Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem érzek semmit?

Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben semmit nem érzek, nincs bennem motiváció, életkedv, nincs bennem öröm.


Haladok a tanulmányaimmal, de nem érzem értelmét, úgy érzem képtelen vagyok tartani az egyetemi tantervet (BME gépészkar).

Nincs bennem motiváció, nem tudom mi érdekel, nincs hobbim, nem lelkesedem semmiért, úgy érzem totál hülye vagyok az egyetemen, nincsenek igazi, közeli barátaim, de nem is lesznek egy jó ideig, mert senkit nem merek magamhoz közel engedni.


Mindenki vagy végigbulizza a nyarat vagy legalább a hobbijanak él vagy azt csinálja amit szeret. Én nekem nincs semmim, egész nap csak feküdtem és zenét hallgattam, de azt is eluntam. Legalább játszanék naphosszat, annak is örülnék, mert legalább lenne ami leköt és amiben örömömet lelem. De az sincs.


Pedig tudom, hogy ez nem természetes. Itt vagyok 21 évesen, szűz vagyok (és férfi), életemben nem voltam még egy fesztiválon sem, egy őrült buliban vagy valami balhéban a haverokkal. Semmi gond ha ezek helyett legalább lenne valami amiben kiemelkedő vagyok, vagy évfolyamelső lennék de még az se, épphogy átcsusszanok a vizsgákon is, más meg ennyi idősen meg három TDK-t letud meg publikál meg erasmusozik ezerrel.


(Tudom, tipikus szűz mérnökhallgató srác sír, hogy nincs élete xD)



2018. aug. 30. 10:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem semmi baj nincs azzal, ha nem vagy bulizós, fesztiválizós alkat. Unalmas, hogy mindenki ezeket nyomatja, nekem sokkal érdekesebbnek tűnik valaki, aki MÁST csinál. :)

Azt tudom tanácsolni amúgy, hogy ne ülj otthon. Tök mindegy mit csinálsz, dolgozhatsz, mehetsz moziba akár egyedül, vagy sétálgathatsz az utcákon, de otthon (egyedül a szobában) garantáltan nem fog történni semmi érdekes (max a neten :D)

Miért nem engedsz magadhoz senkit közel? Ezekhez a pszichológiai cuccokhoz nem értek... Volt valaha barátnőd?

2018. szept. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

Öööö... nem tudom jól olvastad-e a kérdést, sehol nem írtam, hogy nem vagyok bulizós, fesztiválozós. Nagyon is szeretnék ilyen helyekre járni, csak még nem voltam.


Az a MÁS, azt egyáltalán tudod mi lehet?


Tényleg, nem mondod, Nyilvánvaló Kapitány! Ha semmit nem csinálok, nem történik semmi? Nemár.... ;D :D


Volt már barátnőm, csúnya vége lett, hosszú időre elment a kedvem az egész kapcsolatosditól. Mostanában kezdek újra hosszabban nézni a szebb leányzókat.

2018. szept. 20. 17:58
 33/40 anonim ***** válasza:
0%
Miért szeretnél bulikba meg fesztiválokra járni?
2018. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Első gondolatom, sajnos vagy nem sajnos, az volt: "Nem mindegy az neked?" :D


"Unalmas, hogy mindenki ezt nyomatja..."

Te vagy az?


Miért, mi a baj velük? Az utcán is vannak érdekes emberek meg a fesztiválokon is. Van olyan évfolyamtársam, aki villamosmérnöki alapdiplomáját kitűnőre végezte, mellette két nyelvből van felsőfokúja, van jogosítványa, több éve TDK-zik és szakmai diákszervezetnek is tagja, és nemrég vették fel az MVM-hez. Plusz minden évben kint van legalább az egyik nagy fesztiválon. És hányásig iszik. És alkalmi csajai vannak. És jókat bulizik. Ő is unalmas lenne?


Egyébként amiatt szeretnék menni ilyen uncsi helyekre, mert

- fiatalabb nem leszek. Szerinted melyik a jobb, egyedülálló egyetemistaként megélni ezeket vagy feleség-gyerekek mellett eljárni? Ezeknek most van (lenne) itt az ideje.

- a fesztiválok a kultúra részei. Képzeld, borfesztiválok is vannak meg rock meg gasztrofesztiválok is. Biztos uncsi lehet...

- még nem próbáltam. Nincs róla véleményem, hogy milyen lehet, mert még nem voltam.


Egyébként az ilyen "unalmas, hogy mindenki ezt nyomatja" típusú szöveget általában azok mondják akik maguk sem voltak még. Nekem kicsit úgy tűnt mintha emiatt felsőbbrendűnek tartanád magad. Holott abból, hogy évi 365 napból max 10-et egy ember egy fesztiválom tölt... mitől lenne unalmas?

2018. szept. 28. 18:15
 35/40 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit támadó voltál. :)

Igazad van, valóban nem voltam még fesztiválon, és buliban is csak ritkán. Lehet, hogy van bennem valóban valami "felsőbbrendűségi" érzet ezzel kapcsolatban. És valószínűleg ez hülyeség.

És nem, azt egy szóval sem mondtam, hogy az ember a fesztiváloktól unalmas lesz. Nyilván nem. Nekem az az unalmas, hogy a gimisek, egyetemisták (ismerősök alapján) 90%-a fesztiválozni akar és bulizni. Ezt én nem értem. De ugyanígy nem érteném azt sem, ha az emberek 90%-a lovagolni akarna. Nem értem, hogy mi ebben annnnnyira jó.

