Emberi erőforrások levelezőn 30 évesen megéri?
Én is ismerek egy csomó lúzert, aki nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, meg egy csomó talpraesettet is, aki meg el tudott.
Csak rajtad múlik.
A HR-es középvezetők és nagyfőnökök általában férfiak (eddigi munkahelyeimen biztos). Kezdő HR-es férfit is láttam már jó párat. Ha angolul jól tudsz, multiban simán elhelyezkedsz.
Lehet, hogy a HR-esek nagy többsége 22 éves ostoba kislány, de hidd el, sokat szenvedünk tőlük mi dolgozók, illetve a jelentkezők is :/. Kell az élettapasztalat HR re. Nagyon is. Ha rajtam múlna fel se vennék ilyen helyre nagyon fiatalt.
ma 12:33
Nem nehéz, csak ez egy nem létező terület.
Üdv újra, ma 12:53, látom hogy egy picit ki kellett volna fejtenem, úgyhogy megteszem, még ha ez a válasz is "haszontalannak" lesz értékelve:)
Azért írtam hogy egy nem létező terület, mert mit csinál egy HR-es? Főként bérszámfejtést. Ezt ma már szinte mindenhol valamilyen digitális ügyviteli rendszerben kell elvégezni ami pár nap alatt a nulláról is megtanulható. A munkaszerződéseket nem ők írják hanem a jogi képviselet, ők csak feltöltik a munkavállaló személyes adataival meg a foglalkoztatás részleteivel, és az aláírást intézik. Üres állásokat hirdetnek meg, és a szakmai felelős (nem a HR) által előre meghatározott munkaköri kritériumok alapján a bejövő önéletrajzok között válogatnak, ami megfelel a kritériumoknak azt továbbítják. Nagyon max még működtet valamilyen készen kapott teljesítményértékelési rendszert, meg vezeti a képzési jegyzéket.
Ezzel nem megbántani akarok senkit csak arra rávilágítani hogy a "HR-es" mint olyan egy hozzáadott érték nélküli adminisztratív munkakör. Ezzel nincsen semmi baj mert sok ilyen van, és nem feltétlenül választ azért ilyet az ember mert többre nem képes, van aki kifejezetten ezeket a nyugis, tervezhető melókat szereti. De ez nem változtat azon a tényen hogy minden munkáltató tisztában van azzal hogy a HR területhez kapcsolódó feladatkör nem feltétlenül igényel semmi előképzettséget hiszen akinek van bármilyen adminisztrációval kapcsolatos tapasztalata az tökéletesen el tudja látni.
Ezért nem létező terület, mert hiába végzel el egy ilyen képzést, nem vagy előbbre tőle. Ha ezen a területen kötelező lenne választanom egy képzést amit elvégzek, akkor az egy SAP training lenne, annak még látom valami értelmét, de Bsc szinten 3 évig azt tanulni hogy mik a kötelező tartalmi elemei egy munkaszerződésnek, meg hogy mitől alkalmas valaki a munkára, szerintem időpocsékolás.
Privát vélemény, hogy a HR-nek amúgy lenne értelme mert az alapvetően annak a tudománya hogy a munkavállalóknak hogyan biztosítod azon körülményeket amelyekben a legjobb teljesítményt képesek nyújtani. De ennek Magyarországon semmi értelme, mert ehhez meg pénz és normális fizetések kellenek, ami itthon nincs, meg az, hogy a munkáltatók ne csak kihasználni akarják a munkavállalókat hanem megbecsüjék őket, ami itthon szintén nincs.
Tényleg nem akarok senkit megbántani, de ez az objektív helyzet:)
Ugyan nem hr terület,de én politikatudományon kezdtem az egyetemen 21 évesen majd 23 évesen rájöttem,hkgy ez nem a lehjobb út. Így gazdasági szakon folytattam,24 voltam amikor első éves voltam,elkezdtem gyakornokoskodni egy, majd egy újabb cégnél,ahol ott maradtam egyetem végéig és utána is.
Majd 27 évesen diplomáztam és bizros állásom van jó fizetéssel.
Tehát nem feltétlenül rossz döntés idősebben is újratervezni,csak okos döntéseket kell hozni,jól átgondolni.
28N
Rengeteg férfi hr-es van. De őszintén szólva a HR, mint terület annyira a béka segge alatt van, hogy teljesen felfesleges ilyen téren MSC szinten képezni magad
Levelezőn lesznek nálad jóval idősebbek is, ez a része ne legyen probléma
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!