Kinek a hibája, ha egy munkaközösség bűnbakot kereső, lógós, sunyi, pletykás?
Úgy gondolom "a kisfőnöké/csop. vezetőé, aki a közvetlen felettes". Mert a nagyfőnökkel ellentétben neki direkt rálátása van a dolgokra, ő valószínűbb, hogy nap, mint nap bent van a problémás közegben. Ennek az embernek lenne a feladata többek közt, hogy összerántsa a többieket. Egyetemi csoportfeladatnál veszem észre, hogy addig van lógós/sunyi hozzáállás, míg valaki keményen fel nem szólal. Utána ideig-óráig rendben megy a dolog.
"...olyanok kerültek egybe, akik megérdemlik egymást". Ezt viszont nem tartom feltétlenül igaznak (nem kötekedés), mivel elég gyakran felsőbb erők (például munkáltató/főnök) "dobják össze" a csapatot és a tagoknak nem igazán van ilyenbe beleszólásuk.
Szerintem egy kisfőnök nem tud a csoport dinamikáján változtatni, hiszen ahhoz az embereket kéne megváltoztatni. Ő max csak annyit tud tenni hogy kirúg valakit, de mindenkit nem lehet...
És ha neadjisten egy bűnbakkal szemben letisztázódnak a dolgok, ha egy probléma megoldódott a következőt ugyanúgy fogják kezelni.
Azoknak a hibája, akik generálják. Általában van egy-két-több ember, aki lázít, és a "fogékonyabbakat" beleviszi a rosszba.
A hangadók,akikre a legtöbben felnéznek azok nagyon meghatározzák a kedvet,a helyzetet,stb.
A teljesítményre kihatnak még a kisgórék is,pl az elvárásaikkal meg a hozzáállásukkal.
Nagyon nagyot lehet dobni normális viselkedéssel,és jó hozzáállással.
Rontani is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!