Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudtok dolgozni ha...

Hogyan tudtok dolgozni ha nincsen semmi motivációtok,depressziósak is vagytok és belülről üresnek érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

Mivel foglalkoztok?

Mióta tart nálatok ez az állapot?

Próbálsz ellene valamit tenni vagy már feladtad?

Hány éves vagy?



2021. márc. 30. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éve leginkább sehogy, most kezdek kijönni belőle, de nagyon nehéz.

29 éves vagyok.

2021. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok depressziós, de a munkámat utálom. Néha volt olyan, hogy munka után sírtam otthon és csak aludtam reggelig. Igazából semmi extra, nem kéne, hogy megterhelő legyen. Felsőfokú végzettségem van, ajánlatokat készítek építészeti munkákra, hibákat keresek ki már kész tervekben illetve terveket is csinálok. Ha elfogy a munka akkor néha unatkozok. Egy baj van vele, hogy utálom, idegesítő, szöszölni kell egy csomó felesleges dologgal, ugráltatnak és egyedül be vagyok zárva egy ősrégi lepukkadt irodába. Azért dolgozok mert muszáj. Évek óta csinálom ezt. Sokáig állásinterjúkra jártam párhuzamosan, de máshol is ezt tudnám csak csinálni a tudásommal, ráadásul kevesebb pénzért. Jelentkeztem nem olyan rég kasszásnak is sokkal kevesebb fizetésért, nem kellettem oda se :D
2021. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Úgy mint a legtöbb hozzám hasonló depressziós üres ember aki nem a szülei "csecsét" szopja miközben azon sír hogy mennyire kicseszett vele az élet

Fizetni kell a számlákat, albérletet, el kell látnom magam

Nem fogod el hinni de sokan vannak ilyenek...

2021. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyszerű a dolog: mivel sajnos nem nyertem meg az ötöslottó főnyereményét (más lottóét sem), a szüleim nem toltak a fenekem alá semmit és távoli nagybácsitól sem örököltem mesés vagyont, ezért kénytelen vagyok munkával megkeresni azt a pénzt, amiből megélek. Úgyhogy muszáj dolgoznom, mert nincs jobb megoldás.
2021. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írják. A depresszió egy dolog, de bármennyire nehéz kivonszolnom magam az ágyból reggelente, éhen halni azért nem tervezek.
2021. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Szerencsére a munkám nem rossz és nem nehéz.

Kimegyek a vécére kb. óránként és ott ülök, amíg összeszedem magam.

2021. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy, feladtam, nincs munkám, én így érzem jól magam, csak kitudja meddig mehet ez így...
2022. szept. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Ja és én világ életemben így voltam... Gyerekkorom óta rettegtem a munkától, de még a sulitól is...
2022. szept. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Am 27 vagyok, azt kihagytam...
2022. szept. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mese, dolgozni krll. Nem érek rá a munkahelyemen a depressziómmal foglalkozni.

Kiváló pszichológiai eszköz a munkaterápia.


“ Sok kliensem esetében tapasztalom, hogy a passzív, tétlen élet a depresszió melegágya. Azok a személyek, akik hosszabb időn keresztül otthon vannak, akiket kevés inger ér, és céltalanul telnek a napjaik, jóval hajlamosabbak a nyomott lelkiállapotra, mint azok, akik aktívabb életet élnek, dolgozni járnak, kihívásokkal néznek szembe. A munka nemcsak azáltal járul hozzá a jobb közérzethez, hogy hasznosabbnak érezzük magunkat, hanem azáltal is, hogy keretet ad a napjainknak, időgazdálkodásra ösztönöz, aktivizál, energetizál. Amíg a tétlenség hosszabb távon kedvetlenséget és elégedetlenséget szül, addig az aktív tevékenység lendületben tart bennünket.


A munka azonban nemcsak depresszív lelkiállapot esetén hathat gyógyírként, hanem a szorongásos zavarokban is. Pánikbetegség, generalizált szorongás vagy poszttraumatikus stressz szindróma esetében is jellemző probléma, hogy a személy negatív gondolatainak a foglya. Az efféle pszichés zavarokat valójában éppen az tartja életben, hogy a páciens belekeveredik a szorongást okozó gondolatok ördögi körébe, és mintegy kényszeresen újra meg újra ezeket futtatja magában. Ilyen esetben a leghatékonyabb megoldás az, ha a figyelmét valami pozitív vagy semleges dologra tudja irányítani. Az ilyen típusú pszichés zavarokban szenvedő személyek gyakran számolnak be arról, hogy rosszulléteik, rohamaik, félelmeik főként vagy kizárólag a tétlen időszakokra korlátozódnak, amikor túl sok idejük van arra, hogy saját testi-lelki állapotukra fókuszálják figyelmüket. Amikor néha-néha sikerül elfoglalniuk magukat valamilyen tevékenységgel, akkor nincs semmi panaszuk, tulajdonképpen megfeledkeznek a problémájukról. Mindez addig tart, amíg ki nem zökkennek az adott aktivitásból, és újra eszükbe nem jut a „betegségük”. Ezért van az is, hogy a szorongásos zavarok általában jobban elhatalmasodnak azon személyek esetében, akik nincsenek munkaviszonyban, napjaik nagy részét vagy egészét az otthon négy fala között, tétlenül töltik. Egyrészt túl sok idejük van arra, hogy az állapotukkal foglalkozzanak, másrészt pedig hiányzik az energiák levezetésének lehetősége, melyek így megrekedhetnek, és önpusztító módon befelé, a pszichés egészség ellen fordulhatnak.”


[link]

2022. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!