Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derogálna diplomával olyan...

Derogálna diplomával olyan feladatkört (is) ellátni amit évekig egy 8 elemis félalkesz nő látott el?

Figyelt kérdés

Évekig dolgozott itt egy 50-es félalkesz nőci, 8 elemivel, szakma semmi, érettségi se.

Amolyan portásféle volt: csöngettek ajtót nyitott megkérdezte ki az mi járatban postát vett át Kb ennyi. Másra nem is volt alkalmas a 8 elemivel, szakma nélkül.

Most elment felmondott. A főnök találmánya : senkit se vesznek fel a helyére, hanem majd én, aki egyébként diplomás irodai dolgozó vagyok itt, látom majd el a feladatát. A sajátom mellett persze-mert közel az irodám az ajtóhoz.

Tehát én, a diplomás ember azt a feladatot végzem majd, amit előtte évekig egy 8 elemis félalkesz végzett. Persze plusz pénz ezért semmi.


Nektek derogálna ez? kikérnétek magatoknak hogy azért nem ajtónállónak szegődtetek ide diplomával?

nyissa az az ajtót aki semmi másra nem alkalmas (mert se szakmája se végzettsége).

Hogy állnátok hozzá?


2020. aug. 24. 20:30
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Trollozni hazugozni lehet, de értelmes választ adni kéne (ami már nehezebb)
2020. aug. 24. 20:30
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha akadályozna a napi munkámban az ajtónyitogatás, akkor szólnék érte. De ha most pl. Napi 2x kell csak valamit átvenni a 8 óra alatt azért az nem egy nagy dolog. Megcsinálhatod igazán, nincs ebben semmi szégyen.
2020. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Leszarnam, ki csinalta elottem, az derogalna, hogy plusz feladatokat soznanak ram fizetesemeles nelkul. Eleg suttyo helyen dolgozhatsz, barmilyen diplomad is van, normalis helyeken ez nem igy megy.
2020. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg tróger a főnök....mond meg neki, hogy nyitogatod az ajtot stb...de tulorazni nem fogsz h a normalis munkad elvegezd....kóstolgatnak es majd ezenkivul is talalnak majd mas sxart. Mondj nemet.
2020. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

„De ha most pl. Napi 2x kell csak valamit átvenni a 8 óra alatt“


helyette 8-10/11h-ig olyan 5-10 percenként jön valaki, egy átjáróház. Utána már csöndesebb. De nem nulla a forgalom.

És ahogy írtam: plusz pénz ezért egy fillér se.



„Hát ha akadályozna a napi munkámban az ajtónyitogatás, „


Akadályoz. Igencsak. Szóltam is. A válasz hát ez van, meg kell oldani.

Közben meg a gondnok a maga szintén 8 elemijével ott ül a szertárban és egész nap nyomja a facebookot. Ő megmondta Ő AZTÁN nem csinálja.

2020. aug. 24. 20:42
 6/27 anonim ***** válasza:
98%

""""""""""""""""diplomás ember""""""""""""""""


"kikérnétek magatoknak hogy azért nem ajtónállónak szegődtetek ide diplomával?"


Nem, de megmondanám, hogy biztosan nem fogom tudni azt a feladatot ellátni normálisan amire felvettek. Ha neki ez így belefér, akkor örömmel nyitogatom az ajtót, de ha megnyikkan, hogy miért nem a feladatomat csinálom, akkor ne tátsa a száját, ha beszólok, hogy ajtót nyitni voltam.


Szertem így tök fsza. Többet lóghatsz végsősoron.

2020. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Keresnék másik helyet....
2020. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell miatta túlóráznom, vagy nem azért adják nekem hogy más helyett csináljam meg aki amúgy jobban ráérne akkor nem zavarna, ha amúgy szeretem a céget. Én is diplomával dolgozom irodában de jólesik néha ha megkérnek, hogy szállítsak el valamit (autóval) vagy ha raktározni kell.
2020. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne a munkaszerzõdésben, nem vagy köteles megcsinálni.diploma...
2020. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Ha nincs benne a munkaszerzõdésben, nem vagy köteles megcsinálni."


Szerződésemben benn van hogy

1) köteles vagyok a munkakörömbe tartozó feladatokat ellátni

2) a munkakörömbe tartozó feladatokat a közvetlen felettes határozza meg akár napi szinten (ez is benne van)


Tehát a hasukra ütnek és munkaköri feladatnak minősítik. Jogszerűen.

2020. aug. 24. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!