Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyakorlatilag elszigetel az...

Gyakorlatilag elszigetel az elmém, de nem tudok változtatni rajta. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
elvont gondolkodásom van. nagyon sokat is gondolkodok, de mivel ezek elvontak nem tudom másokkal megosztani mert kábé 2 mondat után hülyének néznek akinek nincs ki mind a 4 kereke, és ez rohadtul megalázó. a másik verzió hogy ülök csöndben és hallgatom a számomra embertelenül unalmas beszélgetéseket amelyekről előbb utóbb elkalandozik a figyelmem amit ha észrevesznek az megint gáz és nem hívnak mert minek. és ez a baj, hogy ez igaz. minek? és így egyedül vagyok teljesen.

2014. aug. 19. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Adj egy esélyt nekem. Írj privátot
2014. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem ez iszonyat jó gondolkodás. Ne törődj vele, szerintem néha az egyedüllét teszi jobbá/ elvonttá.

Engem is "hülyének", inkább furcsának néznek, de én kifejezetten szeretem. Olyan egyedi. :)

2014. aug. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen ez egy ilyen örvényszerű dolog amúgy mert alapból minden ember gondolkodása különböző de ha nagyban! különbözik akkor azt már nem képesek a saját gondolkodásukkal szinkronizálni, körbenéznek és ha ezzel más is így van akkor te vagy a hülye. és így inkább nem mondasz semmit, de ha nem beszélgetsz rendszeresen másokkal, senki sem 'kompenzálja' a gondolatmenetedet és így nagyon nagy %-ban a saját gondolataid maradnak meg. ez jó is meg rossz is, de az szerintem nem hogy.. á szóval ez azért zavaró. mondjuk az igaz hogy egy csomó ember ugyanúgy néz ki, ugyanazt gondolja, ugyanúgy beszél és mégis mind egyedi(nek képzeli magát) de mi az egyediség? szóval vannak dolgok amiért simán feláldoznám, csak nem tudom. nem tudok gyökeresen változtatni azon hogy hogyan gondolkodom.
2014. aug. 20. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért, hogyan gondolkodsz? :)

Nekem is írhatsz privátot, ha van kedved. Szintén egyedien gondolkozom és megértem ha más is egyedien gondolkozik, ha nem is ugyanúgy.

Szoktak lenni elvont gondolataim, de leginkább az életfelfogásom az, ami gyakorlatilag elszigetel. Évek óta próbálok alkalmazkodni az "átlagosan gondolkodókhoz", de mivel lelkileg érzékeny vagyok, ez nem túl könnyű.

Pl. képtelen vagyok a divatról, sminkekről vagy a fiúkról beszélgetni, mint a többi lány/nő. Kb. hozzá sem tudok szólni az ilyen dolgokhoz. Gazdaság, politika, meg egyéb nagyobb témákban az összeesküvés elméletek, vagy a saját elméleteim híve vagyok.

És igen engem is néztek már hülyének a dolgok miatt, amiket néha mondok. :D

2014. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából nem változott semmi és azt hiszem nem is fog egész életemben. Meg azért annyira sok megoldást sem tártatok elém :D De mindegy elvagyok a világomban egy darabig aztán majd biztosan megtalál a varázslóvilág kábé úgy mint Harry Pottert... D:
2014. aug. 24. 20:15
 6/7 A kérdező kommentje:
lóf4szt! kemény sör kellett ahhoz hogy rájöjjek, csak a gyáva gyenge nyomorékok áldoznának fel sok mindent azért hogy aztán könnyű legyen. ha nem vagyok olyan mint az emberek nagy része, nem kitaposott ösvényen járok, gyenge személy lévén vágyakozom a kitaposott ösvényre szóval most fogom magam és kib4szottul kitaposom a magam ösvényét, fosok rátok! fosok mindenkire! nekem van egy egész világom! miért élnék a tietekben?
2014. aug. 25. 21:49
 7/7 A kérdező kommentje:

Life is like a mountain railway,

With an engineer that’s brave;

We must make the run successful,

From the cradle to the grave;

Watch the curves, the fills, the tunnels;

Never falter, never fail;

Keep your hands upon the throttle,

And your eyes upon the rail.


Blessed Savior, Thou wilt guide us,

Till we reach that blissful shore,

Where the angels wait to join us

In Thy praise forevermore.


As you roll across the trestle,

Spanning Jordan’s swelling tide,

You behold the Union Depot

Into which your train will glide;

There you’ll meet the Sup’rintendent,

God, the Father, God the Son,

With the hearty, joyous plaudit,

“Weary Pilgrim, welcome home.”


Blessed Savior, Thou wilt guide us,

Till we reach that blissful shore,

Where the angels wait to join us

In Thy praise forevermore.


:)

2014. aug. 30. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!