Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet segíteni valakinek,...

Hogy lehet segíteni valakinek, aki meg akar halni valami ostobaság miatt?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, annyira nem is barát, de mégis nekem mondja el a problémáit. Azért nem akar élni, mert nincs párkapcsolata és ezért kilátástalannak érzi az életét.

Nem merek mondani semmit, mert csak velem beszél, és ha összeveszünk és nem tud kivel beszélni, akkor esetleg hülyeséget csinálna.


Szóval teljesen ostobaságnak tartom a "problémáját", de annyira el van keseredve rajta, hogy nem merem megmondani. De mivel ostobaságnak tartom az egészet, azt sem tudom, hogyan segíthetnék.


Próbálkoztam közhelyekkel, hogy csak akkor lehet boldog mással, ha egyedül is boldog tud lenni. Meg hogy mindenki megtalálja a párját meg ilyenek, de annyit agyal ezen a kérdésen, hogy minden ilyen próbálkozásomat egy komplett elmélettel megcáfolja. És szentül meg van győződve róla, hogy nincs így értelme az életének és inkább meghalna.

Javasoltam azt is, hogy menjen pszichológushoz, keressünk egyet, de inkább iszik. Még a végén alkoholista lesz.


Eközben meg én is egyedül vagyok, és magányos is, szóval totál lehangolnak ezek a beszélgetések.


Van valami ötlet, hogy mit tehetnék, amitől kizökken ebből?


Ja és a legszomorúbb, hogy nem tizenéves, hanem már a harminchoz közeleg.


2014. szept. 15. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak figyelemre vágyik az életbe nem lenne öngyilkos. Ha meg igen akkor az ő dolga, aki hülye halljon meg.
2014. szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jahj, a tipikus férfinyomor... bár érthető.

Nos az a baj, (ezt azért ne mond így neki), hogy aki tényleg ENNYI időn keresztül nem talál egy nőt, az valamit nagyon elszúr valahol. Van valami benne (öltözködés, higiénia, viselkedés, kommunikáció, stb), ami miatt nem kell a nőknek, visszautasítják.


Tetézi a tény, hogy az emberek (nem csak a férfiak, csak itt most erről van szó) nem képesek felmérni reálisan saját magukat, és 30 éves szűzként, 150 centivel és 150 kilóval is egy bombázót/donjuant akarnak maguk mellé, kevesebbel nem érik be.


Hogy néz ki? Hogy viselkedik, milyen a stílusa?


Egyébként én hideg szívvel azt mondanám, hogy nincs is nagyon értelme, hogy kapcsolatot tarts vele. Vagy tett neked valamit, amit meg kell hálálnod? Leírás alapján nem vagytok közeli barátok, de eléggé leszív a jelenléte, és csak arra kellesz neki, hogy a sirámait hallgasd.

2014. szept. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen... mindenki, aki közeledne felé, az le van hordva, hogy milyen ronda. Meg az, hogy persze folyton ilyen 18-20 éveseket keres, és családról meg gyerekről áradozik, pedig ezek a lányok még maguk is gyerekek.

De azt mondja, hogy nem akar megalkudni, kevesebbel beérni, mint amire vágyik, mert az hazugság lenne, meg nem tisztességes az adott lánnyal szemben sem.


Szerintem rendben van külsőleg. Ő úgy gondolja, nem elég magas, pedig az átlagos lányoknál magasabb.

Én férfiasnak láttam, erősnek, sportosnak, humorosnak, sokoldalúnak, mélynek... szerettem is volna többet tőle, de persze én sem feleltem meg.

Kicsit megalázónak is éreztem eleinte, mikor arról beszélt, hogy meghal, mert nincs senkije, mert úgy éreztem, hogy inkább meghal, mint hogy velem kezdjen valamit. De már ez nem zavar, mert már én sem nézek rá úgy.

De azt nem tudom, hogy mi a valódi gond a kapcsolataiban.


Azért nem túl mély a barátság, mert én minden gondolatát tudom, de mindig csak ő beszél. Esetleg mikor elmegy még visszafordul, hogy "ja egyébként hogy vagy?".


Nem tartozom neki, de azért nem szeretnék okozója lenni valami tragikusnak.


Semmi vigasztalót nem tudok mondani neki.


Gondoltam rá, hogy a kezébe nyomok egy bibliát, egy buddhista könyvet, egy ejtőernyős oktatás szórólapját, meg egy kisállat kereskedés címét, aztán válasszon valamit :)

De kétlem, hogy bejönne.

2014. szept. 16. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:

rá kellene jönni hogy miért függ ennyire 1 nőtől, illetve miért nincs kapcsolata.

a piálásról is le kellene állítani.


elviheted programokra és közösségbe, az leköti az agyát és enm gondolkodik annyit rajta.


---


csakfigyelem úgyse blabla - ezt mondják sok öngiylkosra aki később mégis emgteszi.


"férfinyomor" - férfi nem viselkedik így.

valószínűleg semmi tapasztalata nincs és a családja sem nevelte fel, hogy férfi legyen belőle.


---


túlságosan érzelgős meg idealista. komoly kapcsolatot akar, miközben a világ nem afelé halad. vagy alkalmazkodik vagy elfogadja hogy egyedül marad.

2014. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!