Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek is, ez a jó út?

Szerintetek is, ez a jó út?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Az életem romokban hever. Eljutotottam arra a szintre, hogy a valóságban egy barátom sincs. Még párkapcsolatom se volt, soha.

Helyettük van, rengeteg netes barátom... Szóval a neten élem ki magam. (Tudom, hogy szörnyen hangzik....Az is!)

A probléma abból fakad, hogy nagydarab vagyok!

Ezáltal átmentem a középsulis szivatásokon...amik hamar a 0-ra vittek. Egy csendes, visszahúzódó ember lettem. Akinek csak azok a dolgok maradtak mint az olvasás, tanulás, net...

Ha neten ismerkedem, a belsőmmel hamar megtudok nyerni egy olyan ellenkező neműt is, aki szóba se állna velem a valóságban. (Érdekes, mivel ott is kedves, tisztelettudó vagyok, és ugyanazok a "vicces" dolgok jutnak eszembe amit a neten leírnék neki "anonym"-ként..)


Arra gondoltam, hogy egyik napról a másikra letörlöm magam mindenhonnan! Mert hiába vagyok jó ember, és én már elfogadtam magam, ha nem létezik olyan aki szintén elfogadná a külsőm...

Kb. 2 év lenne. Addig a sulival is végzek.

2 évig csak edzenék, és tanulnék. Nem is keresném a kapcsolatokat...

Szerintetek is jó ötlet, felébrendni az álomvilágból? :)


2014. nov. 22. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is pont ez van amit leírtál, csak én 18 éves vagyok, és a ronda arcommal ijesztek el mindenkit magam mellől kb. azt nem tudja senki elfogadni.
2014. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A lehető legjobb. Edzés és tanulás. Ha szerencséd van, ezután a 2 év után már nem is lesz igényed kapcsolatokra. Csak tarts ki, 2 év sokáig tart kemény munkával!
2014. nov. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló : Nagyon sajnálom! Áttudom érezni... Egyszerűen borzalmas...

Sok kitartás!!


2. Azért csinálom, mert van igényem a kapcsolatokra. Szeretnék egy barátnőt, de "jó" kinézet nélkül nem fog menni. Öröm az ürömben...hogy elvileg, sármos lennék, nem dagin...

Na meg pár igazi barátot...

Kemény? :) Elég a középsulira gondolni, 1 beszólásra...egy kikosarazásra. Az több mint kemény volt....

Köszönöm a bíztatást!


Megy a zöld!

2014. nov. 22. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Épp ez itt a lényeg, ez az igény a barátnőre és barátokra az, ami bizonytalanságot tesz beléd és ami lehúz, mert nem bírod elfogadni magadat miattuk. Ha sikerül ezt a két évet úgy ihúznod, ahogyan leírtad a kérdésedben, akkor rá fogsz jönni hogy semmi szükség ezekre a kapcsolatokra, mert egyedül magadra van szükséged.

Én ismerem, milyen kiközösítettnek és különcnek lenni, és azt kell hogy mondjam, ha sikerül megbékélned vele, nincs is jobb. Ahányszor azt látom, hogy gúnyosan néznek rám vagy hallom, hogy rólam beszélnek a hátam mögött, tudom hogy én vagyok a világ királya, mert nem tudnak lehúzni, nem engedem nekik hogy elvegyék az önbizalmamat.

2014. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve a lényeget kihagytam. Az hogy megszakítasz mniden kapcsolatot, nem ad jogot rá, hogy ha esetleg megunnád a munkát, abbahyagd. A magaddal való megbékélés pedig nem az, hogy a körülötted lévők elvárásainak megfelelve magadnak is megfelelsz, hanem azt jelenti hogy kitűzöl magadnak egy célt (lefogyás, jó jegyek), akkor azért addig küzdesz amíg a beledet a földön nem húzod miatta, mert csakis neked lesz jó tőle és senki, semmi más nem számít, csak a siker. Lefogyni, jól kinézni, erősnek lenni és jól tanulni nem azért kell, hogy barátnőd vagy barátaid legyenek, hanem hogy elérd azt amire képes vagy és ezzel teljes legyél.
2014. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem mire akarsz, kilyukadni. Nagyon érdekesnek tartom, és bekell valjam, hogy van benne ráció. Elvégre elég sok ideig nem fogok senkivel se beszélni, aki ilyen téren sokat számítana nekem... biztosan elérek majd arra a pontra, ahol már nem is fog hiányozni. Talán az utam végére már más leszek, más célokkal, más szemlélettel! Nagyon köszönöm!
2014. nov. 22. 16:09
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem hülye ötlet, az ember alapvetően társas lény, legbelül mindig is vágyni fogsz mások társaságára, nem tudod magadból kiölni ezt a dolgot semennyi idő alatt. lehet, hogy egy idő után úgy érzed, nincs szükséged senkire (én is voltam már így), de vissza fog térni a problémád előbb-utóbb. koncentrálj magadra, eddz, tanulj, de ne zárj ki mindenki mást az életedből.
2014. nov. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!