A dolgozó emberek egy része miért sopánkodik állandóan?
Mi az, ami miatt egyesek egy tragédiának élik meg, hogy felnőttek, öneltartóak, munkába kell járni?
Leggyakrabban az olyan kérdéseknél találkozni ezzel, mikor egyetemisták egymás közt beszélnek arról hogy mennyi szopatás, rendszer szintű szívás van az egyetemen, és megérkezik a munkavállaló XY, aki elsüti a "Tudnád milyen lesz a felnőtt, munkába járós élet!".
Miért, milyen lesz?
Lesz egy heti fix ritmusa az életemnek? Hűűűűha, hát ez borzalmas!!! Tökre vissza fogom sírni hogy szorgalmi időszakok-vizsgaidőszakok és 60 napos nyári szünetek váltogassák egymást totál rendszertelen életvitellel.
Lesz egy fix munkahelyem, jól körülhatárolható feladatkörrel, jól megismerhető kollégákkal?
Hű, de rossz ez már csak belegondolva is!
Sokkal jobb az, ami most van. 4 havonta változó tanárok, össze vissza hallgatók, akikkel csak név szerint ismerjük egymást, össze vissza mászkálni a városban, mert lehet hogy két félév múlva tök máshol lesz a legtöbb órád.
Pénzt kapni minden hónap 5-én vagy 10-én a munkádért?
Ugyan, hallani se akarok erről. Sokkal jobb minden félév végén a havi 12 ezer forint egyetemi szoctámot megigényelgetni, hogy kijöjjek az albérleti szobámmal.
Szóval miért is olyan rossz ez a "munkába járós" élet?
Ha érintettnek érzed magadat, akkor kérlek írd le, mi volt mondjuk veled ezen a múlt héten, amitől olyan borzalmasan rosszul érezted magadat munkahelyen, és visszasírod az iskolapadot (ha jártál egyetemre akkor az egyetemet).
Egyedül tényleg azt tudom max elképzelni, hogy az illető a munkájával nincs megelégedve.
De könyörgöm, ez nem a felnőtt, munka alapó élet hibája, hanem hogy neki nincs jó munkahelye.
Mintha szabályszerűség lenne utálni azt ami a melód... (nyilván nem az)
Egyetemista vagyok, mellette diákmunkát vállalok heti 16 órában, ugyanis ennyi fér bele.
Úgy gondolom, mindenki máshogyan éli meg a helyzeteket. Azok az emberek, akiknek van/volt lehetőségük tanulni és azt a munkát végzik, ami valóban érdkeli őket, ők megvannak elégedve az életükkel és valószínűleg nem panaszkodnak, hogy itt szar, ott szar, mindenhol szar.
Viszont azok, akiknek nem volt lehetőségük tanulni vagy csak olyat tudtak, ami k*rvára nem érdekelte őket, de az a lehetőségük maradt, ők nyilván rosszabbul élik meg a hétköznapokat és a munkát.
Tény, itt jöhet a szöveg, hogy mindenkinek van lehetősége lépni és változtatni, de ez már teljesen más dolog, hogy ki miért nem teszi/tette. Rengeteg - tőlük független - ok van, ami miatt rávannak kényszerítve arra, hogy azt a munkát végezzék, amit utálnak.
Szerintem nem lehet elítélni senkit amiatt, mert mer panaszkodni, hogy utálja a dolgokat és visszasírja az iskolás éveket.
Nyilván mindenkinek könnyebb volt - bár vannak kivételek - az élete, amíg eltartották és úgy élt, azt tett, amit akart.
Ha magamból indulok ki, én is - mint egyetemista - visszasírom azokat az éveket, amikor gondtalanul, tényleg munka nélkül elvoltam és nem kellett bejárnom egyetem előtt/után munkába, hiszen sokkal könnyebb volt az életem.
Több volt a szabadidőm, szabadabb és nyugodtabb voltam.
