Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A dolgozó emberek egy része...

A dolgozó emberek egy része miért sopánkodik állandóan?

Figyelt kérdés

Mi az, ami miatt egyesek egy tragédiának élik meg, hogy felnőttek, öneltartóak, munkába kell járni?


Leggyakrabban az olyan kérdéseknél találkozni ezzel, mikor egyetemisták egymás közt beszélnek arról hogy mennyi szopatás, rendszer szintű szívás van az egyetemen, és megérkezik a munkavállaló XY, aki elsüti a "Tudnád milyen lesz a felnőtt, munkába járós élet!".


Miért, milyen lesz?


Lesz egy heti fix ritmusa az életemnek? Hűűűűha, hát ez borzalmas!!! Tökre vissza fogom sírni hogy szorgalmi időszakok-vizsgaidőszakok és 60 napos nyári szünetek váltogassák egymást totál rendszertelen életvitellel.



Lesz egy fix munkahelyem, jól körülhatárolható feladatkörrel, jól megismerhető kollégákkal?

Hű, de rossz ez már csak belegondolva is!

Sokkal jobb az, ami most van. 4 havonta változó tanárok, össze vissza hallgatók, akikkel csak név szerint ismerjük egymást, össze vissza mászkálni a városban, mert lehet hogy két félév múlva tök máshol lesz a legtöbb órád.



Pénzt kapni minden hónap 5-én vagy 10-én a munkádért?

Ugyan, hallani se akarok erről. Sokkal jobb minden félév végén a havi 12 ezer forint egyetemi szoctámot megigényelgetni, hogy kijöjjek az albérleti szobámmal.



Szóval miért is olyan rossz ez a "munkába járós" élet?


Ha érintettnek érzed magadat, akkor kérlek írd le, mi volt mondjuk veled ezen a múlt héten, amitől olyan borzalmasan rosszul érezted magadat munkahelyen, és visszasírod az iskolapadot (ha jártál egyetemre akkor az egyetemet).


Egyedül tényleg azt tudom max elképzelni, hogy az illető a munkájával nincs megelégedve.

De könyörgöm, ez nem a felnőtt, munka alapó élet hibája, hanem hogy neki nincs jó munkahelye.

Mintha szabályszerűség lenne utálni azt ami a melód... (nyilván nem az)



2020. jan. 13. 02:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Na majd inkább a legnagyobb bajok ezek lesznek:

Oké 4 orára jelentünk netto 90.000 de 8-12&es minsennapi munka és a többi feketén. A táppénz igy 300ft/óra lesz ha beteg vagy és még TB-t se fizet minden második melohely HA felsö foku végzettség és iroda HA csak egy érettségi v szakmai közép melo.

És körülményes kölcsön felvétel majd ha nyugdijas éceidre gondolsz akkornyugdij elött bejelenrenek három évig jol h ne pusztulj meg

De kölcsönnél is három honap olyan összeg utalása ami pont jo a kölxsönhöz de abbol a különbözetet vissza utalod.

De ha már rly beteg vagy és távolléti dij 250-300 betto / óra akkor kb éhen is fogst halni

Ha multinál helyezkedsz az fixen bejelent tb-d is lesz DE a munkaerö hiányában 3 ember munkáját végzed VÉGZETTSÉGTŐL FÜGGETLENÜL

2020. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Dolgoztam egybefüggően 8 hónapot GLS csomagelosztó üzemben.


Magántanuló voltam, a középiskolás anyag ló#sz, ezért minimális tanulással meglettek a félévi vizsgák, és az érettségik is (nem gyötörtem hülyére magamat, TTK szakok túlnyomó része 280-350 pont közt mozog).


Szóval magántanulóként megtehettem.

(nem megyek bele, családi okok miatt kellett is, mert 18 éves korom óta kvázi öneltartó vagyok, de ez a szó rossz szerintem, mert az hogy állami csöcsön lógok részben, az nem öneltartás... Mindegy.)


Annak ellenére, hogy utáltam a baltával faragott, hasítottfa agyú munkatársakat, ennek ellenére ez volt az életem egyik legegészségesebb időszaka.

Délután 3 óra 30-kor tudtam hogy indulás van, és menni kell. Addig szépen összekészítettem a doboz kajámat, felvettem a munkanadrágot, és a munkacipőt is.

Kiértem 3 óra 50 körül, elindult a kisbusz 4-kor. 4:30-tól meg ment a munka saccper éjfélig, ünnepek alatt azonban néha éjjel 2-ig is.

saccper a 8 óra mindennap megvolt minimum.


Kb ugyanakkor le tudtam feküdni aludni, és jött a holnap.


Ez ment 8 hónapig.

És ha a munkahelyi légkör nem olyan lett volna amilyen, még azt is mondanáém hogy szerettem.


De a rendezettség, kimértség, kiszámíthatóságot mindenképp szerettem.

2020. jan. 13. 13:13
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Különbözünk.

Van aki a rendszert, van aki a rendszertelenséget szereti.

Van aki az előbbit, van aki az utóbbi éli meg nagyobb szabadságnak, mint ahogy mindegyikünk háttere is más és más.

2020. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Én is azt szerettem volna még hozzátenni, amit az előttem szóló (vagy mire írok, már nem előttem :P).


