Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek később lesz...

Szerintetek később lesz esélyem barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

15/F vagyok és egyetlen egy barátom sincs akivel eljárhatnék moziba, koncertre vagy akár leülhetnék vele beszélgetni komolyabb témákról.

2 gyerek van az osztályba akivel úgy jobb viszonyba vagyok de ők sem igazi barátok. A suliban történő beszélgetésen kívül semmit sem csinálunk közösen.

Ez egy informatikai suli, tehát sok a kocka. Nyilván engem is érdekel az informatika különben nem jöttem volna ilyen suliba de a többiek csak számítógépes játékokról tudnak beszélni amiből én nem értek semmit. Szeretek számítógépekkel foglalkozni viszont a sz.gépes játékokat nem szeretem. Egyáltalán nem tudnak lekötni és emitt már nincs is közös téma az osztálytársaimmal.

Van 3-4 gyerek sz osztályból akik nem csak a játékokról beszél de azok ilyen kábítószer függő, alkoholista buliállatok ami szintén messze áll tőlem.

Szerintetek a későbbiekben fogok találni hozzám hasonló embereket például fősulin? Egy kicsit nehezen ismerkedek, nehezen nyílok meg másoknak de ha megerőltetem magam akkor megy csak nem nagyon van a környezetemben olyan ember akivel szívesen barátkoznék a közös téma hiánya miatt.



2014. júl. 10. 17:53
 1/8 anonim válasza:
simán lehetnek még barátaid, ne aggódj! Szerintem még az egyetem előtt fogsz találni, hiszen addig még van kb 4 éved. Nekem sincsenek igazi barátnőim (nem azért mert nincs közös téma, hanem mert nem őszinték velem,nem bizhatok meg bennuk és lenéznek,...) Én is most keresek normálisabb ebereket. Szerintem ha pl eljársz sportolni, vagy zenélni akkor ott könnyen tudsz haverkodni. .... hajrá! :D
2014. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jah, én is így voltam, hogy nem nagyon volt közös témám az osztálytársaimmal, de jóban voltunk, csak nem voltak barátaim, csak haverok... de az általános iskolás osztálytársaimmal tök jóban voltam, velük buliztam meg minden, aztán fősulival minden megváltozott... voltak ott is barátaim, de az már egészen más, mert soknak csaja van, meg pasija, és nem jut annyi idő egymásra, mint amennyi szükséges lenne. Fősuli után meg mindenki Hazaköltözik és megszakadnak a kapcsolatok, egyre ritkábban találkozunk és neten se keressük egymás társaságát... ezután én is magányos lettem. Az itteni barátaimnak meg már komoly kapcsolata van, vagy elköltöztek, úgyhogy hozzájuk nem tudok csapódni...Fősuli után inkább már mindenki a saját kapcsolatával van, kevesebbet a barátokkal

Szerintem inkább most barátkozz, ha tudsz!

Én pl. sok ismerőst szereztem nyári munkák alatt vagy ilyen rendezvényeken. Chatről is volt egy barátom, akivel hetente többször találkoztunk, mentünk bulizni, nyaralni, de egyszer átvert nagyon és nem tudtam neki megbocsátani.

Sok sikert kívánok az ismerkedéshez

2014. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy például az iskolában ismerkedsz nagyobbakkal.
2014. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, attól, hogy nehezen barátkozó vagy, még lehetsz nagyon kiváló ember. Az emberek nagyon különbözőek ebből a szempontból. Tapasztalatom szerint az, akinek sok "barátja" van, valójában felszínes kissé és ezek zöme nem is barátság, csupán haverság. Ráadásul nem minden téren kell egyezniük a barátoknak, bizonyos emberekkel egyik, másokkal másik program az, amiben közösen résztvesznek. A vonzódások oka nem mindig az egyezés, hanem esetenként éppen a különbözés. Két teljesen egyforma ízlésű és érdeklődésű ember nagyon unalmas partner tud lenni, hiszen mi újat, ismeretlent, izgatót tudnak mutatni egymásnak ?
2014. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a játékok nem kötnek le, mi az, ami leköt? Filmek, sorozatok, könyvek, sport stb.? Keress olyan társaságot, akár az iskolán kívül is, akikkel hasonló az érdeklődésetek!
2014. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy ha sikerül is rávennem magam hogy barátkozást indítsak általában leráznak.

Például ha megkérek valakit hogy menjünk el moziba a hétvégén akkor tuti hogy más programja lesz, aztán meg látom hogy Facebookon osztogatja, likeolja a dolgokat és valljuk be ez nem hétvégi program.

Nagyobbakkal barátkozni meg nem hiszem hogy menne. A 10 perces szünetbe nem fogok odamenni a 17 évesekhez akik éppen beszélgetnek valamiről hogy Szia, mi a nevetek.

Gondolkoztam valami szakkörön így nyáron de nem igazán tudom hogy mit. A sport sem igazán az én világom.

2014. júl. 10. 18:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Filmeket, sorozatokat sokat szoktam nézni, sokat is tudnék beszélni erről de nem igazán tudom hol találhatnék iskolán kívül ilyen társaságot. Kisvárosba lakok. Nincs itt semmi sem.
2014. júl. 10. 18:47
 8/8 anonim válasza:
Egyedül vagyok lány az osztályban senkim sincs aki eljönne velem moziba vagy vásárolgatni mindenhova egyedül megyek mindenki akit szerettem elment más városba és külföldre tanulni szerinted én mit tudok csinálni?:( :'(
2014. júl. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!