Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy találhatnék vissza a...

Hogy találhatnék vissza a magányból önmagamhoz?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok. Tízen és huszonévesen rengeteg minden érdekelt, sok helyre jártam. Koncertek, beülős kocsmákba barátokkal, haverokkal. Sport, konditerem, stbstb

Szóval alapjában véve magamnak való voltam/vagyok, de sose szerettem egyedül lenni, mindig találtam valami programot valakivel. Mindegy volt mi, de mindig menni kellett valahova.


Aztán szép lassan befordultam magamba. A barátok-haverok többsége is elköltözött, aki maradt annak meg más prioritások lettek fontosak, családalapítás, új társaság, új hobbik...


És az elmúlt kb 8-9 évben teljesen magamba zárkóztam. Akkor kezdődött mikor itthoni munkám lett amit gép mellől tudok végezni. Mai divatos nevén "home office". Egyszerűen nem hoz lázba semmi, alig üti meg bármi is az ingerküszöböm. Csak a munkámnak élek, és most esett le mennyi időt elpazaroltam így. Szöges ellentéte vagyok régi önmagamnak, semmi társaságom nincs már, senkivel nem tartok kapcsolatot egyedül a boltba megyek el itthonról. A város se olyan már mint kb 10 éve volt és elment mellettem egy csomó idő.

Se barátok se barátnő, és kezdek becsavarodni. Próbáltam a régi dolgokat visszahozni az életembe amiket szerettem, pl konditerem, kerékpár... De egyszerűen felülök a kerékpárra és fél óra kintlét után jövök is haza.

Folyton a múlt jár a fejemben mennyi mindenkivel csináltam ezt a hobbit is és most meg egyedül tekerek

Ilyen gondolatok és nem tudok szabadulni ezektől a gondolatoktól.


Valakinek valami tipp?

Kérlek segítsetek. Előre is köszi.

31/f



aug. 19. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval alapjában véve magamnak való voltam/vagyok, de sose szerettem egyedül lenni"

. Nekem ez totál ellentmondás.


De alapvetően azt nem értem, miért gondolod, hogy ez a jelenlegi állapot nem Te vagy.

aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Magamnak való vagyok de mikor egyedül voltam nem tudtam lekötni magam és sokszor csináltam csak emiatt programot.
aug. 19. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Korábban sokkal öntudatlanabb voltál, csak szórakoztál és sodródtál az árral, mint egy igazi fiatal. Hát barátom azt már nem fogod visszakapni, elmúlt, te pedig változol, mint minden egyes ember. Neked szerintem egy asszony kéne csupán, jó srácnak tűnsz így érzésre és olvasásra.
aug. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
A net az oka.
aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Welcome to club
aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben járok. 24 éves anyuka vagyok, természetes hogy a gyerek születése után nem sok alkalmam volt úgy kimozdulni mint 16-20 évesen. De ez a folyamat már a gyerek születése előtt megkezdődött. Nem volt, csak 2 barátnőm a környéket akikkel folyton bulizni/összebjártunk. Aztán ők kollégiumba mentek, egyre ritkábban találkoztunk, majd elköltöztek mindketten. Aztán én is elköltöztem. Az ország 3 kölünböző pontjába kerültünk. Egyszer-kétszer eljöttek megnézni a fiam, aztán megszűnt minden kapcsolat. Megint költöztem, most egy átmeneti otthonban élek a fiammal. Itt is csak 1 személy van akit úgy mond el tudok viselni, de néha már ő is sok. Szeretem a munkám, szeretek dolgozni, a kollégákkal is jóban vagyok, de csak kollégák. A fiammal is szeretek együtt lenni, ő is lefoglal, meg ugye a tennivalók, de sokszor érzem magam így is magányosnak. A netes ismerkedés egyáltalán nem megy, meg már a személyes sem. Úgy érzem minél többet látok, annál jobban kezdek kiábrándulni az emberekből.
aug. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!