Annyira megszoktam a magányt, hogy nem tűrök meg másokat magam körül?
egyedül vagyok, ha vendégeim vannak az első néhány nap nagyon jó, viszont egy idő után irritál és idegesít, hogy nem lehetek egyedül (ami furcsa mert sokat vagyok magányos)
kapcsolatot sem tudom elképzelni, hogy legyen valakim mert csak a puszta lét is olyan érzés mintha valami nagyon lekötne..
pedig nem szeretek egyedülálló lenni. Tele van ellentmondásokkal amit leírtam, pedig tényleg így érzek.
Más is volt\van így? elmúlt? vagy van valami megoldás erre?
Remélem nem bánod, ha felteszek én is egy pár kérdést. Szóval, először is, szerinted miért alakult így, mármint, hogy megszoktad a magányt...? Sokáig voltál egyedül, egyedül éltél, ugyan ott, mindenfajta változás nélkül az életedbe? Nem találtál megértő barátok/társat? Milyen a kapcsolatod a családoddal?
Érdemes lenne ezeken elgondolkodnod, mert először mindig az okokat kell keresni.
Ja és azt tisztáznám, hogy a magány, meg az, hogy valaki egyedül van, egyáltalán nem ugyan azt jelenti. Te azt írtad, szeretsz egyedül lenni, nem? A magányt egy negatív érzés, a magányos emberek nem akarnak egyedül lenni, hanem két kézzel kapaszkodnak mindenkibe, aki odafigyel rájuk. De a kérdéseket nem véletlenül írtam. Van ilyen, hogy beleragadsz egy helyzetbe. Úgy hozza a sors, hogy egy darabig egyedül élsz, és utána meg hozzászoksz. Ilyen velem is történt. Talán az elején még van magány, de aztán elmúlik. Viszont az extrovertált emberek nem bírják az ilyen helyzeteket, beleőrülnek. Valószínűleg valamilyen szinten introvertált vagy, magadba forduló, szükséged van személyes térre, mert különben nem éreznéd kellemetlenül magadat másokkal. De lehet, hogy ez csak egy reakció, a magányra. Mondjuk, hogy nem szeretsz valójában egyedül menni, de tudod, hogy ha vendégek jönnek, az csak időszakos dolog, átmeneti, utána otthagynak, és megint magadra maradsz, és ezt, hogy újból bele kelljen csöppenned a magányba, el akarod kerülni. Ezért már kapásból nem mész bele az ilyen helyzetekbe, kerülöd mások társaságát. A másik oldalról, az, hogy mégis változtatni szeretnél, szerintem több oka lehet. Most kettő jutott nekem eszembe. 1: Úgy érzed, nem jó ez így, hiába nem érzed te magad rosszul tőle, azért a társadalomban mégis csak nem ez a megszokott. Mármint, a "normális" emberek nem ilyenek, nem? Sokszor gondolja így az ember, ha valami olyan jellemző rá, amihez képest a "többiek" teljesen máshogy vannak összerakva. Tehát ez valami társadalmi nyomás(szerűség). 2: Tényleg akarsz változtatni rajta, mégpedig magad miatt, csak "félsz" kilépni a komfortzónából, és ezért inkább azzal magyarázod, hogy neked tulajdonképpen jó így.
Na ezt most alaposan kiboncolgattam. Remélem nem írtam kétszer le semmit, és nem voltam érthetetlen. Különben, ha engem kérdezel, pont ugyan ebben a helyzetben voltam/vagyok. Remélem tudtam segíteni! :)
köszönöm a válaszokat.
utolsó:
vannak jó megértő barátaim és a családommal is jó a kapcsolatom.(mármint a szüleimmel és a testvéremmel többi rokonnal stb..)
Igen szükségem van arra, hogy egyedül lehessek mert hosszabb távon kicsinál mások jelenléte is. Szeretnék kapcsolatot de csak akkor ha szerelmes leszek és viszont szeretnek csak azért, hogy a normálba tartozzak nem szeretnék barátnőt. gyereket meg akkor sem ha megköveznek :D
Ha a családod kihal magadra maradsz...Ugye, nem ezt akarod?
Az ember társas lény, ha nincs megfelelő társasága egy idő után depressziós lesz, befelé fordul és ki tudja még mi történik vele... Engem is sokszor idegesítenek az emberek, de egyedül lenni a legrosszabb, mert akkor nem találkozol más álláspontjával se elképzeléseivel és a fő, hogy ha egyedül vagy akkor senki más ember nem szeret téged. Szeretet nélkül pedig épeszű ember NEM TUD élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!