Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért rohadékok, kötekedőek...

Miért rohadékok, kötekedőek az emberek velem?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, köszönhetően annak, hogy elveszítettem az állásomat 6 hónapja. Saját lakásom van, volt egzisztenciám, de barátaim nincsenek, pedig nagyon szeretnék, barátságos vagyok.

Lent vagyok lelkileg nagyon, több kapcsolatom is bántalmazó volt. (megvisel)

Arra jöttem rá, hogy észreveszik a rosszindulatú emberek, hogy sebezhető vagyok a testbeszédemből és támadnak.

A boltba is reggel lementem és a középkorú pénztáros, amikor kértem édességet, azonnal röhögve megjegyezte, hogy én mennyi csokit eszek. Mondtam neki, hogy nem csak magamnak veszem. Aztán újra röhögés és elismétli ugyanezt... Mi köze hozzá? Tanácsok?



jún. 30. 17:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy egyetemi diplomám van, komolyabb pozíciókban dolgoztam. A családommal megszakítottam a kapcsolatom, mert mérgezőek.
jún. 30. 17:53
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Tanácsok? Tanuld meg megvédeni magad, mindig fizikálisan és mind verbálisan. Ha nem teszel semmit nem változik semmi.
jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Rakott karfiol ***** válasza:
76%

Önismeret, határok húzása, önmagadért kiállás.

Hogy hogyan? Na ez az, amit itt senki nem fog megmondani. Ezt egy hosszútávú terápiában tanulnod meg. Nincs rövid út.

jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Meg képezed edukálod magad.
jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha legközelebb ezt mondja, jelentőségteljesen végigméred őt és azt mondod: "biztosan te is. Látszik."
jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Tanuld meg megvédeni magad. Fizikailag és verbálisan is. Mi nem tudjuk megoldani helyetted, tenned kell a változásért.
jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Visszaszóltam neki ezt: "Miért te nem szoktál enni?" Erre a válasz: "Nem, mert ha ránézek már attól is hízok." Ez megfelelő "védelem" volt tőlem? Majd otthagytam. De amikor kijöttem mégsem éreztem magam jól, rosszul érintett.
jún. 30. 18:34
 8/14 anonim ***** válasza:

Személy szerint (és ezt mások sokszor mondtákmár) alapból nagyon szúrós tekintetem van, még akkor is ha amúgy magam alatt vagyok. Szerintem utoljára általánosban kötekedtek velem utoljára az idősebbek.


Feltételezem neked az arcod ra van most írva a gyenge sebezhetőség jele. Ezt pedig szeretik kihasználni azok az emberek akik ebben lelik örömüket. Na most első sorban ezen a ponton kéne magat megvizsgálnod. Tükör előtt gyakorolj. Szedd össze az önbizalmad és nézd meg mennyire más lesz az tekinteted amikor keményebb vagy.


Ha szóban történő kötekedés van, akkor 2 opció van. Ignorálás és visszavágás.


A visszavágásnál pedig nem kell túlzásba vinni. Visszamondasz valamit de úgy, hogy igazából magadra se veszed amit mondanak. És ennyi, tovább mész, nem foglalkozol a másikkal, nem adodsz neki többet a figyelmedből és az idődből.


Ezt a stratégiát gyakorolnod kell mert nem annyira könnyű sokaknak mint ahogy látszik. De a lényeg, hogy ne mutass félelmet.

jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Egy évek óta magányos férfi tanácsa :


Sosem azt nézd,mit mond, hanem azt ,hogy ki mondja !


Egy eladó semleges és nem érdekes a véleménye. Nekem is addig szóltak be, amíg látták,hogy nem érdekel. Már nemhogy nem szólnak be, hanem inkább tisztelettel állnak hozzám.

Pedig ugyanúgy magányos vagyok,ez nyilván látszik pedig nem lógatom az orrom.

jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert megtehetik. Nincs mögötted senki vagy hierarchia van.
jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!