Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás idokánál ha hazudok,...

Felmondás idokánál ha hazudok, később lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Van egy másik munka, viszont a jelenlegi helyemen 60 nap a felmondás.

Egy kollégámat pár hónapja elengedték 2 hetes felmondási idővel, mert költözött.

Ha én is azt mondom, hogy költözés miatt mondok fel, és tételezzük fel, hogy el is engednek hamarabb, ha kiderül később hogy még sem költöztem, abból lehet valami problémám?



2020. okt. 5. 07:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, miért nyafognak egyesek, hogy a cég elvárja, hogy teljesítsék a szerződésben vállalt kötelezettségeiket...

Kérdező, ha normális a viszonyod a főnököddel, beszéld meg, hogy szeretnél előbb elmenni.


"ha nemet mondanak, akkor tudni fogják, hogy fel akarok mondani, az új hely meg úszott, és így elég ciki lenne a továbbiakban itt dolgozni."


Nem fogsz a továbbiakban ott dolgozni, mert ezt a felmondás beadásával teszed. Szóval 60 nap múlva lapát úgyis.

2020. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, és akkor lehetek munkanélküli, vagy sos-ban vállalhatok valami szar munkát utána, mert még az álláskeresési sem jár ha én mondok fel.
2020. okt. 5. 10:30
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Amikor jelentkeztél is tudtad, hogy 6o nap a felmondási idő. Hát így jártál.
2020. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
79%
És mi van, ha úgy néz ki, hogy valaki költözik, de aztán a felmondás és a kilépés után valamiért dugába dől a dolog?
2020. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudtam, csak nem voltam abban a helyzetben hogy válogassak, és örültem hogy jött egy munka, ami nem gyári meló.

De amúgy igazad van, én írtam alá, csak bosszantó hogy így kb esélytelen munkahelyet váltanom, és el kell engednem egy olyan lehetőséget, ami a közeljövőben nem valószínű hogy újra adódni fog.

2020. okt. 5. 10:48
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Akkor meg menj el betegállományba, vagy vágd szájba a főnököd és azonnali hatállyal repülsz.

Nyilván életed nagy lehetőségére vártál már, ezért fel voltál készülve ilyen munkahely mellett némi tartalékkal, hogy átvészeld a bevétel nnélküli időszakot

2020. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16!


Na és azzal mint ér el? A betegállomány alatt is el a felmondasi ido, amig az nem jar le, nem mehet el máshova dolgozni.

Ha meg a főnököt szájba vágja, rendőrségi ügy lesz belole

2020. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17, de, mehet felmondási idő alatt máshova, kérdés, mi a két munkakör. Mert ha hasonló, akkor bizony jó eséllyel mindkettőben illene keresőképtelennek lenni.
2020. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18!


Vagy nem, mert sok munkahely nem engedi a másodállást

2020. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#17: Betegállomány alatt tud dolgozni máshol, meg lehet ezt oldani "okosba".

Bíróságra meg egyszer kell bemenni aztán kész, de megvan az azonnali felmondás.


Egyik verziót sem pártolom, de ha már az írásban vállalt kötelezettségeit valaki nem akarja teljesíteni, annak ez a szint...


#17

2020. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!