és igazából így is nagyon örülök annak, hogy a 30 emberből csak ez az egy nem szívlel, ugyanakkor bánt is a dolog, hiszen nem adtam rá okot, hogy utáljon ez a srác :(

Alig beszéltünk még kb 5 mondatot.


Tudnék valamit tenni azért, hogy a jövő hét ne úgy teljen el, hogy mindketten rosszul érezzük magunkat a másik mellett?


2021. júl. 4. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

"Mitől leszek valakinek a semmitől unszimpatikus?"

Ítélkezik. Nem azért, mert te rosszat tettél, csak primitívebb ember, erősen rossz tapasztalata volt valamivel kapcsolatban, amit te előidézel benne.


"Tudnék valamit tenni azért, hogy a jövő hét ne úgy teljen el, hogy mindketten rosszul érezzük magunkat a másik mellett?"

Az hogy ő mit érez, azt nem befolyásolhatod, de törekedhetsz rá. Bár ígysem csináltál semmit, mégis utál. Szóval azért ne várj túl sokat tőle. Te fogadd el, hogy ő nem fogad el, és ne akarj megfelelni neki. Légy vele kedves, mutasd meg neki, hogy félreért.

2021. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy bármit is csinálnod kellene. Miért akarod, hogy mindenki kedveljen és szeressen? Nekem ez kicsit gyerekes. Én emlékszem gimiben csináltam olyat, hogy muffint sütöttem annak a csajnak, akiről biztosan tudtam, hogy nem kedvel engem, mert annyira görcsösen szerettem volna magam mindenkivel megkedveltetni. Felnőttként egy munkahelyen ezek a görcsös próbálkozások csak még nagyobb ellenszenvet szülnének. Tanuld meg felnőttként kezelni a dolgot! Semmilyen hátrányt nem szenvedsz el a munkahelyeden, vannak ott más barátaid, ennyi. Neked is van gondolom olyan ember, aki nem szimpatikus. Nem biztos, hogy csináltál bármi rosszat is, egyszerűen csak nem szimpatizál veled. Ilyen az élet, ezt el kell fogadnod. Nem lehet mindenki mindenkinek szimpatikus. Ez mindenkinél így van. Valamint a szimpátia és az utálat az nem összekeverendő. Max unszimpatikus vagy neki, vagy valamiért irritálod, de biztosan nem utál téged.
2021. júl. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert egy bunkó. Ezek után miért foglalkozol vele?
2021. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nem vagy rokonszenves, akkor a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog kedvelni.

Lehet, hogy idővel felenged irányodba a munkatársad, jobban megismer Téged. De ha nem, hát, ez van. Beszélj vele annyit, amennyit feltétlen muszáj, légy udvarias és kész. Lényeg, hogy a többek kedvelnek.

Ahol többen dolgoznak, többféle jellemet ismerünk meg, pozitívat, negatívat egyaránt. Óhatatlan, hogy ne legyen olyan személy, akivel nem szimpatizál annyira az ember, illetve konfliktusa támad. Nem kellemes, de túl kell lépni rajta.

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint Te. A mostani munkahelyemen az egyik kolléganőm érezteti velem, hogy nemigen kultivál. (A többiek viszont csípnek engem.) Okot én sem adtam rá. Ez egyébként az "egyszerűbb" emberekre jellemző, mert azért annyi udvariasságot magukra kaphatnának, hogy legalább ne mutatnák ki. Ha már muszáj együtt melózni. Aztán a hátam mögött mit bánom én, ki mit mond, nem vagyok ott...

Kitartás!

2021. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan azt tenném, amit ő. Cuppognék és sóhajtoznék, mikor ott van, ezenkívül levegőnek nézném.
2021. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!