Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért csinálják velem ezt az...

Miért csinálják velem ezt az emberek? 13/L (Többi lent)

Figyelt kérdés
Régóta érzem azt,hogy senki nem vesz engem komolyan, lenéznek. Az iskolában nincsenek barátaim, mert nálunk az emberek nagy része az a tipikus 21.századi swag yolo páwa gyerek. A tanáraim sem kedvelnek, sőt, kifejezetten utálnak, mert ha nem tetszik valami azt kimondom, ha a helyzet úgy kívánja visszabeszélek és mert kimerem nyitni a számat, mindegy hogy kivel beszélek. Otthon pedig mindenki elvárja tőlem, hogy a napi 3 órás hegedű és 3 órás zongora, a heti 4 órás magánének, a heti 2x másfél órás társastánc, a heti 3x másfél órás salsa, a heti több órás lovaglás és balett, valamint a heti 2 órás színitanoda mellett elvárják tőlem, hogy kitűnő tanuló legyek, ami lehetetlen ennyi külön óra mellett, pedig nem vagyok rossz tanuló. Azt pedig nem engedik, hogy a felsoroltak közül bármit is abba hagyjak. Sokszor azt érzem, hogy szégyellnek, mert akárhova megyünk és megkérdezik tőlem, hogy mi szeretnék lenni és azt válaszolom rá, hogy színész, lesajnálóan anyura néznek, anya pedig rám, ami elég kellemetlen és rosszul esik. Vagy ha megkérdezik szabadidőmben mit csinálok szívesen azt mondom,hogy történeteket írok csak úgy magamnak. Ez szokta teljesen kicsapni a biztosítékot az embereknél, elröhögik magukat a jobbak meg csak mosolyognak. Szívem szerint a hegedűmmel, a zongorámmal, az mp3 lejátszómmal, pár füzettel, némi papírral és 1-2 tollal lelécelnék és itt hagynék mindent, mert elegem van ebből. Nem tudom a választ arra, hogy miért csinálják velem ezt az emberek, de ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném! :)
2014. máj. 5. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A tanárok azért nem kedvelnek, mert visszabeszélsz; szép dolog vállalni a véleményedet, de meg kell tanulni hallgatni, mert sok kellemetlenségtől megkímélheted magad így, meg kell tanulni, hogy mikor és kinek szabad őszintén beszélni.

Az, hogy nincsenek barátaid azon nem kell meglepődni, a mai világban, ahogy te is mondtad ez a hülye nem is tudom minek mondjam viselkedés a divat, de remélhetőleg majd kinövik.

A színészkedés említésekor azért néznek úgy ahogy, mert manapság nem lehet megélni a színészkedésből és elég minimális, mondhatni 0 az esélye annak, hogy világhírű színész legyél, de ha valóban ezt szeretnéd csinálni, akkor bizony tégy meg mindent, hogy sikerüljön, ne hagyd, hogy ez a rengeteg idő, a pénzről nem is beszélve, kárba vesszen.

A történetes dolgon pedig azért mosolyognak, mert olyan kis butus, kamaszos dolog, nem azért, mert lenéznének miatta, semmi rossz szándék nincs mögötte.

A túlzott ellen pedig igazán felemelhetnéd a hangod, az ellen lenne is okod rá, mert ha tényleg nem hagynak időt tanulni, akkor nem is realitás az, hogy kitűnő tanuló legyél, nem lehet mindenki olyan, hogy 0 tanulás mellett is kitűnő, szépen úgy meg kell indokolni a szüleidnek a dolgot, ahogy itt megtetted nekünk és talán elérsz vele valamit és mivel a tanárokat is magadra haragítottad, ezért még az ő segítségükre sem számíthatsz esetleg abban, hogy segítsenek meggyőzni a szüleidet, hogy ne terheljenek le. Én a helyedben azért megpróbálnék kibékülni a tanárokkal, bocsánatot kérni tőlük és megkérni az osztályfőnököt, hogy beszéljen a szüleiddel (bár így a nyár közeledtével erre már nem biztos, hogy sor kerül :/).

2014. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Mi az a swag yolo páwa? Öreg vagyok, na....nem tudom.


Szerintem a baj nem veled van, hanem az emberekkel. Nem tudnak téged megérteni, át akarnak alakitani olyanná, mint ők, magyarán azt akarják, hogy átlagos legyél, férj bele a skatulyába és kész.

Ne hagyd magad! Maradj ilyen!

Ha ilyen sok különórára jársz, akkor nyilván okos, tehetséges gyerek vagy, amit mindenképpen kamatoztatni kell! Küzdj az álmodért, hogy egy napon színész lehess!

Fel a fejjel, ne törődj a skatulyásokkal, te csak menetelj tovább, mint egy tank! :))

2014. máj. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*túlzott terhelés ellen
2014. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pinky Baba válasza:

Az en szuleim is mindig kiakadnak amikor tudatom veluk hogy szineszno szeretnek lenni, es nekem is ez minden vagyam... Erre anbyit tudok mondani hogy ne add fel, jelentkez valamilyen studioba ahol szineszettel is foglalkoznak, most en is ezen vagyok..

Az emberekkel pedig ket dolgot tehetsz: 1.mindenkit leszarsz es keresel 1 baratot akivel nagyon joba lehetsz... 2.megprobalsz de ugyan akkor az se jo ha megvaltozol.. Arra figyelj hogy mindenkepp legyen sajat szemelyiseged, de tapasztalatbol mondom hogy ne legy tul kulonc, mert akkor maganyos is maradsz, kiveve ha talalkozol ez hozzad hasonlo emberrel... En is megvaltoztam es azota rengeteg baratom lett, es sokkal jobb vagyok... Szoval kicsit valtozz, es NE ADD FEL a szineszi almaidat!!

Remelem tudtam segiteni:D

2014. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát! Nagyon sok külön òrád van. Próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy ez nagyon sok. Én is 13 éves vagyok és gondolom neked is kb annyi órád van a suliban mint nekem. Beszéld meg velük, azt, hogy vagy kitűnő tanuló leszel vagy a külön órákra jársz, mert ez a kettő együtt nem megy. Ha mindig kiröhögnek a terveid miatt, akkor mond mindenkinek azt, amit hallani akarnak. Had legyenek boldogok, hogy orvos vagy ügyvéd vagy jogász akarsz lenni. Attól az álmod megmarad, hogy színész legyél. ( amúgy szerintem tök jó, van elképzelésed ). Történetet írsz magadnak. Én is szoktam, ezer ötletem van , hosszabb-rövidebb sztorikról.

Amúgy mond meg a szūleidnek, hogy menjenek veled minden külön òrára + segítsenek tanulni. Akkor majd látják, hogy neked mennyi időd van.


13l

2014. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húha, nem is gondoltam volna, hogy egy órán belül ennyi pozitív válasz érkezik! :)) Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :)
2014. máj. 5. 15:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!