A vasárnapi zárva tartás bukása annak köszönhető, hogy Magyarországon már egyre kevesebb család van és sokan egyedül élnek?
Szerintem nincs összefüggés. A vásárlás is lehet családi program.
Én inkább azt láttam, hogy még hónapokkal a vasárnapi zárvatartás bevezetése után is az volt, hogy hétköznap nem nagyon nőtt a forgalom, szombaton viszont tömegnyomor volt. Ami amúgy érthető, tartós fogyasztási cikk (bútor, háztartási nagygép) esetében szerintem szeretik rászánni az emberek az időt. de sokszor még ruha esetében is. Hétköznap este már rohanás van, sok helyen hatkor zárnak, én pl sötétben már nem szívesen megyek sehová, csak ha nagyon muszáj.
Elismerem, hogy divattá vált szidni a KDNP-t.
De most tegyük félre a politikát és nézzük a családok, a gyerekek érdekeit. Milyen hatással lesz a fejlődésükre, ha vasárnap is a plázákba rángatják őket a szüleik ahelyett, hogy foglalkoznának velük, érdekes, hasznos programokra vinnék őket? A beteges vásárlási kényszer és a kapzsiság nagyon rossz példa a gyerekek számára. A készségfejlesztésre kéne nagy hangsúlyt fektetni de a szülők ezt nem csinálják, mert úgy gondolják majd az iskola megteszi helyettük.
Szerinted, ha a szülők nem tudnak vasárnap boltba menni, akkor majd varázsütésre foglalkozni fognak a gyerekkel? Ha akarnak közös programot, akkor azt meg tudják szervezni így is, nem az a pár órányi vásárlás akadályozza meg, hogy foglalkozzanak a gyerekkel.
Idióta az, aki azt gondolja, hogy a boltok miatt vannak elhanyagolva a családi kapcsolatok.
"vasárnap a családoké"
1) Akkor a család dönthesse el akar-e vásárolni vagy sem. Ne a politika zárassa be a boltokat.
2) Nem kötelező kereskedelemben dolgozni, de a többség akar és örül a vasárnapi fizetésnek is. Csak hoppá...a kormány törvényből kivette a 100% vasárnapi bérpótlékot, ezzel a munkavállalót károsítva! Így nem köteles egy vállalkozás 100% bérpótlékot adni.
3) Aki mentős, ápoló, tűzoltó, rendőr, mozdonyvezető, buszsofőr, benzinkutas, stb. nekik sincs szabad vasárnap. Dolgozniuk kell. Nekik nem járna a szabad vasárnap?
4) "Milyen hatással lesz a fejlődésükre, ha vasárnap is a plázákba rángatják őket a szüleik ahelyett, hogy foglalkoznának velük, érdekes, hasznos programokra vinnék őket?" Gondolom vidéken nem jártál még van ahol nem hogy pláza nincs, Tesco sincs. Mindenki a gyereknevelést meg úgy oldja meg ahogy akarja.
5) "A beteges vásárlási kényszer és a kapzsiság nagyon rossz példa a gyerekek számára." Nem hiszem hogy mindenki beteges vásárlási kényszerben szenvedne, és tudod vannak akik csak vasárnap érnek rá vásárolni. Most mondok egy példát....az én unokatestvérem határon volt 2 hetet őrizni a kerítést, vasárnap jött haza....ment boltba. És azért vasárnap, mert akkor ért rá! Hétfőn ment vissza határra!
"A beteges vásárlási kényszer"
Rossz oldalról nézed. NEM járkálunk vásárolni minden vasárnap, sőt minden szombaton se. De amikor kell valami, hadd döntsem már el mikor megyek, és ne kelljen szombaton szívni a tömeg miatt (ami egyébként azt is érintette, aki sose vásárolt korábban se vasárnap).
a vasárnap a családé dolognak nem az a lényege,hogy a családok elmehessenek vásárolni sétálgatni a boltokba,hanem hogy pl a teszkós,spáros dolgozók a héten 1x otthon lehessenek 1 teljes napot együtt.
vagyis a dolgozók gyerekein,családján volt az egész dolog hangsúlya,nem pedig a bevásárlók gyerekein családján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!