Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyről kirúgnak ha...

Munkahelyről kirúgnak ha próbaidő alatt szabadságot veszek ki?

Figyelt kérdés

Három hónap alatt egyszer kértem 2 napot, meg egyszer 1-et mert balesete volt egyik családtagomnak és felmentem hozzá Pestre kórházba.


Párom kiakadt, hogy nem vagyok normális, ilyenkor meg kell "húzni magam", kussolni és bedolgozni magam, mert ezekkel a szabadságkérésekkel azt a látszatot keltem hogy nem vagyok megbízható. (???!!!)


Felnőtt ember vagyok, a munkáltató is és ha nem lehetett volna akkor nyilván közli, hogy most nem tud kiadni szabadságot.


Tényleg van a háttérben ilyen rosszallás próbaidő alatti szabadság kérésnél?


Nekem ez újdonság, de én szellemi munkát végzek, párom most tanul egyetemen és ezelőtt csak gyári betanított munkát csinált.



2020. nov. 9. 23:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A Munka Törvénykönyve nem tiltja meg, hogy a munkavállaló a próbaideje alatt szabadságra menjen. Csak éppen a munkáltató nem köteles kiadni, de nem tiltja semmi, hogy mégis megtegye.
2020. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
84%
A munkáltató időarányosan köteles kiadni! Ha a 4 êv alatt nem akartál akkor is elkellett volna küldeni. Próbaidő alatt is lehet menni , nyílván ha kevesen vannak vmi akk nem biztos h elengedi
2020. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Lol, nekem kötelezően ki kellett venni...
2020. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt nem célszerű szabadságot kérni és betegnek lenni sem. Ez tény. Az is tény, hogy lehet olyan dolog ami miatt muszáj szabadságot kérni, vagy ha beteg vagy, főleg a jelenlegi helyzetben, akkor muszáj táppénzre menni. Én állásinterjún mindig közöltem, hogy ekkor és ekkor szükségem lenne szabadságra mert.... és sose volt belőle gond. Ha olyan a munkáltató, hogy próbaidő alatt nincs szabi, táppénz, vagy fizetett szabadság, akkor ott nem is szeretnék dolgozni. Sőt, törvény szerint a próbaidő 6 hónap is lehet. Ha te 6 hónapig nem veszel ki szabit, akkor az évre járó 20 napod mikor veszed ki?
2020. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Próbaidőre is jár a szabadság, de a munkáltató nem köteles kiadni.
2023. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!