Egy cégnek nem elemi érdeke az elégedett jól fizetett máshova elmenni nem akaró dolgozó? Mert mindig azt hallom mekkora kárt okoz a fluktuáció
Hogy mennyi pénz az új emberek HR-es megtalálása felvétele betanítása mennyi munka voltaképp feleslegesen, a hatalmas fluktuáció miatt.
A varázsige: ki kéne iktatni a fluktuációt. Na és itt meg is akad a lemez, mert a bérezésen nem akarnak semmit se változtatni, tehát a fluktuáció nem marad hanem meg nő is idővel.
Szóval nem értem: most akarnak valamit elérni vagy nem? Mert így nehéz lesz! Ha tojásrántottát akarok sütni a tojást nehéz lesz kispórolnom....
Mi a párommal IT területen tevékenykedünk, ahol állítólag hatalmas a munkaerőhiány. Külföldön vagyunk. Annyi látszik az egészből, hogy néhány cég azért a takarítónál több fizetést ad, de alig. Mondjuk 30-40%-kal maximum. Fluktuációval abszolút nem foglalkoznak, max beraknak 1-2 játékot az irodába meg ingyen van a kávé, ennyivel akarnak megfogni. Fullosabb helyeken van évi 1-2 céges utazás, de általában az ember szabadidejére szervezik, amikor inkább a családdal lenne, így már az sem olyan jó. Ehhez képest a munka unalmas, hamar kiég benne az ember, és inkább mást csinálna, de az meg nem fizet még ennyit sem. Szabadúszóként már igen jól lehet keresni, de annak is megvannak a maga hátrányai.
Nem nagyon tesznek a munkáltatók azért, hogy a fluktuáció csökkenjen. Volt, hogy szóltam egy főnöknek, hogy kb. 30%-kal kevesebbet keresek, mint amit a konkurencia ajánlana nekem, és bért kellene emelnie. Nem emelt, hagyott inkább elmenni. Ennyire fontos nekik a munkaerő. Csak balekok sora, aki termeli nekik a luxusautót meg luxusházat.
De, ez lenne egy cége érdeke. Jól látod, csak a legtöbb cégnél minimálisan sem akarnak gondolkodni, csak rövidtávon spórolni. Rövidtávon pedig úgy lehet a legkönnyebben spórolni, hogy nincs béremelés. Aztán, amikor az illető elmegy és hopp, jön a bevételkiesés, hirtelen nagyon kell az új ember.
#4-est pedig alátámasztom műszakisként.
"Rövidtávon pedig úgy lehet a legkönnyebben spórolni, hogy nincs béremelés. "
nekem a főnököm számokkal kifejtette hogy egy új ember betanítása X ft és ez alatt meg utána is még nem hozza a pénzt csak viszi mert még nem dolgozik teljes értékűként (ez evidens) és hogy az emberek háromnegyede még az előtt lelép a cégtől hogy egyáltalán a belefektetett pénzt visszatermelte volna tehát veszteség a cégnke az egész (ez is evidens).
De ah ez így van valóban akkor kérdésem
- a cég hogyhogy még áll és működik egyáltalán?
- és hogyhogy nincs minden erejével azon hogy megakadályozza az elvándorlást mondjuk emeléssel?
Mert a pofázás az megy hogy meg kell tartani a munkaerőt de amikor tettek is kellenének akkor meg semmi.
Erre csak hallgatott erre nem volt válasza.
Hát akkor táncolják ezt a táncot ítéletnapig. egy új ember megtalálása beléptetése betanításaa több hónap és nem tölt annyit a cégnél amenyibe az egész folyamat került.
akkor menjen ez ítéletnapig. felveszünk 10 embert 3-4 hónapos toborzás után és a 10ből 9 még a 3 hónapos próbaodő alatt lelép. ez kinek jó?
Nem, a cégnek nem elemi érdeke az elégedett munkaerő, meg kellene már érteni. A cégnek a minél nagyobb profit az elemi érdeke, az égvilágon semmi más nem érdekli a tulajdonosokat.
Ehhez nem mindig az elégedett, jól megfizetett dolgozókon keresztül vezet az út. Nehéz elhinni, de így van: minél magasabb szinten áll egy cég a nyereség hajszolásában, annál inkább függetleníti magát az egyes emberektől, ezzel együtt pedig a fluktuáció egyre kevésbé jelent problémát. Ha az egyes dolgozók máról holnapra lecserélhetőek, mert adott hozzá a céges háttér, a fluktuáció egyszeriben csak egy költség lesz, ám a teljesítményt nem befolyásolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!