Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Műszaki beállítottságot lehet...

Műszaki beállítottságot lehet tanulni?

Figyelt kérdés
van egy műszaki szakmám de elég nehezen mennek a műszaki dolgok pláne hogy 2 évig nem is foglalkoztam hasonló dolgokkal.
2021. jan. 6. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki beállítottság egyfajta érzék ami vagy van vagy nincs. Lehet fejleszteni, de ha nincs meg ez a fajta képesség,látásmód, gyerekorodtól kezdve, nem egyszerű a tétel.
2021. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tanulni, de azért előnyből indul, aki gyerekkorában már tisztában volt vele és ha később is szerette, akkor jó szakember lehetett. Felénk pl vannak olyan traktorosok, akiknek már ovodában traktor volt a jelük, illetve az autó szerelő gyereke is olajfoltosan tanulta a 2x2-őt. Én 20 évesen sokkal nagyobb hátrányban voltam ezekhez az emberekhez képest, 2 év kihagyás nem sok.
2021. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A beállítottság attól beállítottság, hogy természetedből adódóan érdekel és fekszik számodra valami. Én tanítottam embereket hasonló témában, egy szintig el lehet jutni, ha a tanár jó példákat hoz és jól magyaráz. Egy szint fölött, ahol már nem csak érteni, hanem aktívan használni és kombinálni kell az ismereteket, vért izzad az, akinek nincs hozzá affinitása, sok esetben bele is bukik, elvész a motivációja, stb munkára mindenesetre alkalmatlan.
2021. jan. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon sokáig nincs minden ember a tudatában. Nekem viszonylag sokáig például nem volt számítógépem otthon, utána sokáig nem is tudtam rendesen használni. Matekból átlagos, kémiából és biológiából kifejezetten jó voltam. Úgy éreztem, a magyar, a nyelvek és a művészetek könnyebben mennek, mint ezek, ezeket csak szimplán hajtottam, mert tudtam, hogy jobban megéri őket tanulni. De mindet szerettem a maga módján. Aztán mikor kaptunk egy új matektanárt, 99%-os érettségit írtam matekból. Az infó továbbra sem volt opció, nem is érettségiztem belőle, két év nyűglődés után el is engedtem, maradtam biológiai területen, azzal is tanultam kezdetben tovább, mondván, annyira idegen minden más nekem, nincs hozzá affinitásom vagy pedig szimplán nem éri meg művésznek lennem.


Végül biológiai területen méginkább rákaptam az infóra és most itt vagyok informatikusként, bioinformatikai témában írtam a különdíjas TDK dolgozatom pár éve és a munka mellett másokat korrepetálok programozásból... Nagyon is volt érzékem hozzá, könnyen megtanultam programozni, pedig nem géppel a kezemben születtem (12 éves koromban kapcsoltam be először gépet). Szóval ilyen ez a beállítottság dolog, sokan azt sem tudják, hogy bennük van, mert nem volt lehetőségük kibontakozni. :)

2021. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én meglátásom az, hogy jóval több ember lenne képes a műszaki tudományokban elmélyülni, de ugye ehhez az kellene, amit írtak, hogy 100%-on teljesíteni kell.

Ez általában két dolog nem valósul meg:

-az agya kb 60%-on pörög, mert a legnagyobb matematikai feladat, amit megold az a bevásárlás meg a számoljuk ki, hogy a kisszobába hány négyzetméter padló kell.

Így szépen elbutul, pedig ott van az!

-nincs meg a matekos alapok, tehát nem vágja pl az azonosságokat


Konklúzió:


Neki ez nem megy, ő ezt nem érti.

Közben meg el van butulva, plusz nincs meg a többi se.

Emellé jön, hogy a tanár is gagyi, na meg a félelem.

Sokan még se várják mi sül ki belőle, már az elején feladják.


Innen kell motiváció meg szorgalom.

Aztán ilyenkor jön ki, hogy érdekel e a téma.

Ha igen, úgyis nekimész, de ha csak azért akarod, mert most ez a menő, akkor hamar beleszarás lesz a vége.

2021. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!