Miért nem napi 10 órában heti 4 napot dolgoztatják a munkáltatók az alkalmazottakat a napi 8 heti 5 nap helyet?
Ez természetesen azokra a munkahelyekre vonatkoznak ahol hétfőtől péntekig napi 8 órában dolgoznak.1 max 2 műszakban.Nem az egyéb rabszolgahajcsár napi 10-12 órás heti 5-6 napos munkahelyekre ahop nem is igazán van helye a kérdésnek.
Sokkal jobb lenne a munkáltatóknak és az alkalmazottaknak is ez a felállás.A munkáltatónak azért mert több motivációja van az alkalmazottnak.Sokkal jobban végzi el a munkát,minőségibben és nem is megy a teljesítmény rovására.A munkavállalónak meg azért mert több szabadideje van és lenne is egy hétköznapi szabadnapja nem csak a hétvége.Órában ugyan ott vagyunk.Heti 40.Nő a termelékenység,az alkalmazottak elégedettebbek....Mi gátolja meg ezt??Persze nem lehet minden munkakörben ezt alkalmazni tisztában vagyok de nem kevés helyen lehetne bevezetni ezt.Es nem is kell hétfőtől-csütörtökig hanem mondjuk.Hétfő-Kedd munka,Szerda szabad,Csüt-Péntek megint munka.És így csak 2 napot dolgozik egyhuzamban az ember nem 4 et.Vagy 3meló-1szabi-1meló +hétvége szabad felállásban, mindegy.Mindenki jól járna vele.Nem kell ez a béna talán vallásosságból fakadó berögződés.Leesne néhány ember újjáról a karika ha nem H-P dolgozna mint minden rendes "múnkásembör" annak rendje módja szerint vagy mi??Én nem értem.
Ez baromság amit írsz.
Az embereknek más dolguk is van, amit 10 órás műszak után már nem tud elintézni.
Meg netán kéne főzni is, gyerekekért menni, házimunka is van stb...
Ha meg a péntek szabad lenne, az sem pihenéssel tellene, mert hétközben minden feltorlódott.
Nekem őszintén szólva a napi 8,5 óra is sok.
Nem szeretném teljesen kifárasztani magam és mégjobban rohanni, ennyit nem ér meg az, hogy 3 nap pihenőm legyen.
Gyerekkel meg pláne kivitelezhetetlen lehet ez.
Nem vallásossagbók fakad a 8 óra munka, hanem az ipari forradalom idejére tehető vissza. Az első sikeres gyár, ami ezt bevezette, a Ford volt.
Nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen munkakörökre gondoltad ezt bevezetni. Pont, hogy a „rabszolgahajcsár” munkaköröknél lenne talán ezt a legcélravezetőbb bevezezni, mert ott tényleg lényegesen mrgfigyelhető lenne a termelés növekedése, és könnyebben pótólhatóak lennének az emberek a váltáshoz.
De egy kutatói munkánál, és hasonló erősebb szellemi igénybevétel esetén ahol a produktum ami a kifizetődő ezt nagyon nehéz lenne bevezetni, és megszabni, hogy Te most X időt agyalhatsz ezen.
Az irodai, mérnöki, programozási stb... munkáknál pedig eléggé az egészség rovására is mehet. Nem elég 8 órában a monitort bámulnod, tessék azt 10 órában, nem beszélve, hogy akármennyire ergonomikus kialakítása van az egyéb eszközöknek/berendezéseknek, ennyi idő után kikészül a test. És megnézném azt, hogy vajon a többségnek marad-e ahhoz energiája még, hogy 10 óra munka után még lenne kedve elmenni mozogni, elvégezni a házimunkát, levinni a kutyát/gondozni az állatkáját... Vagy szimplán hazaér és benyomja a Netflixet. És még nem beszéltünk arról, hogy nem effektív 10 óra ellen, hanem + a bejárás, mivel nem mindenkinek adatik meg a kényelmes tömegközlekedés, vagy autó.
Társas kapcsolatok róvására is menne a példád, hogy most teszem azt Neked kedden van szabadnapod, a haverodnak meg szerdán. Azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindenki ugyanazt a munkát végzi, de általánosságban elmondható, hogy a vasárnapok legalább szabadok, ahol összelehet valamit hozni.
Nyilván, ha megnő a városban lófrálók száma, akkor az a boltokra és a szolgáltatókra is hatással van, valószínűleg megnő a kereslet, így előbb-utóbb változtatások kellenének ezen a téren is, főleg, hogy alapjáraton növekedés van a populációban. Ja és utána a normál munkaidős rohamot is ki kell tudni szólgálni, és valahigy elkerülni a tömegnyomort. És akkor ez megint a vállalat jópofiján áll, hogy akar-e hosszabbítani a nyitvatartáson, és hogy vesz-e fel új munkaerőt, vagy a meglévőket terheli be.
Na és akkor még lehet átkellene szervezni a tömegközlekedésben a járatokat, ez mondjuk főképp vidéket és a városi külterületeket érinti.
Visszatérve a foglalkozásokra, most egy tanár/előadó és az orvosokra kivetítve ezt, egyáltalán nem lenne egyenlő a munkaidő-bérezés kettőse. Azért fizetni Nekik plsuzba, hogy sggüket vakargatják? Így is kevés az a szakember, aki ténylegesen kidolgozza a jelenlegi munkaidejét. És megintcsak kavarodás lenne a pihenő napok végett.
Szerintem ez egy rossz irány azért, mert néhány hiperaktív vagy gyermektelen, egyedülálló stb... személynek ez lenne az igénye. Bár szerintem tuti, hogy van ilyen feltételű munkahely, tehát akinek erre van igénye, az váltson. Vagy az már kényelmetlen lenne?
Inkább azon kellene gondolkodni, ami nyugaton berobbant és egyre több hely kísérletezik vele, a 7 órás munkaidő, ami sokkal jobban illik a mai felgyorsult, gépesített/automatizált világhoz (mert ugye egyre kevesebb emberi erőforrás kell, ahogy haladunk a technológiában, inkább a specializálódott szakmákkal rendelkezőkre van igény, tehát lassan örülhetünk annak, hogy van még szükség „átlagos” munkásemberre).
Btw, nem tervezek gyereket, nincs nagy szociális életem és igényem, de ez nem azt jelenti, hogy a munkahelyen akarok 10 órában vesztegelni, és az az egy hétközi pihenőnap meg aztán annyit is érne, akkor is ugyanúgy időben kellene feküdni és így is felkelnél reggel az adott időmben... Túrázni sem érné meg elmenni, hogy aztán kifáradjak a másnapi munkámhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!