Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok kitörni a depresszió...

Nem tudok kitörni a depresszió-munkanélküliség-otthonülés ördögi köréből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos átvertek anno egy tanfolyammal és már lassan 1,5 éve itthon vagyok.


Munka nincs, meg le se tudom foglalni magam. Csak úgy tengetem a napjaim, amihez még az alvászavar is társul. Szóval se éjjelem se nappalom.


Lekötni meg nem köt le semmi, és nem is tudom magam lefoglalni. Egész nap gépezek meg alszok, de úgy alszok, hogy sohse vagyok kipihent.


Hogy tudnék ebből kitörni?


Pszichológushoz járok, de nem látom még értelmét.



2018. nov. 12. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
En is igy vagyok csak en azert itthon munkalkodok ezt azt. Nem tudom egyebkent mi a megoldas sehova nem vesznek fel meg gyarba se. Utalom ezt az egesz vilagot.
2018. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy,mi a végzettséged?
2018. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

És most akkor hogyan élsz ha nem dolgozol?

Esetleg eltartanak a szüleid?


Ha szerinted nem látod értelmét a pszichológusnak akkor miért jársz hozzá? Így csak a pénzt dobod ki hülyedégre.


Igazából én is ebben a helyzetben vagyok.

De én csak 2 hónapja nem dolgozok.


Az az, hogy munkát kellene keresned?

Esetleg nem vesznek fel sehová? Ha jók emlékszem akkor neked küldtem olyan munkákat ahová elég a 8.osztály és szállást is kapsz, de csak lelettem pontozva.


Az, hogy meg másik városba mész dolgozni szerintem jó. Hogy miért? Azért mert új lehetőségek várnak rád.

Esetleg barátokat szerezhetsz.


Viszont az nem jó, hogy 1,5 éve otthon ülsz és ezt te is észrevetted.

Ha azt akarod, hogy változzon a helyzet akkor neked kell tenni és nem a gépezni.

Gépezni munka után is lehet.


Én 19 éves vagyok és engem eltart anyám ami zavar, de ez jár is nekem mert kiskoromba eldobott és csak pénzért szűlt.

De ezt tisztáztuk és itt az ideje munkát keresnem.

Az én életem rosszabb mint a tiéd, de amit tudok tanácsolni, hogy csak te saját magad tudsz változtatni a helyzeteden!

2018. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

Az itt a baj,hogy a mai fiatalok totál síkok mindenhez.Szakmunkáshiány van mindenhol,egyre jobban keresik a rendes szakembereket,akik normálisan tudnak dolgozni különböző szakterületeken.A 2000-es évek belediktálta a fiatalokba az agyoniskolázottságot,diploma,stb,merthogy a "proli melós" életforma az csóró és szánalmas,ennek ellenére manapság alig van szükség a milliószámra "kitermelt" diplomásokra,szinte csak a rendes szakmunkásokat keresik mindenhol,akik termelnek,kézzel fogható alkotó munkát adnak ki a kezükből,mert erre van igény,nem pedig a neonfényben úszó számítógépes irodákra,ahol rakásra ücsörögnek a nyakkendős semmirekellők.

Aki nem tud kilépni a számítógép világa alól,és nem kezd magával semmit a gyakorlatban,annak vége,ez a jövő.(persze csak a gépfüggőkre értem,nem pedig egy hatalmas cég programozójára)

2018. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Most menőzni jöttél hogy te megteheted hogy munka nélkül egész nap otthon legyél?
2018. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sokan vagyunk sajnos. Én 8 hónapja vagyok itthon , egyetemi FOSZK végzettséggel,mert nem indult az alap idén és ez a vegzettseg ami sehová sem jó.

Kerestem munkát , jártam Interjúkra és jelenleg is keresek. Munkatanácsadásokra kuldenek, bár szerintem felesleges. Vagy nem hívnak vissza. Én is elvállalnék bármit, de ennyit arról hogy munkaerőhiany van. Estin tanulok és vezetek, de kéne egy munka. Sajnos nem is válaszolnak, semmi.


Rohadtul utálok itthon lenni. Szüleimmel élek, sokat veszekszünk, azt hiszik, az ember ölébe hull a munka . Ellátom az itthoni dolgokat, főzök, mosok, takarítok, állandóan nézem az állásokat a neten és többször korbejártam a városokat nem keresnek e embert valahová, de semmi, vagy az arcomba vágták van e protekcióm. Hát kössz .

Tiszta stressz vagyok , ideges, és az önbizalmam is a béka segge alatt van. Az állandó reménykedés az, amit sosem szabad feladni..mivel mást nem tudsz/tudunk tenni sajnos. És nem szabad feladni.

2018. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 5 -ös.


Ja mindennap tudathasadásom van kb, ku.a nagy menőzés.

De ha kötekedni jöttél innen lehet elmenni.


Amúgy érettségim van és 23 éves. Célom a továbbtanulás, csak beragadtam ebbe az ördögi körbe.


Meg egyébként Februárban akarok valami OKJ-t nézni, csak addig megőrülök.

2018. nov. 12. 18:55
 8/16 anonim ***** válasza:
calaljhatsz valami onkéntes munkát napi négy óra
2018. nov. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
szóval ha szabadulni akarsz szolgálnod is kell, nem csak a kielégülést keresni a sz.gép előtt. pl. kóbor kutya etető,takarító. kutyasétáltató. A sintértelepen van munka. egyszóval tégy másokért, ami neked is jó, mert magasabb színte kerülsz s utána még a gépezés is ezerszer jobb, ha tudod megérdemled a kikapcsolódást.
2018. nov. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4 es vagyok.

Gyerekek,kezdjetek el megtanulni gipszkartonozni,festeni glettelni,hegeszteni,fűrészelni,fúrni,faragni,konyhabútorépítést,vakolni,téglát rakni,falakat húzni,kerítést hegeszteni,gyalulni,csempézni,járólapozni,autót,motort szerelni,és még a fene tudja mi minden mást...

Hát erre van szükség,nem a nyakkendőre :)

És attól,hogy valaki melós,lehet a magánéletben úriember.Én szakmunkás vagyok,érettségi nélkül,a munkáimból nagyon jól megélek,lakás,kocsi,stb.,a gyerekemnek is segítek,és pl. nem jelent gondot még a gondolatban sem,hogy mennyibe kerül éppen a benzin,meg a boltban a kaja.

Semmi más nem kell,csak akaraterő,kitartás,ész,meg ambíció.

2018. nov. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!