Szerintetek mi visz rá valakit arra, hogy kukásként,
hullamosóként, sirásóként,temetői gondozóként
dolgozzon és mivel tudják motiválni a dolgozót, hogy ott
maradjon ?
2020. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Erre nagyon egyszerű a válsz, akik ilyen munkát végeznek nem akarnak éhen halni.
2020. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
Azt hiszi ennyire képes.ennyire tartja magàt.
2020. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 A kérdező kommentje:
Ezek fontos munkakörök, amikre szükség van. De érthetetlennek tűnik, hogy valaki hajlandó hosszúrávon ezt elvégezni, manapság nem annyira korlátozottak a munkalehetőségek, hogy ne találnának mást.
a kukással például szerintem semmi gond nincs, kap védő eszközöket nem kell megfognia, csak büdös. de még azt is meg lehet oldani. nem nehéz munka és a takarítói állások is funkcionálnak kukásként ha csaka rról van szó hogy a gyárépületekbe a szemetet elviszik, vagy a konyhákból.
a sírásó csak fárasztó munka de abban sincs semmi rossz. temetői dolgozó szintén nem érdekes, a hulla mosó az már durva munka lehet, már ha van ilyen..
2020. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
6/18 A kérdező kommentje:
A kukással nekem a belélegzett kipufogógáz a legnagyobb problémám. Egyébként igen, a takarítás is lehet kellemetlen, sokan odasz.rnak a wc-be és otthagyják ajándékba (pl. a vonaton is ). Akkor már inkább a kukát fogdosom.
Sokaknak ez jött be. Kukások elég sok jó cuccokat találnak a szemétben amiket eltesznek maguknak pl színesfém, de volt olyan ismerősöm aki elég sok működő cuccokat szedett össze és simán használják a mai napig. Aki a kukásautót vezeti az több pénzt is kap ezért meg ők nem törik össze magukat. A sírásó elég nehézkes majdnem építőipari jellegű az a munka, de azok sem keresnek rosszul főleg ha más feladataik is vannak temetők rendben tartása, sírkő telepítése ha a cég ezzel is foglalkozik, és azok nem fizetnek olyan rosszul. Na meg ők úgy fogják fel hogy ez munka és nyilván azért maradnak mert biztosabbnak érzik az állásukat mert ugye sajnos halottak lesznek mindig igaz morbid kifejezés de sajnos így van és addig biztosan szükség lesz sírásóra. A takarítókra meg szintén szükség van csak nyilván egy cég sem fizeti meg őket rendesen és maximum azok csinálják hosszabb távon akik nem bírják a gyári munkát például és nincs semmi olyan végzettségük amivel tudnának valamit kezdeni.
2020. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 A kérdező kommentje:
Vannak olyan helyek, ahol a takarítónak alig van dolga és még az is csak félig-harmadrészt van elvégzve. Ezt saját tapasztlaatból írom. Valamiért nem is kérte senki számon rajtuk, amikor egy helyen dolgoztunk.
Az egyik legjobb barátnőm (21 éves) temetkezési vállalkozóként szeretne dolgozni, és amikor először mondta igencsak meglepett, de aztán elmondta, hogy szeretne a halottnak egy méltó búcsút adni, a családnak, barátoknak pedig egy szomorú, de szép eseményt, ahol búcsút vehetnek. A halált természetesnek tartja, nem undorodik a holttestek látványától és nagyon eltökélt, hogy olyan kimenetelt adjon nekik, ami az elhunythoz méltó.
Szereti a temetői közeget (ezt sose értettem meg) és rendszeresen ír verseket, amiket sírokon olvasható faragások ihletnek. Ebből egyébként van egy megjelent kötete.
Egyébként nem depressziós, kifejezetten életvidám lány, akit kifejezetten kedvel a környezete. Sokakat ér sokként, hogy ilyen lányként miért pont ez érdekli, de ő csak elmondja azt, amit én fentebb.
22/L
2020. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
Én patológus szeretnék lenni. Az "vitt rá", hogy egyetemen nagyon tetszett a patológia tárgy, és jól is ment. Nem undorodok a halottaktól (és nem is gyászolom őket, mert nem a személyes ismerőseim), a halált az élet természetes részének tartom és az előző válaszoló barátnőjéhez hasonlóan úgy gondolom, hogy pl egy hirtelen, váratlan halálnál megérdemlik a hozzátartozók és a kezelőorvos (ha kórházban történt a haláleset), hogy megtudják, mi áll a háttérben. Akár valami eddig nem ismert, örökletes betegség is kiderülhet, ami diagnosztizálásával az elhunyt gyerekei, unokái életét is megmenthetem. Ha pedig mondjuk orvosi műhiba miatt halt meg az illető, akkor a hozzátartozók megtehetik a szükséges jogi lépéseket.
2020. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
További kérdések: