Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki 25, vagy...

Van itt olyan, aki 25, vagy annál idősebb korban talált barátokat?

Figyelt kérdés
Most egy kicsit el vagyok keseredve, mert állandóan egyedül vagyok. Néhány barátom van, azok nagy ritkán ráérnek és ennyi. Pedig átmentem direkt olyan egyetemre, ahol tudom, hogy nagy létszámú lesz a csoport és lehet ismerkedni és tök jófejek a csoporttársaim, de felszínes a kapcsolatunk. Unokatesómmal is megpróbáltam tartani a kapcsolatot, de nagyon más úton járunk csak úgy, mint a csoporttársaimmal. Ezalatt azt értem, hogy nincs közös érdeklődés, meg semmi közös pont. Próbálok ismerkedni, nyitott vagyok, bárkivel elbeszélgetek és nem mondanám magam túl visszahúzódónak, de egyszerűen nem találok senkit, de ha mégis, akkor is általában csak második vagyok, vagy harmadik, vagy huszadik. Most egy jó barátom is például lehet, hogy kibékül egy régi barátjával, és mivel tudom, hogy fontos neki, ezért lehet, megint egy ideig hanyagolva leszek. Valahol örülök is az örömének, de valahol meg annak örülnék, ha ő is olyan magányos lenne, mint én, mert akkor nem cserélhetne le másra. De annak meg mi értelme lenne? Nem lennék tőle előrébb. A családommal se felhőtlen a viszonyom, de innen se látom értelmét elköltözni, mert akkor tök egyedül bolyonganék a nagyvilágban és ehhez nincs kedvem. Így legalább van kihez szólni. Tudom, 25 évesen kicsit óvodás itt tartani és másoknak rég felépített életük van, ez van.

2014. aug. 6. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én elveszítettem őket 25 előtt, de a kérdésre adott válaszok engem is érdekelnek. Én is barátokat szeretnék, de vajon mennyire lehetnek nyitottak az emberek rá idősebben?
2014. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nincs barátom, de szeretnék. 29/F. Budapest.
2014. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Igaz én még csak 22 vagyok de én is hasonló helyzetben vagyok kicsit mint te.

Vannak barátnőim ritkán érnek rá mert vagy dolgoznak vagy a barátjukkal vannak.

Tudom én is magamról, hogy csak ötöd, hatod barátnő vagyok pedig jó lenne elsőnek lenni.

Munkahelyen vagy elmész olyan helyre ahol a hobbidnak megfelelő emberek vannak ott tudsz barátkozni :)

Remélem találsz barátnőket magadnak! Sok sikert!

22/L

2014. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi:) Hát igyekszem, de ez az érzés, hogy mindig csak X-edik vagyok a sorban, nagyon zavar. Amúgy táncolni szeretnék menni, de még keresem a megfelelő helyet.
2014. aug. 6. 21:35
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is szívesen ismerkednék barátság céljából 32/f Bp
2014. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na, akkor emberek, akkor lehet börzézi egymás közt, hátha barátságok születnek!
2014. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 30 alatt sok barátom volt,ezek inkább felszínes,nem komoly barátságok voltak,nagyjából néhány évente lecserelodtek.30 fölött sikerült szereznem néhányat,amik talán tartósabbak lesznek,ebből eggyel tartom napi szinten a kapcsolatot,azt is inkább telefonon.Vannak akikkel túrázni,bográcsozni járunk össze,de néha hetek is eltelhetnek,hogy nem beszélünk,de számíthatunk egymás segítségére.Igaz mindenki házas vagy párkapcsolatban él.

Nálam úgy volt,hogy mindig az adott életszakaszban,kolesz,bulizás,hozták a barátokat,de ezek a távolság vagy közös programok nélkül megszakadtak.A mostani,akivel a legszorosabb ,őt munkahelyről ismerem.

Szóval szerintem bármilyen életkorban találhatsz barátot,de munka,család mellett,már ritka,hogy olyan sok legyen a közös program,mint mondjuk tizen-huszonévesen.

Persze biztos van akinél máshogy alakult.Bocs,néhol lemaradt az ékezet,telefonról nem mindig megy:)

2014. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy neked legalább vannak felszínes barátaid, de vannak akiknek még ezek sincsenek... Tehát nem vagy olyan rossz helyzetbe, legalábbis ebből nézve.
2014. aug. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

De legalább elmondhatod magadról, hogy nyitott vagy és bárkivel elbeszélgetsz. Azért ez is valami, nekem például ez sem megy. :D Igazából talán össz-vissz 2-3 barátot sikerült szereznem az elmúlt 22 évben, ezeket is még a középiskolában. Bár mára ezek is valamelyest elhalványodtak, évente párszor, ha összefutunk. Ez a barátkozás dolog valahogy sosem ment. Mindig úgy voltam vele, hogy váltáskor (új iskola,egyetem,munkahely), hogy na majd most, most szerzek barátokat és milyen jó is lesz. Álom, álom édes álom. :D Mindig megrekedtem az oda sem merek menni és szólni hozzájuk szinten. Így most már a munkahelyen is kb. a csendes nyomi szerepben sikerült elhelyezkednem és a kommunikáció másokkal leszűkül a munkahelyi dolgokra. Innen meg már nehéz változtatni, legalábbis nem tudom, hogy kezdhetnék hozzá. :)


Szóval akár tanácsot is elfogadnék, hogy hogyan tudsz tök nyitottan odamenni emberekhez és beszélgetni velük. Mindenesetre láthatod, hogy nem csak neked vannak ilyen jellegű gondjaid.


22/F

2014. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9 Igen látom, hogy nem vagyunk kevesen ezzel a problémával...legalábbis a magánnyal. Én mindig is nyitott és kezdeményező voltam, ez valahogy alaptulajdonság.:) De amikor nem merek odamenni valakihez, az azért van, mert úgy érzem, úgyse lennék elég jó neki ahhoz, hogy szóba álljon velem. Lehet, nálad is az önbizalomhiány az ok.
2014. aug. 6. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!