Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Komolyan úgy tűnik, hogy...

Komolyan úgy tűnik, hogy sosem találok társra. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok és még nem volt kapcsolatom. Ez önmagában nem zavarna, ha legalább jelöltek lennének, de azok se sűrűn fordulnak elő. Nem vagyok átlagos, már eleve keresztényként, hívő társat keresek. Ezen felül vidéken, állatokkal képzelem el a jövőt, ez még több lehetőséget kizár. (pesti vagyok, és nagyon távol nem is költöznék, de tanyát szeretnék, és ritka az ilyen budapesti)

Egyetemre járok, de nagyon lányos a szak, elvétve vannak fiúk. Bulizni nem szeretek, felesleges is lenne a szempontokat nézve, de egy csomó, számomra érdekes programra eljárok egyedül is, hátha... Ezen kívül fent vagyok néhány netes társkeresőn is.

A külsőmmel nem hiszem, hogy gond lenne, sokat dicsérik, saját véleményem szerint átlagos vagyok. Az arcom is, az alakom is. Csinosan, de nem kihívóan öltözködöm.

Nagyon segítőkész, gondolkodó, nyitott ember vagyok. Ennyiből nem derül ki, de általában szeretik a humoromat, ami kicsit nyers, cinikus.

Nagyon szeretnék már társat, de komolyan félek, hogy sose kapom meg. Van egy nálam 15 évvel idősebb barátnőm, aki a legkedvesebb ember akit ismerek még sincs senkije. (nagyon bájos is) Ez megrémiszt. Úgy érzem, ahhoz, hogy megtaláljam az igazit, szerencse is kell, és nekem ebben nincs. A családomnak se volt, mindenki egyedülálló körülöttem, és nálam jóval "öregebbek".

Ti mit gondoltok erről? Mit javasoltok, mit tehetnék még? Van olyan ismerősötök, aki egyedülálló és ti se értitek az okát?


2014. márc. 9. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Írtad, hogy fent vagy néhány társkeresőn. A Párkattot próbáltad már? Keresztény társkereső és elég igényesnek tűnik, bár saját tapasztalatom nincs róla.


Egyébként én is keresztény vagyok, lány, 26 éves és nekem sem volt még senkim. Sajnos nagyon zárkózott vagyok és nem is járok el sehová az egyetemen kívül. Szóval nagyrészt az én hibám is, hogy így alakultak a dolgok. A szakon, ahová járok kb. 3 fiú van összesen, az egyházközségünkből szinte teljesen hiányzik az én korosztályom, szóval nemhogy fiúk nincsenek, hanem még lányok se nagyon. Aki pedig van, az már házas, vagy komoly kapcsolatban.


Szerintem nincs veled semmi baj, fiatal is vagy még nagyon, szóval nem vagy még elkésve semmivel. :)

Nagyon jó, hogy egyedül is eljárkálsz programokra, és nem zárkózol be! Ha gondolod, nézd meg még a Párkattot, az oldal jobb oldalán fel szoktak tűntetni még külön párkeresőknek való programokat is.

Illetve nem tudom jársz-e közösségbe, az MKK-t, Csücsop-ot sokan szokták ajánlani, megéri elmenni néhány alkalmukra, hátha épp ott találsz rá arra, akit keresel. :)

2014. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Egyik közösségben sem voltam még, az MKK-ba szeretnék régóta, csak nem biztos, hogy odatudok érni kezdésre, ezért nem erőltettem eddig. A párkattot ismerem, de még nem jutottam odáig, hogy fizessek egy ilyen oldalért. Nem mintha rossz lenne, csak én még próbálok bízni benne, hogy nem online fogom megismerni a páromat, erre most inkább csak egy lehetőségként tekintek. Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod, kívánom neked a legjobbakat! :)
2014. márc. 9. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire vagy keresztény és ez mit takar. a legtöbb nő önhibájából nem talál párt, de ezt el tudom képzelni, hogy nehéz. ma a lakosság 40%a mondja magát kereszténynek, szerintem jó ha fele tisztában van a bibliával, és ennek a fele be is tartja.


keresztény társkereső létezik, illetve ha jársz misére, közösségbe, ott is lehetne. igazából kissé bugyután hangzik, mert van 1 olyan közösséged, ami megfelel az értékrendednek, csak keresni kellene.


