Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem érzek semmit?

Miért nem érzek semmit?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben semmit nem érzek, nincs bennem motiváció, életkedv, nincs bennem öröm.


Haladok a tanulmányaimmal, de nem érzem értelmét, úgy érzem képtelen vagyok tartani az egyetemi tantervet (BME gépészkar).

Nincs bennem motiváció, nem tudom mi érdekel, nincs hobbim, nem lelkesedem semmiért, úgy érzem totál hülye vagyok az egyetemen, nincsenek igazi, közeli barátaim, de nem is lesznek egy jó ideig, mert senkit nem merek magamhoz közel engedni.


Mindenki vagy végigbulizza a nyarat vagy legalább a hobbijanak él vagy azt csinálja amit szeret. Én nekem nincs semmim, egész nap csak feküdtem és zenét hallgattam, de azt is eluntam. Legalább játszanék naphosszat, annak is örülnék, mert legalább lenne ami leköt és amiben örömömet lelem. De az sincs.


Pedig tudom, hogy ez nem természetes. Itt vagyok 21 évesen, szűz vagyok (és férfi), életemben nem voltam még egy fesztiválon sem, egy őrült buliban vagy valami balhéban a haverokkal. Semmi gond ha ezek helyett legalább lenne valami amiben kiemelkedő vagyok, vagy évfolyamelső lennék de még az se, épphogy átcsusszanok a vizsgákon is, más meg ennyi idősen meg három TDK-t letud meg publikál meg erasmusozik ezerrel.


(Tudom, tipikus szűz mérnökhallgató srác sír, hogy nincs élete xD)



2018. aug. 30. 10:50
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
Írj privit,megpróbálok segíteni. Akár beszélhetünk viberen is. - ez csak egy lehetőség. Hasonló helyzet részben.
2018. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
depresszios vagy. miert nem mesz el egy pszichologushoz? valami komoly gikszer van ami miatt nem megy az ismerkedes, ha azon tudnal dolgozni egy szakemberrel, minden helyrejonne.
2018. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
65%
De gázul is nézel ki, meg ilyenek? Vagy csak simán nem vagy egy hullámhosszon a többiekkel? Középiskola milyen volt?
2018. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

1.) Ok, köszi :)


2.) Nem tudom, ez depresszió? Gondolkodtam szakember segitsegen is már


3.) Azért gázul nem nézek ki. 180 cm magas vagyok, 101 kg, de nem látszik rajtam. Enyhe sörpocakom van meg nagyon izmosak a labaim, a karom viszont így vékonynak tűnik :/ ezt már gondoltam hogy edzek rá, csak idő nem volt rá, mas nem tudom hogy csinálja

2018. aug. 30. 11:58
 5/40 A kérdező kommentje:
Középiskolaban jó volt, szerettem ott lenni, a tanároktól minden nap tanultam valami eletbölcsességet. Kar hogy vége lett. Az osztállyal viszont nehezen ment a beilleszkedés. Klikkesedtek, minden pénteken kocsmázas, hányásig ivás, egyesek gyengébb szereket is toltak, fiúknál meg tippmix minden mennyiségben. Nemtudom, én nekem ezek nem fekszenek, én a társaságert megyek egy buliba ha megyek, nem a programert.
2018. aug. 30. 12:02
 6/40 anonim ***** válasza:
74%
Háát... lehet, hogy pillanatnyilag egy kicsit ki vagy égve. Halad az egyetem, de mégis olyan érzés, mint az állóvíz, így hogy nem érsz el akkora sikereket, mint a többiek, nem motivál annyira, azon kívül meg nincs sok társaságod és nem jöttél még rá, milyen szabadidős tevékenységben éreznéd jól magad. Ilyen körülmények között nem csoda, hogy kicsit belefáradtál az egészbe. Hidd el amúgy nagyon sok egyetemista érzi ezt bizonyos ponton, és ettől még nincs velük (velünk) óriási nagy baj. Én is sokszor éreztem, hogy hiába teszek bele 120%-ot a suliba, a lába nyomába se érek a többieknek, akiknek mellette "élete" is van. Különbözőek a képességeink, de azért én nem szeretném azt gondolni magamról ettől függetlenül, hogy egy béna szerencsétlenség vagyok. Lehet nem ártana elmenned valami sulis programra, ha mész könyvtárba tanulótársakat keresni, eljárni edzeni(főként ismerkedés miatt szintén, meg egészséges is), vagy akármi új hobbit elkezdeni... nekem a nyelvtanulás vált be pl., tanfolyamon is ezer érdekes emberrel találkozhatsz. Ne haragudj, nincsenek világmegváltó ötleteim, de azért remélem kilábalsz ebből a "válságból"! :)
2018. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
14%
Ha depressziós lenne kicsit másképp viselkedne,de a sok mai hülye agyatlan előszeretettel dobalozik ezzel a mentális betegséggel.
2018. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Addig sajnos nem is lesznek Barátaid, amíg úgy gondolkozol, hogy senkit nem mersz közel engedni magadhoz. Én is sok mindenkiben csalódtam, de nem tehetem meg a többi emberrel, hogy másokra hivatkozva őket is értéktelennek titulálom.


A 180 cm/101 kg azért nehezen hiszem el, hogy nem látszik meg rajtad. Érdemes eljárni esténként futni, annak rengeteg pozitív hatása van (mind testi, mind lelki).

2018. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

-depresszív rekció? Na ez új nekem, de mi az? Google-n is rá tudok keresni csak nem tudom melyik a hiteles forrás, tudnál küldeni párat?


-igaz-igaz, jobban meg kellene nyílnom, de valahogy nem megy. Ha társaságban vagyok, pont mikor kezd beindulni a buli, belém hasít egy erzés, hogy ha eltűnnék egy pillanat alatt, senki még csak észre sem venné, és hogy nem vagyok abba a társaságba való. Pedig nem igaz, párszor már sikerült túltennem magam a fenti érzésen, aztán iszonyat jó élményeket szereztem velük.


-kajak nem látszik, mindenki csodalkozik mikor megtudják. XD, igen edzeni is kéne, nem tudom hogy kezdjem el. Kondit drágállom, bár Pesten van street workout park is, csak azzal meg az a baj, hogy tele van ilyen izomjanikkal en meg nem merek odamenni az aputestemmel.

2018. aug. 30. 13:52
 10/40 anonim ***** válasza:
0%
Depresszív reakció nem egyenlő a depresszióval. Ég és föld. A depresszió mentális BETEGSÉG. Sok hülye dobalozik ezzel a szóval. A depresszív reakció egy adott elethelyzetre már más.
2018. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!