Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Kérlek olvasd el...

Mit tegyek? Kérlek olvasd el a történetem, bármilyen tanácsot elfogadok.

Figyelt kérdés
Lelkileg teljesen összetörtem. Mindennap rossz érzésem van. Biszex vagyok, bár a férfiakhoz jobban vonzódom. Nem vállalom se barátok, se család előtt.Nagyon rossz érzés, amikor egy sorozatban látom, a boldog meleg párokat. (én nem hiszem, hogy az ánuszom ezt elfogadná.) Úgy érzem, mintha totálisan egyedül lennél, nem lennének barátaim, és nem vagyok boldog, nem élvezem az életet. Félek, és bennem van ez a rosszérzés, ami szinte teljesen felemészt. Úgy érzem, ha lenne egy párom, akkor talán könnyebben venném az akadályokat. Még nem volt soha párom. Félek. Mit tegyek?
2014. júl. 29. 07:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el először Ritter Andrea: Melegek c. könyvét.

Az "előbújás" coming out nagyon fontos az életben. Ha őszinték akarunk lenni, szinte minden nap meg kell tenni, mert ez azt jelenti, hogy felvállaljuk önmagunkat, és nem csak a melegség, hanem ezer más kérdésben is!

Fogadd meg a jó tanácsokat!

2014. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Keress egy ferjet magadnak, de elotte dontsd el veglek, hogy a ferfiakhoz fogsz vonzodni. Gondolom ezt a statuszt a szuleid elfogadnak. Szerintem csak atmeneti dillemaba kerultel. Arra menj, amely vonzobb es jobb jovot kinal neked.

Persze, ha maskepp dontesz az a te dolgod, de mindenesetre, ne kapkodj, nehogy rossz dontest hozz.

Nem irtad meg, hogy hany eves vagy.

nem irtad meg, hogy miota tart ez "nem tudom, hogy merre menjek" allapot.

Nem irtad meg, hogy te mit szeretnel.


A donteshez egy kis segitseg, ezt a gyakorlatot tobbszor vegezd el, figyeld meg az erzeseidet, motivacioidat: Kepzeld el, hogy kb husz ev mulva hogyan szeretned magad latni az eletben.


De! Fordulj szakemberhez, beszelgess el vele egy kicsit a temarol. De nem baj, ha esetleg a szuleidet is beavatod a problemadba.


En nem javaslom, hogy merre menj, ugyis arra fogsz menni, amerre kell.


Vannak ingyenes lelkitanacsadas, amely telefonon keresztul is elerheto. Kerd a szamat a Tudakozotol (198).


Jo dontest!

2014. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

16 éves fiú vagyok.


Úgy érzem, a férfiakhoz jobban vonzódom, de mindenképp csak nővel bírom elképzelni az életem, mivel családot és gyerekeket szeretnék, a szüleimnek nem vagyok képes elmondani, egyszerűen nem merem felvállalni, félek a megaláztatástól, bántalmazástól. Esetleg a családom nem fogadja el, kitagadnak... Félek ettől az egésztől ami vagyok, a nők iránt is érzek vonzalmakat, de a férfi vonzalom erősebb. De egyszerűen, nem bírom magam elképzelni férfi mellett, olyan furcsa elképzelni, hogy nem egy nő oldalán öregszem meg.


Tudom mit gondolnának az emberek, minek neveznének a hátam mögött, manapság már annyi a homofob ember, hogy egyszerűen nem merem felvállalni. A világ halad, egy jobb élet felé, ahol már elfogadott a homoszexualitás, de az nem akkor fog elkövetkezni, amikor én még élek.


Az osztályomtól félek a reakcióról, féltem édesanyám, édesapám, nővérem...mit fognak gondolni róluk az emberek, hogy egy biszex fiú rokonai? Nem akarok h kellemetlenül érezzék magukat miattam. Nem vagyok tehetséges, nem tudok táncolni, énekelni, nem játszom hangszeren, nem sportolok, nem vagyok éltanuló, nincs mire büszkék legyenek...egyszerűen szégyenlem azt ami vagyok. És csak normálisan szeretnék élni. Mi lesz 20 múlva? Ha már dolgozok...nem fogok munkát kapni, mert más szexuális beállítottságokkal rendelkezek?


Látom a filmes sorozatokban (Glee, A fiúk a klubból), hogy ők milyen boldogok homoszexuálisként, de én nem ők vagyok, nem játszok sorozatban, nincs jó hangom, nem keresek rengeteg pénzt. Csak egy 16 éves srác vagyok, aki egyszerűen elveszett, és ez az érzés, az elmúlt egy hónapban tudatosult bennem. Félek és mindig is félni fogok. Lehet számomra már csak az öngyilkosság a megoldás.

2014. júl. 29. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!