Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az hogy mindenki...

Miért van az hogy mindenki azt hiszi hogy az élet szép közben meg nem az?

Figyelt kérdés
Minden családban van valami nagy tragédia, vagy szörnyű titok. Például egyik haveromnak az apja meghalt a másiknak az anyja, a harmadiknak alkoholisták a szülei a negyediknek öngyilkos lett a nővére és még sorolhatnám, mindenki életében van egy hatalmas seb. Miért van ez?
2014. júl. 1. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy te ilyen vagy, attól még más gondolhatja hogy szép az élet, a nehézségekkel együtt is
2014. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rossz dolgok az életben, igen. De azt senki nem mondta hogy könnyű lesz. És igenis vannak nagyon szép dolgok az életben, amik legalább akkora nyomot hagynak mint a rosszak. :)
2014. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet pont nullára jövünk ki a végén. :) Isten jó kitalálta, semmit sem hozunk és semmit sem vihetünk magunkkal...
2014. júl. 1. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:
12 éves koromban meghalt az apám. Szeretett szerettem. Nagyapáimat nem ismertem egy nagymamám volt. Ettől még szép az élet. Az hogy az emberek meghalnak természetes. Nem jó dolog de az élet ilyen. S szép. S ha meghal valaki akkor is lehet arra emlékezni hogy milyen jó volt vele s mennyi jó s humoros dolog történt.
2014. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármi jön, az élet megy tovább. Éppen ez a fontos, hogy a sok rossz közepette is megtaláljuk azt a pici szépet, jót.
2014. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hozzáállás kérdése a dolog. Nekem is van olyan dolog az életemben, amit sokan szörnyű dologként fognának fel, de én már elfogadtam és nem bánom. A pozitív dolgokra kell koncentrálni, csak így lehet boldogan élni.
2014. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy örök rejtély, de leginkább azok gondolják így a felvázolt szituációban, akik vagy bekattantak, vagy valamiféle vallási dologban megtalálták azt, hogy "az élet szép", azaz önámításban élnek. Szerintem egy-egy tragédiát nem lehet kitörölni az emlékekből, mindig ott lesz az emberben. Le lehet ragadni benne (mit tehettem volna, hibás voltam-e, stb.) kérdéskörökkel, de azzal csak önmagunkat marcangoljuk. Tovább kell lépj, és "elfogadni" az elfogadhatatlant. Ennyi.
2014. júl. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen lesz csak rajtunk áll.

A haláleset természetes dolog az életben, rettentően fájdalmas, de ha a többi családtag és barátok ott vannak melletted, hamarabb leszel jobban, és tudtok visszaemlékezni a jó dolgokra. Ezért nem jó haragban élni a másikkal, olyan hamar elmegy az élet.

2014. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj, de lehúzós kérdés ez:( Amúgy azért, mert ők így állnak hozzá és nem akarnak belebetegedni a depibe. Ha nem reménykedsz a szebb életben, abba előbb-utóbb beleőrülsz, vagy depressziós leszel.
2014. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én a természet vagy az örök körforgás rendjének nevezném. Valóban minden családnak megvan a saját tragédiája. De én már nem tragédiának hívom, hanem keresztnek. Mindenki a sajátját hordozza. Valaki nehezebbet kapott valaki könnyebbet. de a lényeg: mindenkinek van. Max nem beszél róla. Nem vagyunk egyformák.

Az különböző "tragédiák" konfliktusok, súrlódások teszik erőssé az embert. Vagyis ha meg tudod oldani őket vagy Úrrá tudsz lenni rajtuk. Vagy csak egyszerűen feldolgozod.

Ez egy valódi megválaszolhatatlan kérdés. Sajnos

2014. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!