Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szabadelvű szemlélettel...

A szabadelvű szemlélettel rendelkező emberek miért sértődnek meg, hogyha velük is ugyanazt csinálják, mint amit ők másokkal?

Figyelt kérdés

Egy közeli barátom könyvelőként dolgozott egy nagyobb cégnél, hangsúlyozom, hogy csak dolgozott.

Reggel munkába menet volt egy kis afférja azzal a kisebbséggel és bent az irodában, hogy ,áh ezek a rohadtak meg mit tudom, mit kellene velük csinálni.

Na és ezért kirúgták, mert a feljebbvalója szabadelvű ideológiát követett.


Meg, megfigyeltem, hogy úgy általában ők bojkottálni, ellehetetleníteni, elgáncsolni , betiltani, kirúgni , elhallgattatni, cenzúrázni akarják az olyan dolgokat és az olyan embereket, akik nem férne bele az ideológiájukba.


Nekünk is van egy középvállalkozásunk, de a szüleim nem rúgnának ki valakit azért, mert kinyilvánítja a nézeteit.Pedig, a szüleim is utálják a szabadelvű embereket.


Ilyen szemléletű ismerőseimnek elmeséltem ezt a könyvelős storyt, meg mondtam, én meg kirúgnám azt aki liberális.

Erre ők azt mondták, hogy lehetek ilyen gonosz meg embertelen, meg autoriter és megsértődtek.


Igazából én sem rúgnám őket ki csak kíváncsi voltam a reakciójukra.



2014. márc. 16. 10:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*Ilyen szemléletű ismerőseimnek elmeséltem ezt a könyvelős storyt, meg mondtam, én meg kirúgnám azt aki liberális.

Erre ők azt mondták, hogy lehetek ilyen gonosz meg embertelen, meg autoriter és megsértődtek.

A könyvelő kirúgását viszont helyeselték.

2014. márc. 16. 10:15
 2/11 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

Egyszerű a dolog: aki a munkahelyen ellentéteket, feszültséget szít, azt el kell onnan távolítani.

Ez nem politikai kérdés, hanem a munkaadónak a saját jól felfogott érdeke.

2014. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És ki dönti el, hogy mi számít ellentét és feszültségszításnak?


Csak elmondta mit gondol.

2014. márc. 16. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Én most azokon a libsiken nevetek egészen pontosan Ukrajna kormányán, akik szerint a mostani népszavazás nem törvényes:)

Persze a két héttel ezelőtti rendőrökre lövünk, koktélokat dobálunk sztori az demokratikus volt.;)

2014. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

"És ki dönti el, hogy mi számít ellentét és feszültségszításnak? "


Másokat vallása, származása miatt szidni annak számít. Munkahelyen dolgozni kell, és egyébként sem ilyen nézeteket hangoztatni.

2014. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
43%

Azért mert a szabadság és a szabadság eltiprása, a kirekesztés, a rasszizmus nem azonosan kezelendő kategóriák. A szabadságon és a demokrácián belül lehet sokféle árnyalat, de szabadság és a demokrácia tagadása, a megdöntésükre törekvés nem lehet elfogadható. Ezzel szemben a szabadságnak meg kell védenie magát.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy helyesen jártak el, akik kirúgták, ha tényleg kirúgták. De azt igen, hogy a demokrácia is állíthat korlátokat, a korlát pedig mások jogai és szabadsága és a demokrácia önvédelme.

2014. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4:


Én most azokon a radikálisokon nevetek, akik ma Putyin ex-KGB ügynök SZKP-tag fenekét nyaldossák, és remélik, milyen jól odacsap Ukrajnának.


Persze máskor meg azt mondják, hogy a Szabadság téri ún. felszabadítási emlékművet el kell távolítani és ha nem lenne elkerítve, akkor puszta kézzel mennének neki. Most akkor a szovjet rendszer fenntartásában 16 éven át és konzerválásában az elmúlt 14 évben elnökként vagy miniszerelnökként résztvevő Putyin vezette Oroszország az ellenségünk vagy a barátunk?

2014. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Reggel munkába menet volt egy kis afférja azzal a kisebbséggel és bent az irodában, hogy ,áh ezek a rohadtak meg mit tudom, mit kellene velük csinálni.

Na és ezért kirúgták, mert a feljebbvalója szabadelvű ideológiát követett. "


Nem lehet hogy azért rúgták ki mert ordenáré módon egész népcsoportot szidalmazott? A feljebbvalója szabadelvű ideológiájának (ha egyáltalán volt ilyen) mi köze az ügyhöz? Nyilván ez csak az utolsó csepp volt, az ilyen sötét emberek mindennap sötétek, mindenki igyekszik távolabb kerülni tőlük. Nem állítom hogy ki kell rúgni, de ha vele dolgoznék, biztos nem büféznék vele sokat.



"Meg, megfigyeltem, hogy úgy általában ők bojkottálni, ellehetetleníteni, elgáncsolni , betiltani, kirúgni , elhallgattatni, cenzúrázni akarják az olyan dolgokat és az olyan embereket, akik nem férne bele az ideológiájukba."


Van egy jó hírem neked. Ki is rúgják a liberális embereket. Manapság olyan főnök hátsójában lefetyelő emberek kellenek, akik nem gondolkodnak, a felsőbb utasítást végrehajtják. Nincs saját gondolat, nincs önálló döntés, nincs felelősség. Ilyen ember kell. Fogaskerék. A liberális embereket, akik próbálnak életszerűsíteni, újítani, gondolkozni el kell távolítani, veszélyesek. A gondolat veszélyes.

Másrészről természetesen fel kell lépni az agresszió, elnyomás, gyűlölködés ellen. Válogatás nélkül. De ennek minden normális embernek a sajátja kellene hogy legyen.

2014. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a liberális emberekben van egy hatalmas adag arrogancia, azt hiszik ők különbek csupán azért, mert jobban tolerálják a devianciákat, a társadalom íratlan szabályainak áthágását. Manapság ez a haladó szellem, minket konzervatívokat pedig náci, rasszista, homofób barbároknak tartanak. A vicc az, hogy általában meg lehet nézni, hogy honnan jönnek a libsik. Vagy a felső tízezerbe tartoznak, vagy már a nagyapjuk is párttag volt, magyarul dolgozni rohadtul nem szeretnek, vagy szimplán nem kell nekik, innentől fogva pártolják az olyan viselkedést amivel elkerülhető a munka és a felelősségre vonás.

Megjegyzem érdemes lenne megnézni, hogy melyek a legjobboldalibb egyetemi szakok, én az orvosira és a mérnök szakokra tippelek. Ugyanis ott nem lehet lébecolni, dolgozni kell. És mik a balosabb szakok? Közgáz és bölcsész szakok például... igen pont azok akik csak a szájukat jártatják, kiskapukat keresnek, seftelnek, csalnak, hogy véletlenül se kellje dolgozni.

2014. márc. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Shai-Hulud ***** válasza:

"a liberális emberekben van egy hatalmas adag arrogancia,"

Aha.... És ezt éppen TE mondod, egy ilyen kinyilatkoztatás kellős közepén... Értem. :) Kicsit vicces, de nem baj.


"azt hiszik ők különbek csupán azért, mert jobban tolerálják a devianciákat,"

Elég szomorú, hogy te nem tolerálod.

Mindenkinek vannak devianciái. Neked is, nekem is. Mindenkinek. Ha elkezdünk kirekesztőset játszani, bárkire találhatunk okot, amiért ki lehet rekeszteni. Szerintem inkább ÖSSZEFOGNI kellene, talán azzal több sikerünk lenne, mint a gyűlölködéssel.


"a társadalom íratlan szabályainak áthágását.

Valamikor íratlan szabály volt, hogy a férfiaknak rövid a hajuk.

Valamikor íratlan szabály volt, hogy aki alsóbb társadalmi osztályba született, az ne tanuljon tovább (suszter maradjon a kaptafánál).

Valamikor íratlan szabály volt, hogy aki szemtelenül szólt a feljebbvalójához, azt megvesszőzték.

Én örülök, hogy az íratlan szabályok változnak...

2014. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!