Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Sose lesz már párkapcsolatom?

Sose lesz már párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy képtelen vagyok komolyabb kapcsolatot kialakítani valakivel, egy ember sem érdekel annyira, hogy minden hétvégémet vele töltsem, kompromisszumokra legyek képes, stb.

Volt egy 2 éves kapcsolatom, nagyon csúnya véget ért, na de ennek már 3 éve, azóta senki sem dobogtatta meg a szívemet.


Őszintén szólva nem is vágyok párkapcsolatra, egybeforrt a problémákkal nálam:D Problémákat meg persze nem akarok.


Viszont hallottam, hogy mások kibeszéltek, hogy engem senki sem akar, stb, vénlány leszek.. (amit nem bánnék)


21/L


2015. márc. 18. 19:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egyik hibám, hogy érdekel mások véleménye..
2015. márc. 18. 19:42
 12/25 anonim ***** válasza:

Milyen területen? Akár munkahely, ahol alkalmazkodni kell a többi emberhez. De lehet ezernyi más szituáció.


Az rendben van, hogy ápolónő vagy (nem mintha nagy részük törődne az emberekkel, voltam már kórházban, tudom milyen a legtöbb), de az csak egy munka, amit elvégzel, mert ezért kapod a fizetésed. Ott teljesítéskényszer van. De amúgy mit értesz törődés alatt, szerintem nem ugyanazt a dolgot értjük eme szó alatt.


"Egyszerűen csak lusta vagyok a mostani fontos dolgokat alávetni egy új emberért"


Nem feltétlenül kell. Szerintem te nagyon sok mindent rosszul értelmezel.

2015. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted belefér, hogy nem érek rá egy kapcsolatra, csak mondjuk heti 4-5 órát, azt is órákra bontva?


Törődöm másokkal, a betegeim lelkével is, azt is fontosnak tartom.

2015. márc. 18. 19:43
 14/25 A kérdező kommentje:
Hétköznap dolgozom. Legtöbbször 12 órában, reggeltől estig, hullafáradtan 1 óra naponta beleférne.. Szombaton reggel 9-18-ig suliban vagyok, vasárnap reggel 8-kor indulok otthonról és 19 körül érek haza.
2015. márc. 18. 19:45
 15/25 A kérdező kommentje:
Imádom a munkámat, a sulit, és az állatokat is. Mit adjak fel egy emberért?....
2015. márc. 18. 19:46
 16/25 anonim ***** válasza:

Nekem pl megfelelne. Én sem vagyok az a "mindig a másik nyakán lógok" típus. Mondjuk a heti 4-5 óra tényleg kevés.


Most megint csak azt tudom írni, hogy nem értem, hogy mi itt a probléma. Sőt! Eddig unalmasak voltak az emberek, most meg az időbeosztásoddal jössz. Mi is akkor a gond? Ha nem akarsz kapcsolatot, és neked így jó, akkor nem kellett volna feltenned ezt a kérdést, pláne nem magyarázkodni. Amit meg akar oldani az ember, azt meg is oldja, talál rá lehetőséget, Te nem akarod, vagy mégis?

2015. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Mások véleménye, na meg társadalmi nyomás. Legyen párod, házasodj, szülj gyereket, mert AZ ÉLETED ÉRTELME... Nehéz szembemenni ezzel, én egyiket sem akarom igazán..
2015. márc. 18. 19:51
 18/25 anonim ***** válasza:
Tudod az ember társa lény, és általában nem elégszik meg csak futóismeretségekkel. A legtöbben vágynak egy bensőséges kapcsolatra, De persze nem mindenki. Mások véleménye ne érdekeljen, mert nem tudod megváltoztatni (kivéve, ha veszel egy újságot, mármint magát a kiadót).
2015. márc. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, a legegyszerűbb meegoldás nem böki csak ki a szemed. Azért nincs párkapcsolatod, mert nem leszel senkibe úgy istenigazából szerelmes, akinek a edvéért hajlandó lennél kompromisszumokat kötni és ő is alkalmazkodna hozzád.

Alaphangon ez nem baj, én is olyan vagyok, hogy inkább egyedül, mint valakivel kényszerből, csak hogy legyen valakim. Hibát legfeljebb ott követsz el, ha nem is ismerkedsz és csakazértis duzzogva magadba zárkózol.

2015. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szerintem Te nem voltál még szerelmes, vagy már elfelejtetted, milyen. :-)

Ez a szerelem lényege. Amikor a másik ember olyan fontossá válik az életedben, mint Te magad. És akkor édes az önfeláldozás, hiszen szerethetsz, szerethetnek. Ez nem hiányzik?

Különben problémák mindig lesznek. Ha nem a párkapcsolattal, akkor mással...

2015. márc. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!