Nem gondolom, hogy bárkit le kellene nézni azért, mert rosszul érzi magát az adott környezetben, ahol dolgozik. Inkább meg kellene próbálni segíteni neki, hogy mi a baj, miért nem tud változtatni.
Szerintem amíg nem tapasztalod meg, nem is fogod érezni, hogy milyen az, amikor napi 8-10-12 óra után végzel, kifulladva, kapsz egy lebaszást, hazamész a családodhoz, légy apa/anya/férj/feleség majd eszel, iszol, alszol, felkelsz és ez az állandó körforgás újra és újra elkezdődik.
Nem tudsz programot csinálni, nem tudsz élni, nem tudsz magaddal foglalkozni.
Lehet, hogy most úgy érzed, milyen idióta, aki emiatt panaszkodik, de szerintem egy egyetemista ezt nem érti. (Nyugi, én sem értem még)
‘Azért azt hozzá kell tenni, hogy általánosítás ugyan, de aki leginkább sír, hogy mennyire gáz helye van és nem lép, nem hajlandó változtatni, annak általában olyan sült galamb is a mentalitása.”
Nagy-nagy általánosításban beszélve ez az egyetemistára is igaz. Ha rossz, váltson!
Épp annyi akadállyal találkozhat csak, mint egy dolgozó ember. Rohadt unalmas már, hogy az ilyen kérdezőcskék nagy mellénnyel osztják az észt meg ítélkeznek emberekről, akiknek nem voltak még a helyzetében (mert pár hónap munka nem összehasonlítható a több évessel, ahol már mondjuk a család is tét). Épp azt teszi, ami őt idegesíti: mérges, hogy juj hát mit rinyálnak itt a dolgozó emberek, lekicsinylik az egyetemista életet, hogy az milyen fun, miközben ő most épp ugyanezt csinálja, csak fordítva.
Fogjuk már fel, hogy minden ember helyzete egyedi. Igen, sokan tényleg csak panaszkodnak, de legalább annyian vannak azok is, akiknek valóban nehéz a helyzete. Megoldás meg valóban van mindenre, de ez az egyetemista esetére is igaz.
(Akinek nem inge, természetesen ne vegye magára...)
Nem a saját helyzetem problémáit nagyítottam fel, hanem rámutattam hogy túl van lihegve ez a nagy, gonosz, szőrös, büdös "munka világa" dolog.
Az meg hogy minden ember élete/helyzete egyedi...
Oké, megvolt a mai Coelho féle bölcselet, mindenki lenyugodhat. We are all sooo special!!! Yes, you too!!!
Igenis ki lehet mondani, hogy vannak bizonyos típusú emberek, lehetséges kategorizálni.
Amúgy a családot minek keverjük ide?
A kérdés arról szólt, hogy a munkára miért panaszkodnak (érkezett rá nagyon sok válasz, tökre meg vagyok elégedve a többségével, nagyon kivételes hozzászólás folyamnak lehettünk szemtanui, ahol szépen megfogalmazott pro-kontra érveket írt majdnem mindenki)
Az hogy a munkán felül az ő életét még a család is keseríti az nem tartozik ide. Ilyen alapon a fájós térdet is írhatnánk, hogy még az is tetézi a bajokat.
Dolgozni akkor is dolgozna az ember ha nem lenne családja. Vagy mi, akkor nem dolgozna és élne a híd alatt?
Én értem hogy egy ilyen nagyon archaikus, vállain a családját hordozó ős-férfi archetípust személyesít meg a családjáért güriző férfi képe, de ne mossuk már ide.
Én azokra a dolgozó nőkre!férfiakra gondoltam, akik a munkájukról, legyen szó akármiről, mindig csak panaszkodnak.
holott objektíve sokkal nagyobb mozgástered van, mint amikor anyuék pénzén kell élni (mert jól hangzik hogy "ingyér élsz", de az is fontos hogyan. Persze van akinek jó a kapcsolata a szüleivel, de a legtöbb ember otthon bizony le van szabályozva, és amíg saját lábra nem áll, addig a kedves anyuék még 28 évesen is beleszólnának hogy meddig maradhat kinn péntek este)
De oké, fogadjuk el ezt a habos-babos szivárványos "minden ember helyzete eseti" dolgot.
