Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem teszek semmit...

Miért nem teszek semmit azért, hogy legyen barátnőm?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok. Az a nagy helyzet, hogy nem volt még barátnőm. Középiskolában olyan iskolában tanultam, ahol kb. 20-30 lány volt (nappali tagozaton), a maradék 2000 tanuló pedig fiú. Akkor volt egy olyan kísérletem, hogy elmegyek társastáncra, mert a keringő nagyon tetszett és tetszik is, meg akartam tanulni, meg emellett lehetőségem lett volna lányok közt lenni, de valamiért mégsem mentem el. Fogalmam sincs, miért, lehet, hogy féltem, de lehet, hogy nem is akartam igazán.


Azt hittem, hogy az egyetem változást fog hozni az életemben. Hát, annyit sikerült elérni, hogy lett két nagyon jó lány barátom (de ha nem alakulnak úgy a körülmények, őket sem ismerném), de továbbra is maradt a nagy semmi. Ugyanúgy nem merek, vagy nem is akarok kezdeményezni. Egy lányhoz nem is mernék odamenni, meg amúgy is, mit mondanék én neki... Úgyhogy az interneten próbáltam szerencsét.


Volt egy randim (igen, ez mind az). Elvittem őt néhány szép helyre, botanikus kertbe, tópartra, pizzáztunk is. Azt mondta, hogy nagyon jól érezte magát velem, csupán azt hiányolta, hogy nem csókoltam meg őt a randi végén. Jó, hát honnan tudhattam volna, nem akartam nyomulni... Megbeszéltük, hogy lesz folytatása. Én próbáltam vele leszervezni, de mindig talált rá kifogásokat, hogy miért nem jó neki. És egyszer csak azt mondta, hogy soha többé ne keressem őt. És hát így ért véget. Az okát soha sem fogom megtudni, de nem is érdekel. Biztos, talált jobbat nálam.


Az önértékelésemet illetően, ami nagy visszatartó erő lehet, az az alkatom. Van rajtam túlsúly, kb. 20 kiló. Igyekszek betartani néhány szabályt, ami segít kordában tartani. Amitől pedig félek, az a lány visszautasítása, lenézése, megalázása. Pedig tudom, hogy kockázat nélkül nincs nyereség. Hogy ezen kettő közül melyik az erősebb, az utóbbi.


Mi lehet a gond? Én nem vagyok még felkészülve egy barátnőre, vagy egyáltalán az ismerkedésre, vagy csak félek, netán nem is akarom az egészet?


20/F


2014. máj. 12. 02:12
 1/7 Fish1 ***** válasza:
98%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Félsz. De mitől? Hogy valaki nemet mond? És akkor mi van? Semmi. Olyankor lépj tovább és kész. Az, hogy valakin túlsúly van, nem feltétlenül mérvadó. Az már annál inkább, hogy van-e kisugárzása, vagy sem.
2014. máj. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Rámenősebbnek kell lenni szerintem. Anno ex csajaimmal voltam úgy, megcsókoltam őket első randin, és kész, lett folytatása. Főleg a mai világba ahol mindenki smárol mindenkivel. Minél tovább töketlenkedsz, meg húzod az időt, annál több az esélye hogy mással jön össze a lány.
2014. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sdkljgiudSLOfjk.s válasza:
85%
Gyúrjál rá hogy lemenjen a túlsúlyod,és légy kedvesebb, bízz magadban.
2014. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont azért maradj önmagad, mert így biztosan olyan lánnyal jössz össze, aki téged szeret, akinek te tetszel. Szerintem meg pont nem éri meg rámenősnek lenni, ha belül visszafogott vagy. Egyszerűen csak légy nyitott, ha valaki közeledik feléd, akkoris, ha viselkedése vagy öltözködése alapján első ránézésre nem szimpatikus.
2014. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Rámenősnek kell lenni. Ha úgy érzed jól sikerült a randi, csókold meg a lányt. Ez a jel, hogy folytatni akarod a randizást. Ha elhúzódik, így jártál. Eltöltöttél vele egy estét, tapasztaltabb lettél, és nem veszítettél semmit. Így kell felfogni.

A visszautasításokkal ne törődj. Majd jön egy másik lány. Mindenkit utasítottak már vissza, a nőfalókat is.


Az önbizalmad pedig próbáld meg feltornázni. A legkönnyebb módja ennek az edzés.


A leírtak alapján semmi baj nincs veled. Gondolj arra, hogy sok gyökér úgy sír, hogy ennyit se mertek meg tenni. Ők egy randit se tudtak összehozni, csak sajnáltatják magukat. Benned van akaraterő, odafigyelsz magadra. Csak tapasztalat kell, és rengeteg önbizalom. Megtudod csinálni! :)

2014. máj. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A maradj önmagad résszel nem feltétlen értek egyet. Tény hogy nem érdemes szerepet játszani, de ha ismered a hibáid, akkor azt próbálni kell kijavítani, az ember jelleme is fejlődőképes. Csak én sok olyan embert ismerek aki lusta, nem dolgozik, nem tanul, nem tud semmit felmutatni az internetes játékokban elért teljesítményén kívül, akkor az azért ne jöjjön már a "fogadjanak el így" dumával, vagy ha már ezzel jön, akkor ne sírjon hogy se barátok se barátnő.
2014. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is légy ember, légy férfi. Dönts határozottan, akármiről legyen is szó. Először azt kell elérni hogy legyenek sikerélményeid és nem feltétlenül a másik nemnél. Ha meg tudsz erősödni, el tudod magadat fogadni, akkor jönnek majd a nők is "maguktól", nem kell értük/utánuk kapaszkodni. Ne azzal legyél elfoglalva hogy hogyan felelj meg nekik. Ha magaddal békességben tudsz élni akkor a többi nem számít. Az is lényeges dolog hogy merj olyan helyzetekbe belemenni amikben kudarc érhet. Csak így tudsz hozzászokni ehhez. Ha magadról van egy egészséges önképed akkor minden relatív lesz amit most objektívnek gondolsz. Ha lehet akkor válassz olyan munkahelyez ahol sok emberrel találkozol és kommunikálsz, az nagyon jó dolog, ha sok embertípust ismersz. A nőket is könnyebb lesz így kezelned.
2014. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!