én nem ismerek olyan közelebbi embert, akiről ne tudnám, miért egyedülálló. szerintem elég kézenfekvő, hogy egy szűk társadalmi csoport felel meg neked, de te nem keresel abban.

persze nem tudhatom, milyen felekezetbe tartozol és milyenek ez elveid, de gondolkozz el rajta, hogy mindent megteszel e érte?

2014. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én egyedülálló vagyok 25 évesen, jó is ez így ahogy van!
2014. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a fizetős oldalakat nem ajánlom. az egész a lehúzásról szól, cserébe semmilyen bizonyítékot enm kapsz a pártalálásra. attól nem lesz jobb a választék, ha pénzt is költesz rá. ráadásul a legtöbb ilyen oldal úgy van megcsinálva, hogy az üzenetküldés és hasonlók is pénz, hiába ingyenes. tehát a legtöbb kamu. nőként emg valószínűleg az üzenetek fele primitív lesz.


de vannak itt példák olyan srácokra, akik nem a bunkó fajtából valók, persze nem a legmacsóbb hercegek:


[link]


[link]


[link]


[link]


várom a véleményeket, miért nem jók.

2014. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! A teljes képhez hozzá tartozik, hogy vidéken tanulok, pesten élek. Mikor itthon vagyok, épp nincs semmi, ahol tanulok, ott meg abszolút nincs semmi. Például járnék az MKK-ba, de pont nem érnék oda. Vagy FÉK-re, ami szerdán van. Szóval hidd el, tényleg mindent megteszek, ami az életembe belefér, de 2 helyen egyszerre nem tudok lenni. Keresem rá a megoldást. :)

A linkelt oldalon történetesen fent vagyok. A másolt fiatalemberek közül akad akivel már beszéltem, és olyan is, akivel szívesen beszélnék, de 2 éve nem járt az oldalon...:) Innen egyébként viszonylag sokat ismerkedtem, de nem hozott eredményt. Az, hogy mindketten hívők vagyunk még nem jelenti, hogy összeillünk. Ezt is tapasztaltam már.

2014. márc. 9. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor további oldalakat kell nézni, itt vallás témában próbálkozni, amikor itt vagy pesten, elmenni misére, közösségbe. muszáj, mert ha emgint az iskola a fontosabb, akkor addig nem lesz életed, míg meg nem kapod a diplomát.
2014. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fóka01 válasza:
Nahát! Nem is tudtam,hogy vannak még ennyire vallásos emberek! Ami a helyzeted illeti nem vagy vele egyedül! Mint láthatod az ilyen társkeresős oldalak is színültig vannak! És a mai társadalmi berendezkedéssel és szokásokkal bizony elég nehéz ismerkedni (számomra). Habár én teljesen más szempontok alapján "rostálom" az embereket(Állítólag felettébb válogatós vagyok :) ) Személy szerint inkább úgy vélem,hogy nem kell kétségbeesetten belekapaszkodni mindenkibe aki szembejön és hajlandóságot mutat a velem történő párkapcsolatra. Ezidáig nem találtam meg a megfelelő partnert. (26 éves férfi vagyok) És nekem olybá tűnik,hogy nem is nagyon fogom! De úgy vagyok vele,hogy Isten akarja. Majd lesz ami lesz! Ez gondolom nem sokat javított a kedélyállapotodon. De azért nem kell szomorkodni! Az egyedüllétnek is megvannak az előnyei. Am a barátnődet (aki 15 évvel idősebb) megkérdezted,hogy jól érzi e magát így kapcsolat nélkül? Vagy,hogy egyáltalán vágyik e rá?
2014. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert! 22 vagy, az még nagyon fiatal.

Jól teszed, h ott vagy a társkereső oldalakon, és mész ide-oda :)

Ajánlom az istentiszteleteket és egyéb egyházi alkalmakat is. ott nagyobb eséllyel vannak keresztény emberkék. :)

2014. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!