Senki nem minősíthető, senki nem nevezhető sehogy sem.
Hiper PC-k vagyunk, hisz milyen gonosz dolog lenne kimondani egyesekről, hogy tényleg olyanok mint a pontyok a szatyorban.
Ezalatt arra gondolok, hogy ha egy szalmaszálat kell keresztbetennie, és nem alanyi jogon kapná a pénzt, akkor már minden baja van.
Én értem hogy vannak lélekölő, monoton melók (lásd, GLS csomagelosztó üzem), de van egy nagy rakás ember, akiknek tényleg halvány gőzük nincs, és soha nem is volt hogy mi a lóbránert akarnának kezdeni magukkal.
Csak úgy lenni, enni, inni, néha dugni és ezért pénzt kapni nem lehet.
Nyilván nem lehet mindenki hiperkreatív önmagvalósító festőművész, vagy saját céget indító cégtulajdonos, de vannak lehetőségek hogy ne egy zsák krumpli szintjén vegetálj.
Plusz azért az emberek túlnyomó részének nem 6 napos a munkahete.
Az hogy az otthoni élete kinek mennyire szürke már saját magán múlik.
(ha már témába került: Egyetemistaként meg se tudom mondani mennyi lehetőséget mondtam le ismerősökkel való találkozás kapcsán, mert tanultam valami kretén töltelék tárgyra. Mikor melóztam a szabadnap az szabadnap volt.
És amint el fogok tudni helyezkedni akár egy kórházi laborban állami alkalmazottként, akár a versenyszférában, a hétből lesz 2 nap ami az enyém. De tudom, mindjárt megérkezik a sztahanovista érdemrendes válaszoló, aki heti 169 órát dolgozik, és álmodni se mer a szabad hétvégéről. Nyilván tök sok ilyen van, ezért lézeng annyi ember hétvégénként este az utcán)
Amúgy ezen én is röhögtem egy jót, persze, annyira jó volt "ingyen megkapni mindent" a szüleimtől.... :DDDD
Maradjunk annyiban, hogy ezerszer kellemesebb most, hogy nem mástól kell pénzt kunyerálnom egy pizzára vagy mozijegyre.... vagy ezt soha nem értettem, másnak ennyivel jobb volt, mikor nem volt pénze és a szülei döntötték el, hogy mikor, kikkel és mit szórakozhat? :D
Nekem mostanra sikerült megvilágosodnom.
Alaptétel, hogy a munkamegosztásos társadalomban pénz kell a megélhetéshez. A pénzt elő kell teremteni, totál világos okfejtés, hogy a munka első számú célja a pénzkeresés. (Az ilyen kihívás, meg önmegvalósulás maszlagokat most hagyjuk)
Az a nem mindegy, hogy mennyire hatékony ez a pénzkeresés, ergo mennyire jön ki a matek a megélhetési költségekkel arányban.
Ha anyagi bőségben élsz, nem teher a munka, sőt, örülsz neki, hisz általa vagy bőségben. Amennyiben az élet egy állandó spórolásról és mellette megterhelő gürcölésről szól, akkor persze, hogy a fent taglalt kedélyállapot nem valósul meg. Ha mindig csórónak érzed magad, de még az időd, energiád is elmegy, akkor ugyan mi a fittyfenéért ne érezné szarul magát az ember?
Nekem is az van, hogy bejelentett alkalmazott vagyok, de mi napokra kapunk pénzt. A napok havi darabszámát pedig a munkáltató ossza ki a kollégák között. Amióta visszaesett a bevételem, én is érzem magamon ezeket a frusztrált, savankás, nyomoronc jegyeket, míg korábban kimondottan büszke, elégedett és boldog voltam ezzel a munkával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!