Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan érezhetem jól magam? 17/f

Hogyan érezhetem jól magam? 17/f

Figyelt kérdés

Teljesen egyedül vagyok a világban. Ez azt jelenti, hogy a családommal nem beszélgetek(kezdeményeztem, de mindig elhajtottak), nincsenek barátaim, barátnőm, senki, akihez fordulhatnék, hogy legyen egy lelki társam. Ez az én személyiségem kifejezetten bántja, mert nagyon érzelmes fiú vagyok. Iskolából hazajövök, sokszor csak lefekszem az ágyra, zenét hallgatok, vagy filmet nézek. Szüleim ebből annyit látnak, hogy egész nap nem csinálok semmit, és nem jutok sehova, lenéznek engem. Nagyon szeretnék megteremteni magamnak egy olyan életet, hogy tudjak vidám lenni. Sajnos elég sokat bántottak, és nem volt senki, aki érdeklődött volna felém. Itthon is csak a rossz érzések nyomasztanak, aludni is nehezen tudok mostanában, és gyakran felébredek, rosszakat álmodok.


Milyen dolgokkal éreztethetném magammal, hogy ezek ellenére érek valamit? Hogy ne függjek másoktól? Tehetségem nincs semmihez, de jó lenne ha találnék valamit, amit szívesen csinálnék, és esetleg hasznomra válhat.


Előre is köszönök minden választ. :)



2014. ápr. 5. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Járj el szakkörökbe,edzeni,társaságokba,ismerkedj!

Nem szabad elkeseredni.

2014. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.:) Nekem is hasonló problémáim voltak, mint neked. Egyik nap elmentem egyet sétálni, összehaverkodtam egy rendes sráccal. Azóta legjobb "barátok" vagyunk.:) 16L
2014. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jó olvasni. :) Örülök nektek!

Sajnos velem nem történnek ilyenek. Sokat bántottak, szorongok emberek közt, ezért nagyon nehéz ismerkedni. Ennek ellenére minden apróbb lehetőséget kihasználok, hogy barátot találjak. Sétálni szoktam, akár órákat. :) Néha segít, de néha ugyan úgy nyomasztanak a rossz dolgok, és még rosszabb lesz.

2014. ápr. 5. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én is csak azt tudom mondani, hogy próbálj meg minél többet ismerkedni. Ne a suliból, ha ők bunkóznak veled nem fogod tudni megváltoztatni őket. Ismeretlen emberekkel beszélgess, legyen önbizalmad. Még fiatal vagy, nincs veszve semmi. ;)
2014. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is vagyok/voltam. Néha jobb, néha rosszabb. Ha valaki ismer, úgy igazán, ami elég ritka, az tudja rólam, de aki nem, az őrültnek is nézhet akár. Igazából elég visszahúzódó természet vagyok, de van egy sokkal keményebb oldalam is, amit elég sokan láthattak, így elítélnek. Az meg tuti, hogy valamihez van tehetséged. Az írásod alapján nem vagy te buta, szóval próbálj ki különböző dolgokat, és rájössz. Remélem, sikerül valamit találnod! Ha nekem sikerült (pedig elég reménytelen esetnek könyveltek el), akkor bárkinek sikerülhet!
2014. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok mint te, max. annyival jobb az enyém, hogy van egy barátom, aki bármikor segít, meg a család is. Viszont a suliban minden nap megaláznak.

Annak ellenére, hogy van kivel megbeszélni, így is nagyon nehéz.Bár lehet, hogy hülyeségnek fogod tartani, szerintem kezdj el egy naplót írni. Abba őszintén le tudod írni az érzéseidet, a napjaidat. Nagyon sokat tud segíteni. Később el tudod ezeket olvasni, látod miben változtál és akkor már büszke leszel magadra.:)

Az pedig, hogy valamihez nincs tehetséged nem zárja ki azt, hogy ne is csináld, ha élvezed. A lényeg ha valamibe belevágsz, egy idő után úgy is fejlődni fogsz. Én pl. most elkezdtem futni, (soha sem tudtam) de élvezem, mert kimerít és el tudom terelni a gondolataim, le tudom vezetni a feszültséget.:)

Sok sikert!

2014. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aries 2 ***** válasza:

Együtt tudok veled érezni. Én is átélem nap mint nap az elszigeteltség, társtalanság fájdalmát. Én egy éve újból az édesanyámmal és húgommal lakok, egy szakítás után. Két barátom távol él tőlem. Én sem vagyok beszédes. Az én szavaimat se veszik különösen fontosnak. Én is érzelmes vagyok. Emellett szorongó is. Hosszú ideje van álvásproblémám. Engem már csak mély Istenhitem tart egyben.


Minden ember értékes. Így te is. Csak lehet, hogy azt hiszed, hogy te nem vagy az, mert mások elhitették veled.

2014. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Iskolából hazajövök, sokszor csak lefekszem az ágyra, zenét hallgatok, vagy filmet nézek. Szüleim ebből annyit látnak, hogy egész nap nem csinálok semmit"

Talán mert tényleg nem csinálsz semmit. A zenehallgatás, filmmnézés nem tevékenység. Menj el edzésre, vagy fuss egyet naponta, és máris sokkal jobban fogod magad érezni. Az emberi test nem arra lett kitalálva, hogy egész nap tespedjen. Ha nem használod, megbosszulja magát. Először csak a napi rosszkedvvel, lehangoltsággal, később mindenféle nyavalyával.Ha pedig rosszkedvű, esetleg beteg vagy, mégúgy se találsz barátokat.

2014. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csabi1993 válasza:
Szia!Én is hasonló cipőben járok mint Te, én sem tudok nagyon mit kezdeni magammal, bár szerencsére van hobbim.Egyébként csatlakoznék az előttem szólókhoz, és annyit hozzátennék, hogy ha nem megy önerőből, ne szégyelld, fordulj pszichológushoz.Vannak állami, illetve karitatív szervezetek, ahová ingyenesen eljárhatsz.Nekem túlzottan nem segített a beszélgetés, a gyógyszerek húztak ki a csávából, csak most visszaestem.De sok ember van akinek megváltoztatta az életét egy ilyen terápia.Sok sikert! :)
2014. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!