Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lábalhatnék ki ebből?

Hogyan lábalhatnék ki ebből?

Figyelt kérdés
35 éves férfi vagyok, az utóbbi 7 évben minden egyes nap alkohollal enyhítettem a magányomat, volt amikor nem voltam teljesen egyedül, de tartósan senki nem volt mellettem. Előző munkahelyemről is emiatt küldtek el, bár hozzáteszem munkaidő alatt, vagy előtte sose iszom. Viszont gyakran másnaposan megyek be a munkába. Jelenlegi munkámban nem érintkezem közvetlenül emberekkel, ugyanis darukezelő vagyok, viszont amikor görbébbre sikerült az előző nap akkor érzem hogy erősebben kell koncentrálnom. Azt nem tudom hogyha valami ellenőrzés van a szonda kimutatja-e a másnaposságot. Ne értsen senki félre, nem vagyok alkoholista, nem remeg a kezem, de mégis zavar a dolog. Nem tudom mit tegyek. Kérek mindenkit hogy senki ne írja hogy ne igyak, mert az nem megoldás a problémáimra, ugyanis ez teszi elviselhetővé a mindennapjaimat.

2014. márc. 1. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

"nem vagyok alkoholista, nem remeg a kezem"


A kezed nem remeg, de alkoholista vagy. Aki minden nap iszik, az az. Sőt, hét év alatt kizárt, hogy ne alakulna ki függőség.


"ne írja hogy ne igyak, mert az nem megoldás a problémáimra, ugyanis ez teszi elviselhetővé a mindennapjaimat"


De is tudod mi kéne: megoldani azt a problémát, ami miatt iszol (vagy legalábbis ráfogod, hogy azért iszol). De én nem ismerek olyan nőt, akinél az elvárások között szerepelne, hogy a figura minden nap igyon.

Illetve dehogynem, ott a nő is alkoholista, maximum együtt inni lehetne vele.


Szóval ez ilyen 22-es csapdája: ha normális társat akarsz találni, akkor fékezni kellene az ivást - mert amíg minden nap iszol, addig nem is lesz aki például össze akarjon veled költözni.

Úgyhogy nem írom le, de tudod...

2014. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig, ha mindennap iszol, és nem is tudsz lemondani róla, akkor alkoholista vagy. Annak az ismérve ugyanis nem a kézremegés, hanem a függőség. És a folyamat öngerjesztő, sajnos. Iszol, mert egyedül vagy, de piásan nem vagy ám vonzó társaság. Legfeljebb egy alkesz nőnek, mert fizeted a cechet.

Esetleg sportolhatnál, járhatnál konditetembe, az valamelyest egészségesebb életmódra is késztetne. És sikerélményt is adna, meg ismerkedési lehetőség is.

A bérlet ára is kijönne abból, ami most elmegy piára...

2014. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, esküszöm, nem másoltam az elsőt!!!
2014. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alkoholista vagy ez nem kérdés.

"senki ne írja hogy ne igyak" akkor idd magad halálra.


Nőként meg szóba sem állnék olyannal aki alkoholista. Sőt barátkozáskor sem jöhet szóba egy alkesz.

Sok ilyet ismerek a környezetemben, meg van róluk a véleményem.


Ha nem akarod abbahagyni minek írsz ki ilyen kérdést?

2014. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es azért mert te nem voltál ilyen helyzetben, ne ítélkezz, ilyen tanácsokra nincs szükségem.
2014. márc. 1. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:

A szonda kimutatja, ha előző este ittál már.


Tisztában vagy azzal, hogy ha nem állsz le most, akkor később már nem lesz megállás? és oly annyira sérülnek a sejtjeid, hogy később már ha nem iszol akkor abba halsz bele?pl.

2014. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig olyan tanácsot nem tudok adni, hogy úgy legyél alkoholista, hogy nem teszed magad tönkre.

Most a magány a probléma? Láttál már olyan embert aki szereti az alkoholisták, szívesen van velük?

7 év piálás gondolom már amúgy is meglátszik rajtad, orvosi gondjaid már voltak belőle?

2014. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Angelik@ ***** válasza:

Hányan szeretnétek még leírni az alkoholista jellemzőit/ tüneteit?

Azért iszol mert nincs mit veszítened. Ha lenne egy társad aki ezt ellenezné, nem tennéd kockára a kapcsolatotokat. Mérlegelni tudnál és eldönteni mitől lenne fájdalmasabb megválni. Én is azt tanácsolom hogy hagyd el az italt, a magányodat nem fogja megszüntetni csak csillapítja. Fiatal férfi vagy, lehetőséged van új lappal indítani.

Kívánom neked hogy sikerüljön és ne hagyd el magad ennyire.

2014. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alkoholista vagy ez nem kérdés, szerintem keress egy elvonót. Ez az elsődleges problémád, ezen csak akkor tudsz változtatni, ha először belátod saját magadnak.
2014. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!