Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Már csak az önbántalmazás...

Már csak az önbántalmazás nyugtat meg. (vagdosás) Mit tegyek? Voltatok hasonló helyzetben? 17/L

Figyelt kérdés

Mikor vagdosom magam, sokkal könnyebb, nem fájnak úgy a lelki bajok, kijön belőlem a düh,harag indulat. Aztán másnap újra és újra vissza esek a gödörbe. A vagdosás mindennaposság vált számomra.

Normális válaszokat!



2013. dec. 17. 17:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%

Van egy rossz hírem, gyerekek! Aki tizenéves korában vagdossa magát, vagy egyéb hülyeségeket csinál, mert olyan "hűdenagy" problémái vannak, meg rohadt stresszes, az jobban jár, ha egyszer valóban végez magával, mert a felnőttkor terhei alatt össze fog roppanni. Komolyan, inkább nyugtatózzál, vagy drogozzál, mint más normális emberek, de ennek nincs értelme! Azoktól legalább visszakapsz valamit (jó érzés), de a vagdosásból csak annyit, hogy ronda leszel. Valaki elkezdte ezt a vagdosás mániát, azóta egyfajta divatirányzattá nőtte ki magát... Sokszor azt mondom, bár újraélhetném a gyermek- és tinikorom, de ha jobban belegondolok, hálát kell adnom, hogy nem most vagyok fiatal.


Ui. a kötekedőknek: persze, ne drogozzon senki, csak irónia volt. Azt viszont fenntartom, hogy több értelme van, mint az esztelen öncsonkításnak.

2013. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

11-es te nagyon nagy tévedésben vagy. Miből gondolod hogy az aki így sanyargatja magát majd " a felnőttkor terhei alatt össze fog roppanni" ? Gondolom nem sokat tudsz ezekről a problémákról (szerencsére), de nem kellene így általánosítanod. Aki ettől a rossz szokástól sikeresen megszabadult, ugyanolyan erős személyiség lesz belőle mint másból. Ha gyenge lenne, akkor fordulna a drogokhoz, nyugtatókhoz, piához. Most őszintén, neked tényleg az a normális ha valaki ezekhez fordul, hogy megnyugodjon? Elég szánalmas társadalmi rétegben mozoghatsz akkor ha ezt tapasztaltad.Szerintem sokkal károsabbak mint a vagdosás. Inkább legyen tele hegekkel, mint váljon zombivá vagy épp túlpörögjön..

Mivel a kérdező érzi hogy nincsen minden rendben, jó úton halad felé hogy abbahagyja.

5-ös voltam.

2013. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

De most komolyan, mondd el, mi az értelme! Nem elég, hogy van egy (vagy több) problémád, te még elkezded vagdosni magad, még egy problémát generálva saját magadnak? Ez így nonszensz. Olyan, mintha fájna a fejed, de te csak azért is megfejelnéd a falat. Különben is, erről az egészről az a vélemény, hogy csak figyelmet akartok magatoknak, mint a legtöbb tini. Volt ismerősöm, aki annak idején ugyanezt csinálta; most elmondta, hogy igazából ez csak azt a célt szolgálta, hogy észrevegyék, és kiadhassa a bánatát. A legtöbben így vannak ezzel. De könyörgök, miért nem lehet kinyitni az embernek a csöpp száját, és beszélni??? Mellesleg, az említett haver nem bír semmilyen nagyobb stresszel járó munkát, mert egyszerűen összeroppan, ha egy kicsivel több súly nehezedik rá. És nem ő az egyetlen...


És igenis, jobban megértem a drogost! A drog visszaad valamit, pillanatnyi jókedved lesz tőle, "boldog" leszel. És a vagdosás??? Vérzel egyet, és csókolom. Érzelmileg instabil, ideggyenge emberre vall ez a szokás. Márpedig a gyengék elhullanak, ezt hívják természetes szelekciónak.