Kicsit azt érzem, hogy azért majmolja ezt minden fiatal, mert "ez a menő" és egyszerű divatból csinálják. Pedig könnyen el tudom képzelni, hogy sokuknak nagyobb élmény lenne egy filmezős este, egy társas klub vagy valami nyaralás a haverokkal, amikor rengeteget röpiznek, hülyülnek és mellékesen megjelenik egy kis sör vagy bor...

Azzal semmi bajom, ha valaki vacsorázni akar valakivel, és iszik hozzá valamit. De nem tudom elfogadni, amikor a cél az ivás. Menjünk kocsmatúrázni. Stb.


Azért kérdeztem meg, hogy miért akarsz bulikba, fesztiválokra járni, mert érdekelt a válasz. :) Kíváncsi vagyok, hogy mi vonz valakit abban, ami engem taszít? Melyik része ami megfog? Hogy rengeteg az ember? Hogy menő? A koncertek tetszenek? Ismerkedni szeretnél ilyen helyeken? Stb.


Továbbra is érdekel, ha kicsit kifejted.


(Nekem is sok okos, vicces ismerősöm van, aki mellesleg fesztiválokra jár és bulizik. Nem gondolom, hogy unalmasak.)


Az első érved nem tetszett (nekem), mert micsoda hülyeség az, hogy azért mennék most bulizni, mert még mindig jobb most, mint, ha felnőtt leszek, férj, apa stb. Ez olyan volt, mintha kötelező lenne. Pedig nem az. De tudom, ez kicsit kiferdítette az érvedet. Nyilván úgy értetted, valamikor akarsz, nem muszáj persze szerinted sem. De ezzel nem válaszoltad meg, hogy MIÉRT?



A kultúra része? És? A múzeumok is. Mégsincs kedvem múzeumokba járni hétvégéken. Ez is kissé fura.


Az utolsó érved viszont tetszik. Hogy még nem próbáltad. Ezt én is nagyon megértem, mostanában sok mindent csinálok azért, mert még nem próbáltam, szeretném megnézni, hogy valós élmények alapján alakíthassak ki véleményt, ne hallomások alapján. Ez tök oké. Én egyedül ezért akarnék valaha berúgni, különben annyira taszító nekem. (Főleg a kontroll elvesztése és a rosszullét, hányás stb miatt)


Nem akartam beléd kötni, remélem átjött. Csak én ilyen vagyok, te olyan és kíváncsi vagyok a másmilyen szemléletre. Nem is akarlak "lebeszélni" az ivásról, fesztiválokról, csak nyugodtan! :D Semmi közöm hozzá.

2018. szept. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
51%
Ha volt már barátnőd, akkor meg mit sírsz? Régen jobb voltál, vagy mi van???
2018. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Ja, hogy a barátnő a megváltással egyenlő?


Oh értem már! Hogy erre nem gondoltam, hogyha összejövök valakivel egyből lesz motivációm, önismeretem, hobbim meg tehetségem is, meg azzal egycsapásra le is lehet majd diplomázni, sőt egyszerre meg is találom a helyem az életben?


Vagy mivan?


Olvasni tudsz azt látom, volt már barátnőm de a kérdésben pedig ott van "szűz vagyok."


Ha meg annyira izgat, akkor meg elmondom, hogy a csajnak majdhogynem búfelejtőnek kellettem, aztán kb fél évig bírtam mellette. Fél év alatt azért nem hoztuk össze a dugást mert "jajj az nem úgy megy, hogy átjössz este és hajrá, annak úgy meg kell történnie majd magától romantikusan"

másrészt mert az a félévem borzasztó nehéz volt, sok óra, három fakt, előrehozott érettségivel a megye legerősebb gimijében, közben tanultam vezetni, hétvégente örültem ha lyuk van a s---men. És erre jöttek az állandó sértődései, hisztijei, (azon ha pl a tollat rosszul tettem le az asztalra, biztos vele akarok kiszúrni) nem csak azokon a napokon, hanem heti jelleggel. Utólag visszagondolva fél kézzel hoztam volna azt a terhelést ha megvan az érzelmi biztonság, csakhát az piszkosul nem volt meg. Jócskán elvette a kedvem úgy ámblokk a lányoktól (nem lettem meleg, csak zárkózott).

2018. szept. 28. 23:32
 38/40 anonim ***** válasza:
66%
o ocsem, teged egy lelki terroristaval hozott ossze a sors, nem csodalom, h meg az eletkedved is elment. reszvetem. ez a hiszti meg huzom az agyad dolog nem tunhet nagy dolognak, de azert eleg sok mogotte a manipulacio. megigeri, h lefekszik majd veled, aztan csak huzza vele az agyad, h majd kesonb ugy erezd, h nem kaptaleg vmit. lusta vagyok ebbe belemenni, a lenyeg, h ocsem, reszvetem tenyleg.
2018. szept. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

#33; #35;

Erre majd kapsz egy hosszabb választ, mert jókat írsz, csak most késó van :/.


Igaz, visszaolvasva tényleg kötekedő voltam, majdhogynem csoda, hogy válaszoltál.

2018. szept. 29. 02:01
 40/40 anonim ***** válasza:

Ja értem, tehát a szüzesség elvesztése a megváltás. Akkor márgy vagy vki! Az tényleg egy emberfeletti teljesítmény.

Szerintem ez az egész túl van értékelve, nem ettől leszel nagymenő, vagy egyáltalán "életre méltó". Ki nem xarja le, őszintén? Megsúgom az, aki kb annyira viszi az életben, hogy össze-vissza lefekszik mindenkivel...

2018. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!