Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a teendő, ha minden egyes...

Mi a teendő, ha minden egyes bekapcsoláskor pár percen át traktor hangot ad ki a számítógép? Hova fajulhat, ha nem teszek semmit ellene?

Figyelt kérdés

Leszedtem már az oldalát és kiporszívóztam a gépet. Ott a közepén van egy ventillátor, ami alatt rengeteg por volt, nem jött ki. Végül lecsavaroztam, amennyire tudtam, kiporszívóztam azt is, visszacsavaroztam. Mintha egy fokkal jobb lenne, de még mindig zajosan indul el.


Meg lehet teljesen szüntetni, hogy olyan legyen, mint új korában? Ha nem, akkor mi várható, mi történik a géppel?


Van még egy ventillátor, ami kívülről is látszik, hogy ott is sok por van. De azt nem mertem kiszedni, nehogy ne tudjam visszatenni...


Vagy nem a por a baj, hanem más? Akkor mi?



2013. nov. 7. 15:51
 1/3 A kérdező kommentje:
(Ja egyébként nem volt olyan iszonyú kosz a gépben, elég tisztaság van a helyiségben. De az a finom por bizonyos helyekre nagyon be van/volt szorulva.)
2013. nov. 7. 15:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Csapágyasak lettek a ventik --> csere.
2013. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csacsi2 ***** válasza:
100%

Vedd le a traktorhangot a bejelentkezés alól :D

Komolyan...Jó lenne tudni mi adja ki a hangot! Sz.gépnél ez leredukálható a mozgó alkatrészekre, ventillátor, merevlemez, ezek csapágykopása.

Egyes ventillátorokon van olajzó lyuk , ehez le kell szedni a matricát.Ha nagyon hangos érdemes megolajozni.

Merevlemeznél ha a csapágy kopott akkor készülj az elhelálozásra (nem javítható), mentsd ki az adatokat.

Szerencsés esetben csak nagyon dolgozik a merevlemez és a töredezettség miatt ide oda ugrál a fej ami kerregő hangot ad ki. Ez orvosolható töredezettségmentesítéssel.Ha xp-d van felejtsd el a beépített töredezettségmentesítőt (Xar),használj programot, én a profi, de fizetős Diskeepert használom, de vannak jó és ingyenes t.mentesítők is (O&O Defrag, Auslogics Disk Defrag stb).

Mivel indításkor (boot-olás) ad hangot elképzelhető, hogy a boot szektor, MFT tábla töredezett. Ezt a win. futásideje alaqtt nem lehet mozgatni ezért is írtam a Diskeepe-t ami a bootidő fragmentálással képes a win betöltése előtt töredezettségmentesíteni, ami gyorsítja a win indulását.

A takarítástól (szereléstől) ne félj annyira, csak jegyezd meg mi hova van kötve!Ideális lenne sűrítettlevegővel kifújni a kényesebb helyeken, mivel a ventillátor csapágya is eldugott helyen van. Ha a venti zajos, nem túl drága vegyél újat!

2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!