Ha tinédzserkorban nem bírjátok a "szerelmi csalódást", azt hogy tanulni kell, vagy netalán a szülők cseszegetését, később mi lesz majd, ha a főnök leordít, aztán kirúg, te meg egy forint nélkül maradsz, és már a szüleid sem tudnak segíteni (mert nincsenek)? Az utolsó forintodon pengét veszel, azt' vagdosod magad? Megoldódik tőle a problémád?


Komolyan, a legnagyobb baromság ez a vagdosás, és nagyon fel tud bosszantani, milyen buták az emberek manapság.

2013. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy nincs értelme a drogozásnak mint a vagdosásnak. Pillanatnyilag jobban érzed magad tőle, később meg ugyanolyan rossz lesz mint előtte volt. Hogy újra jobban érezd magad ismét hozzányúlhatsz a droghoz vagy az önbántalmazáshoz, aztán kezdődik az egész elölről. Elég világos, hogy ezek nélkül kéne megoldani a problémákat.


Valóban van olyan, aki csak figyelmet akar magának. Az szinte dicsekedik azzal hogy milyen sérülése lett. Megtehetné hogy máshogy hívja fel magára a figyelmet, de ezt lehet menőbbnek gondolja.

Viszont ott a másik csoport, aki azért bántja magát, mert a negatív érzelmeit nem tudja máshogy kifejezni. Nem olyan típusú személyiség aki bárkinek könnyen megnyílna, és tudna beszélni a problémáiról. Ha egyedül nem tud túllépni a dolgokon, szüksége lesz külső segítségre, aki(k)ben megbízik. Szülő, testvér, barát, pszichológus, tanár, bárki lehet ez. Ezt persze olyanokra értem, akinek nincs semmilyen mentális betegsége - ott lehet szükséges gyógyszer is, nem értek hozzá.

Gondolom van olyan ismerősöd is kedves utolsó, akinek semmilyen hajlama nincs a vagdosáshoz, mégsem bírja a stresszel járó munkát.

Nem mindenkinek volt felhőtlen gyerekkora/kamaszkora, ha valaki nem "divatból" vagdossa magát annak komoly oka van.


Kérdező hogy vagy?

2013. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 pelgrim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Már több ilyen kérdést olvastam itt, de eddig nem éreztem hivatottnak magam, hogy válaszoljak, most azonban úgy érzem itt az ideje, hogy cselekedjek.


Talán megpróbálhatnád az alábbi gyakorlatot, saját tapasztalatból tudom, hogy nagyon hatékony. Férfi vagyok és már nem is olyan fiatal, saját magamat nem bántalmaztam, de voltak nekem is jócskán dühös indulataim. Az önbántalmazás a fiuknál talán nem olyan gyakori, a dühös kitörések azonban annál inkább.


Nincs arra szükség, ha dühös vagy, hogy saját magadat vagy valaki mást bántalmazz. Légy csak egyszerűen dühös. Csinálj belőle egy meditációt. Zárd be a szobád ajtaját mögötted, hogy ne zavarjon senki, és légy olyan dühös amilyen csak lenni tudsz. A hangulatot még fokozhatod zajos, izgató zenével. Legyen kéznél egy jó vastag vánkos, azon kitombolhatod haragodat, annak nem fáj, az nem fog ellenkezni. Tegyél vele amit csak akarsz, szidd meg, korhold le, üsd, verd, harapd meg, vagy vágd a sarokba; ordíts, káromkodj fojtsd meg a vánkost, öld meg ha kell! Ez segít, ez sokat segít. El sem tudod képzelni mennyi támaszt kaphatsz egy vánkostól. Ha haragszol különösen valakire írd a nevét a vánkosra, vagy tedd bele a fényképét.


Lehet, hogy nevetségesnek fogod érezni magad, de hát a harag egy ilyen dolog, – nevetséges. Légy akkor bátor, és légy nevetséges ha kell, ne hátrálj, mert akkor nem érsz el semmit. Hagyd tehát, hogy ez a negatív energia kitombolja magát, ha nem bántasz senkit, – magadat sem, – akkor nincs benne semmi rossz. Így téve egy idő után azt veszed észre, hogy az ötlet, magadat, vagy netalán másokat bántalmazni egyre ritkábban jelentkezik, és végül teljesen elmarad.