Lehet, hogy Te jobban tűröd a monotóniát, jobban szereted, ha tehetsz-vehetsz egy munkahelyen és ugyebár szereted a rendszerességet.

Engem a rendszeresség már önmagában fáraszt. Az ad-hoc-ot se szeretem, de azt pl. imádtam, amikor egyik nap 8-tól 11:20-ig voltam egyetemen, másik nap 9:50-től mittudomén meddig, harmadik nap 11:40-től... lehet előre tudni, mégse egyhangú volt.

Szeretem, ha mindig máskor fekhetek - úgyse ugyanakkor álmodosom el!


A munkahelyeken általában unom, amit csinálni kell, ellenben nem kell félteni, hogy otthon elfoglaljam magam.



Tanulni pedig nagyon szeretek, ciki-nem ciki, megszokott-nem megszokott.


Tehát igen, különbözőek vagyunk. :)

2020. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
35%
Majd rá jöttök amikor a munkátokért cserében éhbért kaptok és nem becsülik meg az elvégzett munkátokat
2020. jan. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes nézőpontokat, és történeteket olvastam, megosztom én is az enyémet. Nekem az iskolai évek alatt a gimi volt a kedvenc időszakom. Remek volt az osztályközösség, simán hoztam egy erős négyes átlagot, úgy hogy alig tanultam valamit. Minden hétvégén buli, minden nap másik baráttal való mászkálás. Akkor még a szülők is támogattak anyagilag. Imádtam, mégis így felnőtt fejjel egészen furcsa, hogy mennyire céltalan és motivációtól mentes életet éltem akkoriban. Aztán egyetemen sajnos rossz szakot választottam. Közgazdász szakról van szó, de az egyik ha nem a leggyengébbről közölük. Semmiféle hasznos tudást nem kaptam, csak nagyon alap dolgokat mindenből. Az első 1-2 félév még úgy ahogy tetszett is. Itt már nem volt erős a közösség, nagyon erős klikkesedés ment. Egy szűk baráti társaságot azért ki tudtam alakítani így is. Aztán ahogy egyre jobban rájöttem, hogy mennyire használhatatlan, és semmilyen ez a szak egyre inkább motivációmat vesztettem. Az utolsó évemet már csak "ha elkezdtem most már be is fejezem" elv alapján csináltam. Végül lett egy diplomának nevezett papírdarabom, de utólag abszolút időpocsékolásnak érzem az egészet. Most egy egyszerű irodai adminisztrációs munkát végzek. Monoton, és unalmas. Azt viszont egyértelműen megköszönhetem neki, hogy adott egy lökést amivel rájöttem, hogy több van bennem, és hogy tudok és akarok is fejlődni. Későn jöttem rá, hogy mi az amit tanulni, és csinálni szeretnék, de most megjött az elhatározásom, hogy elvégzem levelezőn. Egyébként a jelenlegi helyemen a kollégákkal jó viszonyban vagyok, és a főnök is tök jó fej, úgyhogy azt sem mondhatnám, hogy nagyon utálnék itt dolgozni, de sokkal több elképzelésem van, és kellett ez a hely, hogy ez tudatosuljon.
2020. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek. Engem is egész gyerekkoromban riogattak, hogy "majd ha dolgozol...." féltem is tőle először, majd láss csodát, amint elkezdtem dolgozni, milliószor könnyebb és rendezettebb lett az életem, pénzt kapok azért hogy ugyanúgy bemegyek valahova és azt csinálom amit más mond (nem még nekem kell ezért fizetni), van szabadság, nincsenek vizsgák, felnőtt emberként kezelnek mások, olyan "állandóbb" az egész, nem egy káosz az életem, stb IMÁDOM!

Ha ütnének, se mennék vissza az iskolapadba.

Csak pozitív irányba változott az életem, mióta suli helyett dolgozok. Én se értem a sok fanyalgót.

2020. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok

Még annyit tennék hozzá, hogy a fizum nem egy "hűha", nagyjából az átlagbér környékén van. Párommal élünk ketten, ő is ugyanannyit keres mint én, ennyiből már simán megélünk és jut némi extrára is.

Szóval nem értek egyet azzal, hogy csak az élvezi a munkát, aki szülőkkel él. :)

2020. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

16#

Szerintem kevés az a fiatal, aki elsőre beletrafál abba, hogy mi az a végzettség, amivel élete végéig foglalkozni akar. Becsülendő, hogy a felismerésed ellenére legalább befejezted az egyetemet és még becsülendőbb, hogy van benned bátorság újrakezdeni.

Pont most államvizsgázok ismét. Én mondjuk csak egy diplomára épülő két éves képzést csináltam felnőtt fejjel, esti tagozaton munka mellett, de bizton állíthatom, hogy ez kőkemény menet lesz! Viszont minden perce megéri, mert már sokkal tudatosabban csinálja az ember, mint korábban. Szóval hajrá és ne bánd, hogy eltoltad. :) Csak akarat kérdése és sínen leszel!

2020. jan. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a munka, normális helyen nincs ordibáló, fizetésből pénzt levonó (WTF?), túlórát nem kifizető főnök.
2020. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!