Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyről kirúgnak ha...

Munkahelyről kirúgnak ha próbaidő alatt szabadságot veszek ki?

Figyelt kérdés

Három hónap alatt egyszer kértem 2 napot, meg egyszer 1-et mert balesete volt egyik családtagomnak és felmentem hozzá Pestre kórházba.


Párom kiakadt, hogy nem vagyok normális, ilyenkor meg kell "húzni magam", kussolni és bedolgozni magam, mert ezekkel a szabadságkérésekkel azt a látszatot keltem hogy nem vagyok megbízható. (???!!!)


Felnőtt ember vagyok, a munkáltató is és ha nem lehetett volna akkor nyilván közli, hogy most nem tud kiadni szabadságot.


Tényleg van a háttérben ilyen rosszallás próbaidő alatti szabadság kérésnél?


Nekem ez újdonság, de én szellemi munkát végzek, párom most tanul egyetemen és ezelőtt csak gyári betanított munkát csinált.



2020. nov. 9. 23:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

# 10


Köszönöm. Nekem is az jutott eszembe hogy urban legend vagy pl. a fizikai munkahelyeken lehet jellemző hogy a műszakvezető így is presszionálja a dolgozókat.

2020. nov. 9. 23:54
 12/25 anonim ***** válasza:
20%

No külföldön élek, dolgozik pár embert alattam (a nem gyenge kifejezés saját tapasztalat, abból amit itt látok) itt van hàzam és egy jó autóm.

Lehet azért sikerült ezt ilyen fiatal nőként egyedül elérnem, mert nem mentem szabira szirszarsàgok miatt mikor még meg se száradt az alàíràsom a papíron.


Nàlunk az ilyeneknek nem sok maradása van, pedig szerintem itt sokkal toleránsabbak (a nagyfőnökök) mint otthon.


Egyébként akkor a pàrod is hülye? 🤔

Mert ugye neki ő nem értett egyet a hozzáállàsoddal...


Most gondoltad jól odoszúrsz..?

Dehàt te tettél fel egy kérdést, a vàlaszt olvasva pedig elkezdesz vitatkozni, és mindezt mégcsak nem is intelligens módon...

2020. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

[link]


#12: Oké, az önfényezésen, a munkamániád hangoztatásán és mások lenézésén kívül tudsz mát csinálni? Mások úgy hozzák össze a házat és a kocsit, hogy veled ellentétben elviselhető emberek maradnak ám.

2020. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Amint látod a válaszokból, munkahelye válogatja. Igen, van benne valami, hogy próbaidő alatt nem illik szabit kivenni. Viszont az már a másik egészségtelen véglet, hogy egyáltalán nem veszel ki szabit, mert félsz, s ebből adódóan nem tartasz rá igényt. Teljes mértékben el tudom képzelni a magyar kkv szektorban, hogy van olyan munkáltató, aki megtiltja a munkavállalóitól a szabit. Ezeket a helyeket nemes egyszerűséggel ott kell hagyni.
2020. nov. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kb harom het mulva jar le a probaidom, mar voltam kb 4 nap szabin es 4 nap tappenzen (bejott a hideg, ilyenkor mindig lebetegszem az elejen). Eleve ev vege van, nyilvan nem vehetem ki az osszes szabadsagomat majd decemberben, mindenkit kertek, hogy osszak el kb aranyosan a megmaradt szabikat.

De a tobbi probaidost se kuldtek el meg, pedig tappenzen is voltak masok is, szalagszakadas, valakinek a keze serult le, stb... Azokat kuldtek el az ujak kozul, akik gyengen teljesitettek, ennyi.

2020. nov. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Hogy ne járna már szabadság !
2020. nov. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Időarányosan jár a szabi, de nem szokás kivenni. Viszont vannak olyan helyzetek, amikor kénytelen az ember (orvoshoz van hónapokkal ezelőtt foglalt időpont, hivatalos ügyintézés, rokon temetése.. Stb).

Hogy ezt mennyire nézi emberi szemmel a munkáltató az helyre válogatja.

Meséltek nekem olyat is, hogy egy anyát a saját gyereke ballagására nem engedtek el, mert aznapra volt beosztva, ő az új, ennyi lemondás belefér... Betegszabira meg nem mehetett, mert akkor tp csalás miatt veszik elő.

De vis major esetekben nem fogják szóvá tenni.


Betegnek se illik lenni, de arról se az ember tehet, ha benyal egy fosós vírust, esetleg komolyabban megfázik.

2020. nov. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság, hogy nem lehet kivenni. Nálunk fél év a próbaidő, ha nem veszed ki, akkor benn hagynád az év végére? Annak még inkább nem örülnek.


Nyilván különböznek a munkahelyek, munkáltatók ebben a kérdésben, de emiatt nem fognak kirúgni, ha elégedettek veled.

2020. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam próbaidőn szabin, megbeszéltem a munkáltatóval, hogy mehetek.


Amúgy látogatási tilalom van, hogy mentél a kórházba a családtaghoz?

2020. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

Adhat és lehet kérni is.

De nem célszerű, pláne ilyen beteglátogatási dolog miatt. Meg lehet azt oldani munkaidőn kívül is.

És tényleg azt a látszatot kelti, hogy nem lehet eléggé számítani rád.

Pláne gondolhatja azt bárki, hogy már az elején, próbaidő alatt ilyenekkel kéredzkedik el napokra, amikor tényleg be kellene dolgozni, lapítani, mindent megcsinálni, bizonyítani, akkor vajon hol a határ, amikor már bedolgozta magát és lejárt a próbaidő

2020. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!