Legyen ez egy mindennapi gyakorlatod, – minden reggel húsz perc gyakorlat. Aztán figyeld meg hogyan múlnak a napjaid. Nyugodtabb leszel mert a düh, – az energia ami méreggé változott, szervezetedből távozni fog. Végezd ezt a gyakorlatot legalább két hétig. Már egy hét után azon fogsz csodálkozni, hogy bármi is történik továbbá nem jelentkezik benned harag, de lehet hogy már az első alkalommal érzed a gyakorlat jótékony hatását. Ha különösen valakire haragudtál, e gyakorlatok után hálás leszel iránta. Próbáld csak ki!


Sok sikert!

2013. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
11.-es fogalmad sincs róla,hogy min megyek keresztül.
2013. dec. 22. 15:47
 17/20 A kérdező kommentje:
De köszi,hogy felnyitottad a szemem,hogy kib...ottul nincs értelmes annak,hogy létezem.:|
2013. dec. 22. 16:07
 18/20 anonim ***** válasza:

Nincs hát. Ahogy neked sincs arról, hogy én, vagy a 15-ös válaszadó, vagy Julcsa néni a szomszéd utcából miken ment keresztül.

De most figyelj!

-Megoldja a vagdosás a problémáid? -> NEM!

-Jobb lesz attól az érzelmeidnek, hogy vagdosod magad? -> NEM!

-Elfeledteti a vagdosás a problémáid? -> NEM!

-Mitől lesznek mások a problémáid, ha vagdosod magad? -> SEMMIVEL!


Én nem bántani akarlak, csak nézz magadba! Nem lenne egyszerűbb megkeresni a problémáid gyökerét, orvosolni azokat, és túllépni az egészen, így többé nem bántani magadat? Nagyon nagy hülyeség, amit csinálsz, attól, hogy te fájdalmat okozol magadnak, a problémák még ugyanúgy jelen lesznek! Olyan vagy, mint egy láncdohányos, aki azzal enyhíti a stresszt, hogy rágyújt, de ettől a szitu nincs megoldva, ezért újra és újra ugyanabba a csapdába esik vissza! Te is ugyanezt csinálod!


Figyelj, megoldhatatlan probléma nincs. Mi lenne, ha az öncsonkítás és önsajnáltatás helyett végre felállnál, és megpróbálnád orvosolni a bajaidat, hogy aztán tiszta lélekkel kezdj új életet? Mindenkinek vannak nehéz időszakai, és mindenki máshogy éli meg, de ne haragudj, neked a nehéz időszakod mellé némi mentális probléma is társul... Ide sem azt írtad, hogy valami bajod van, hogyan lehet megoldani, hanem hogy te VAGDOSOD magad, tehát erre tudat alatt még büszke is vagy!


Kelj fel, és oldd meg a problémáid, mert ha 17 évesen ilyen gyenge vagy - mert az vagy! - akkor később szó szerint el fogsz hullani. Nem azért írom, mert lenézem a problémáid, hanem azért, mert még előtted az élet, és megannyi problémával kell szembenézned még!


Gondolkodj el azon, amit írtam! És mégegyszer, nem bántani akarlak, hanem rádöbbenteni arra, hogy amit csinálsz, az nagyon nagy hülyeség!

2013. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
én kb 2 hete kezdtem, osszevesztem legjobb barátnommel is meg a fiuval aki tetszik, és hát akkor ki probáltam, azota nem tudok leállni... akármilyen kicsi rossz dolog torténik, nemtudom megállni h ne vagdossam magam, aztán egyszer észrevették és azota mindig ellenorzik, akkor elkezdtem a lábamon meg az oldalamon, de szerencsére észhez térítettek. Szerintem keresdd meg az életedben a jo dolgokat és arra koncentrálj, ha meg újra rád jonne a kényszer hogy vagdosd magad, hívj fel egy barátodat és biztos lenyugtat :) énis azt szoktam :)
2014. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Miken mentel keresztul?

Remelem az ilyen lelki gyenge sopredekek elhullanak minel hamarabb

2014. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!