A munkáltatók mivel könnyìtik meg a munkavàllalók èletét?
Én azzal is megelégednék, ha azzal a SZAKMÁVAL kellene foglalkoznom, ami az állásinterjú szövegében állt, amire felvettek, amit tanultam/tanulok és amiben fejlődni szeretnék. Nem pedig 3 másikkal, amit rosszul végzek és nem is fejlődök egyikben sem, így a továbblépés is nehezebb.
Már a második ilyen munkahelyemen vagyok. De itt legalább csapatmunka van, normálisabb a munkáltató, mint az első, kell használni az angol nyelvet stb.
Plusz a fenti problémáról beszélünk meetingeken és van ígéret a megoldásra! Ha az előző munkahelyemen ezt előhoztam: pesszimista vagyok, mindennel elégedetlen vagyok, más munkahelyen is így van.
A másik...
Nem bánnám, ha a COVID után egy kb. 50% home office-t engednének.
Nálunk most heti 1 nap a terv, előző munkahelyemen heti 0 volt (sőt, szeptemberben, októberben berángattak minket a folyamatosan növekvő számok ellenére és maszkot is csak ímmel-ámmal viseltek az emberek). Sőt, sok munkahelyet ismerek, ahol az 50% pont a COVID alatt van.
Pedig egy olyan 2 nap iroda - 3 nap otthon (ha nagyon szigorúak akarnak lenni, ez váltakozzon és akkor kijön az 50%), nyilván aki akar, annak 100% iroda tök jó lenne. Megvan az, hogy be kell menni, találkozni lehet a többiekkel, ki kell mozdulni otthonról. Viszont kevésbé zsúfolt a tömegközlekedés (mármint lenne, ha ez a dolog globális lenne), kipihentebbek a kollegák, kevésbé időhiányosak, stb.
# 9
Azért ezekkel én vitatkozni tudnék.
Sok számítógépes munkakör olyan, hogy eleve nem csupán a monitort nézik a munkavállalók, hanem megbeszélések vannak, papírokkal is kell foglalkozni. Itt nem indokolt az óránként 10 perc szünet.
A másik. Ha ezt az óránként 10 perc szünetet betartatnák, mint egy iskolában, az eléggé kellemetlen lenne. Éppen benne vagy a munkában, de felzavarnak, éppen benne vagy a beszélgetésben, de visszazavarnak. Nem sokkal jobb egy olyan légkör megteremtése, ahol a munkavállaló szabadon tarthat szünetet - de megvan a kölcsönös bizalom, és tudni lehet, hogy a munka el fog készülni?
A monitort sokan nézik max fényerővel, a villanyt pedig csak akkor kapcsolják fel esetleg, ha már elesnének a folyosón a sötétben. Ez a munkavállalón múlik és nem biztos, hogy egészséges a szemnek.
A másik divat, hogy az állítható magasságú monitort fejmagasság fölé szereti állítani a legtöbb ember. Szerintem pont _ezért_ fog fájni a nyakuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!