Mit csinál egy honvédelmi alkalmazott?
2020. aug. 1. 01:36
1/3 anonim válasza:
Az év nagy részében mikor nincs tennivaló tököt vakar, jobb esetben a sajátját!
2/3 anonim válasza:
A honvédség működésével kapcsolatos részfeladatokat lát el. Ahhoz, hogy egy ekkora szervezett olajozottan, hatékonyan működjön, elég sok ember háttér munkája szükséges.
3/3 anonim válasza:
Nem tartom szerencsésnek, hogy olyan emberek formálnak véleményt egy ilyen kérdés megválaszolása okán, akiknek lövésük nincs a valóságról. Teljesen felesleges ott ártani, ahol használni nem tudunk, - de "embere" válogatja. A Magyar Honvédség - a meglepően alacsony létszáma ellenére is - egy eléggé kiterjedt szervezet. Természetesen minden kiterjedtebb szervezetnek vannak betegségei, mindenhol adódik olyan körülmény, amin lehet még javítani, de ennek ellenére ez is egy olyan szervezet, amely nagyon sok, aprólékosan leszabályozott részlet mentén próbálja megvalósítani a működési szabályzatában leírt, illetve politikai fórumokon meghatározottak által kitűzőtté vált céljait. Vannak rosszindulatú emberek, akiknek hiába írod le, mondod el, hogy egy ilyen szervezet működése folyamán minden egymásra épül, nem fog hajlandóságot mutatni ara, hogy ezeket a részleteket megértse. -Ezeket jobb, ha hagyod a saját levükben rotyogni tovább, - mert megkérdőjelezhetőek itt-ott a képességeik. Az értelmesebb réteg pedig felfogja, hogy egy parancsuralmi rendszer alapján működő szervezet fentről lefelé tagozódik, ezért a napi munka folyamán a különböző munkakapcsolatban álló sejtek parancsokat adnak, illetve kapnak, amelyeket végre kell hajtani - az egyetlen közös cél sikeres végrehajtásának érdekében. Előkerültek - a legújabb kor vívmányaiként -újabb és újabb hadviselési területek is, amelyeket naprakészen kell tartani. Együttműködést kell végrehajtani fegyvernemek között és ezt össze kell fogni egy hatékony híradással, kiber hadviseléssel, illetve támogatni kell egy hatékony logisztikával, esetleg rádióelektronikai harccal, (anti)drón tevékenységgel. Kiképzési tevékenységgel kell összehangolni, begyakorolni a hadviselési, katasztrófaelhárítási sémákat, - mivel az esetek igen túlnyomó hányadában, nem elégséges egyetlen válaszlépést begyakorolni egy adott helyzetre. -Változhat számos körülmény, amely átformálhatja még a legkedvezőbbnek tűnő válaszlépés végrehajtási menetét is. Az állományban lévők igen túlnyomó hányada nap mint nap megteszi a legjobb tudása szerint azt, amit a gépezett olajozott működéséhez hozzá tud tenni, - egy ilyen gépezetben (nem érdekel, hogy ki röhög ki,) a legutolsó takarítónőtől az őrkatonán át a legmagasabb szintű tábornokig minden tevőleges ember fontos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!