Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberi élet egyik legnagyob...

Az emberi élet egyik legnagyobb problémája, ha valaki azt érzi senkinek sem számít?

Figyelt kérdés

Hallgattam erről egy érdekes amerikai podcast-ot és ott is többek közt arról beszéltek, hogy világtendencia lett, hogy egyre több ember él egyedül és főleg a férfiak körében pusztító ez a dolog. A fiatal férfiak jelentős része úgy érzi, hogy olyan fölösleges az élete, nem feltétlenül csak azért, mert nincs párkapcsolata, hanem, mert igazából barátai, közösségi élete is alig. Meg hogy a két leggyakoribb szó, amivel leírják az életüket, az a "useless" és a "worthless". Persze vannak ilyen káros mozgalmak is, mint a szélsőjobboldal, amik betudják csatornázni ezeket az indulatokat, sajnos az öngyilkosság is egyre gyakoribb.

Azt mondta azt kellene érezniük ezeknek az embereknek, hogy a társadalomnak szüksége van rájuk, az idős szomszédja, akinek néha segít, a vele egy gyülekezetbe járó kisfiú, akivel elmegy focizni, a munkatársa, akivel megold feladatokat, a barátja, akit meghallgat, ezek mind nagyon fontos megtartó emberi kapcsolatok és messze túlmutatnak azon, hogy most ki mennyire tetszik a nőknek, mert az önbecsülésnek az is csak egy szelete. Ezért lenne fontos a valós közösségi élet, mert az interneten sok mindenről nagyon torz képet ad.



aug. 2. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Közel sem a legnagyobb problémája, de tényleg eléggé efelé megyünk. Bár itt "keleten" ez sokkal kevésbé jellemző mint amerikában pl.
aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok igazság van benne.

Az ember társas lény és úgy tűnik a virtuálus kapcsolódások, közösségek nem pótolják az igazi kapcsolatokat.

aug. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak addig probléma amig vki szeretet vagy figyelem függő. Hál isten én már nem szorulok erre.


A legnagyobb bajom most a munkahelyi mobbing meg az ha munkahelyet is tudnék váltani ott ugyanugy simán pofázhatnak belém állhatnak mobbingolhatnak mert semmi nincs mögöttem. Se stárusz se pénz se kapcsolatrendszerek..

aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
aug. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Vannak kivételek: én elvagyok nagyon is jól magamnak.

A munkahelyemen kénytelen vagyok 1-2 emberrel együtt lenni, de szerencsére ennyi.

aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben hatalmas szociális életet éltem, most meg nem.

Nem emlékszem hogy ilyen lett volna a világ.

aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az emberi élet egyik legnagyobb problémája, hogy az ember nem képes beszopni, hogy ő társas lény, hiszen emberi mivoltunk hajnalán az egyedül élő ember halálra volt ítélve. Ez az atavisztikus ösztön ugyanúgy munkál ma is, és a társtalan ember, anélkül,hogy tudna róla, folytonos stresszben él.
aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Probléma, vagy inkább úgy nevezném, hogy szükséglet a társaság, a társ iránti igény.

De nem a legalapvetőbb, mert az alapvető szükségletek a biológiai szükségleteink, aztán jön a biztonságérzet szükséglete, és így tovább.

aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban probléma, talán relatívan nagyobb is, azonban korántsem ez a legnagyobb. Azonban az is tény, hogy a kérdésben taglalt érzés egyre gyakoribbá vált az utóbbi időben.
okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!